Ziņas - LOF prezidents: Orientēšanās sports piedzīvo uzplaukumu ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

23.oktobris /
Daina, Dainida, Dainis
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • LOF prezidents: Orientēšanās sports piedzīvo uzplaukumu

  23.08.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  "Orientēšanās sports piedzīvo uzplaukumu, kas lielā mērā sākās ar izcilo panākumu – Edgara Bertuka zelta medaļu Pasaules čempionātā 2012. gadā. Tajā brīdī orientieristi Latvijā noticēja – arī mēs varam ko parādīt un pierādīt," tā šodien preses konferencē par Pasaules kausa orientēšanās sportā norisi Latvijā sacīja Latvijas Orientēšanās federācijas (LOF) prezidents Viesturs Tamužs.

  "Mūsu ambiciozais mērķis arvien ir kļūt par nozīmīgāko tautas sporta veidu Latvijā, un mēs arī droši ejam tajā virzienā," sacīja V. Tamužs, norādot, ka šis mērķis ietver gan meistarību, gan masveidību, gan pieredzi starptautisku sacensību rīkošanā.

  "Dažu gadu laikā organizējam piecas starptautiskas sacensības. Tikko notika Pasaules čempionāts rogainingā, kas bija ļoti izcili noorganizēts - piedalījās 27 valstis ar 1000 dalībniekiem. Tagad būs Pasaules kausa posms, bet centrālais notikums būs nākamgad - tas ir Pasaules čempionāts orientēšanās sportā, ļoti reprezentabls pasākums. Nākamgad būs arī Taku orientēšanās čempionāts, bet vēl pēc gada - Pasaules veterānu čempionāts, kurā piedalīsies 4000 cilvēku no visas pasaules," turpināja LOF prezidents.

  Vienlaikus viņš arī norādīja, ka relatīvi nelielajai federācijai tā ir milzu slodze – gan organizatoriskā, gan finansiālā ziņā. "Taču tā sportistu sabiedrība ir nolēmusi, un mēs darām visu, lai noorganizētu izcilas starptautiskas sacensības," ar pozitīvu skatu nākotnē raugās V. Tamužs.

  Nozīmīgs atbalstītājs Pasaules kausa posma rīkošanā ir Cēsu novada pašvaldība - pasākums notiek gan tās apkārtnē, gan pašā pilsētas sirdī. Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs sacīja, ka Cēsis ir pagodinātas uzņemt šo sporta pasākumu pie sevis.

  "Tas ir ne tikai ekonomisks ieguvums Cēsīm, bet arī popularitāte sporta veidam kā tādam. Orientēšanās sports Cēsīs allaž bijis pārstāvēts gan sporta skolā, gan arī orientēšanās kluba "Meridiāns" sastāvā, kas ir viens no lielākajiem un mūsdienīgākajiem orientēšanās klubiem Latvijā," sacīja J. Rozenbergs.

  Viņš arīdzan piebilda, ka Cēsīs reljefs un apkārtne ir ļoti skaista, tāpēc ne velti šis ir otrais tāda veida pasākums Cēsu pievārtē - pirmoreiz Pasaules kauss orientēšanās sportā Latvijā notika Cēsu apkārtnē 1996. gadā. "Novēlēšu visiem, lai sacensības izdodas, lai organizatori pirmdien ar gandarījumu un prieku var uzsist sev uz pleca un teikt, ka godam iznests vēl viens nozīmīgs projekts. Tāpat novēlu izdošanos arī mūsu sportistiem!"

  Kā norādīja Pasaules kausa direktors Jānis Lazdāns - rīkotājiem šīs sacensības patiesi ir liels izaicinājums. Sacensību sagatavošanā un norisē iesaistīta aptuveni 100 cilvēku liela komanda - 70 tiesneši un 30 brīvprātīgie. Turklāt vislielākie izaicinājumi saistīti ar televīzijas pārraides un translācijas nodrošināšanu, kam piesaistīta starptautiska komanda.

  "Pasaules kausā, tāpat kā Pasaules čempionātā, piedalās visi pasaules spēcīgākie orientieristi, taču, ja runājam par konkurenci, tā Pasaules kausā varētu būt pat lielāka," uzsvēra Latvijas izlases menedžeris Jānis Krūmiņš. "Ja čempionātā katrā disciplīnā drīkst piedalīties trīs sportisti, tad Pasaules kausā - seši vai orientēšanās lielvalstīm, piemēram, Norvēģijai, Somijai, Šveicei, Zviedrijai, pat deviņi sportisti. Tāpēc vietas solīt negribam, bet, kā pierāda pirms pusotra mēneša tepat ziemeļu kaimiņos Igaunijā notikušais Pasaules čempionāts - mūsu atlēti var izcīnīt augstas individuālās vietas, bet vēl augstākas - stafetēs. Vīriešiem tā bija 7. vieta, bet sievietēm - 5. vieta, kas pat ir augstākais Latvijas rezultāts vēsturē".

  Kā norādīja Krūmiņš, vietējie apstākļi mūsu sportistiem noteikti nāks par labu cīņā par augstākām vietām. Kas Pasaules kausā mājās būs interesanti - trešo sieviešu stafešu komandu veidos jaunās un perspektīvās juniores, kurām, pēc J. Krūmiņa teiktā, ļauts uzstāties pasaules augstākajā līmenī ar domu, ka nākotnē viņas varētu veidot sieviešu izlases kodolu.

  Izlases sportists un pirmais pasaules čempions Latvijas un Baltijas orientēšanās sporta vēsturē Edgars Bertuks gan sacīja, ka TOP 6 stafetēs ir vēl piezemēta prognoze. Runājot par savu mērķi - viņam tā būtu iekļūšana TOP 15. "Šī sezona man nav bijusi tā labākā no treniņu viedokļa - gada sākumā man bija operācija hroniskas traumas dēļ, tāpēc pilnvērtīgi atsāku ternēties tikai maijā. Tas gan nav liedzis pēdējo vairāk nekā mēnesi aizvadīt labā treniņu režīmā," uzsvēra sportists. Viņš arīdzan sacīja, ka Pasaules kauss ir ne vien ģenerālmēģinājums organizatoriem, bet arī pašiem sportistiem pirms nākamā gada Pasaules čempionāta Latvijā, turklāt esot prieks, ka komanda ir tik lielā sastāvā, kas dod emocionālu pacēlumu.

  Savukārt Latvijas izlases sportiste Sandra Grosberga uzsvēra, ka jūt zināmu spiedienu gan no LOF, gan ģimenes, gan draugiem, tāpēc šobrīd mēģina no visa distancēties: "Tas, ka startējam Cēsīs, nemaina to, ka tāpat būs jāskrien un ka būs jāorientējas, tāpēc - ja spēšu tikt galā ar uztraukumu, visam vajadzētu būt labi".

  Preses konference video formātā skatāma LOF Facebook profilā.

  Pasaules kausa orientēšanās sportā (World Orienteering Cup 2017) trešais posms Cēsu apkārtnē notiks laikā no 24. līdz 27. augustam, pulcējot 260 pasaules labākos orientieristus no kopumā 27 valstīm.

   

  Foto no preses konferences:

Atlikušo zīmju skaits:

0,050719976425171