Ziņas - Cēsīs notiks Pasaules kauss orientēšanās sportā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

23.oktobris /
Daina, Dainida, Dainis
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Cēsīs notiks Pasaules kauss orientēšanās sportā

  21.08.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Nedēļas nogalē, laikā no 24. līdz 27. augustam, Cēsu apkārtnē notiks Pasaules kausa orientēšanās sportā (World Orienteering Cup 2017) trešais posms, pulcējot 260 pasaules labākos orientieristus no kopumā 27 valstīm.

  Sacensībās, kas orientēšanās sportā ir nozīmīgākās tūlīt aiz Pasaules čempionāta, piedalīsies pasaules spēcīgākie sportisti gan no orientēšanās sporta lielvalstīm, piemēram, Zviedrijas, Dānijas, Šveices un citām, kā arī pārstāvji no valstīm, kur orientēšanās sports vēl nav tik plaši pazīstams, piemēram, Honkongas Jaunzēlandes un Izraēlas. 

  Pasaules kausa programmā būs trīs distances - vidējā distance, stafete un sprints. Sportisti treniņus apvidū sāks jau 24. augustā, bet Pasaules kauss sāksies 25. augustā ar vidējo distanci aktīvās atpūtas kompleksa "Ozolkalns" apkārtnē un turpināsies 26. augustā ar stafeti tajā pašā apvidū. Savukārt 27. augustā sportistiem būs jāveic orientēšanās sprints Cēsīs.

  “Cēsu apkārtne ir viens no orientēšanās sportam pateicīgākajiem apvidiem Latvijā – tas ir gana interesants un daudzveidīgs, un ar savām nogāzēm fiziski ļoti smags. Sportistiem noteikti būs interesanti,” saka Pasaules kausa orientēšanās sportā Latvijā direktors Jānis Lazdāns.

  “Latvijas Orientēšanās federācija Pasaules kausa posmu pirmo un vienīgo reizi rīkoja 1996. gadā, taču nu daudz kas ir mainījies – divu distanču vietā jānodrošina trīs, kā arī attīstījušās tehnoloģijas, piemēram, GPS un televīzijas tiešraides. Īpašs izaicinājums būs orientēšanās sprints pilsētvidē, kas būs noderīgs ģenerālmēģinājums pirms nākamā gada Pasaules čempionāta Siguldas apkārtnē un Rīgā,” turpina J. Lazdāns.

   

  Latvijas izlase

  Latvijas izlasi Pasaules kausā orientēšanās sportā pārstāvēs kopumā 21 sportists. Sieviešu konkurencē Latvijas izlasē startēs 10 orientieristes – Inga Dambe, Laura Vīķe, Sandra Grosberga, Irita Puķīte, Līga Valdmane, Elizabete Blūmentāle, Laura Leiboma, Signe Sirmā, Vilma Alberinga un Magda Cigle. Savukārt vīriešu konkurencē Latviju pārstāvēs 11 sportisti – Andris Jubelis, Rūdolfs Zērnis, Edgars Bertuks, Mārtiņš Sirmais, Artūrs Pauliņš, Artjoms Rekuņenko, Dāvis Dišlers, Andris Kivlenieks, Uldis Upītis, Jānis Tamužs un Jānis Kūms. Kurās distancēs sportisti startēs, var iepazīties šeit.

  2017. gada Pasaules kausa uzvarētāji tiks noteikti pēc kopumā 10 sacensībām četrās valstīs. Pasaules kausa pirmais posms šogad no 24. līdz 28. maijam notika Somijā, tālāk sekoja Pasaules kausa posms Igaunijā no 1. līdz 7. jūlijam, savukārt pēc Latvijas Pasaules kauss notiks Šveicē no 29. septembra līdz 1. oktobrim.

  Jāpiemin, ka Pasaules kausa rangā šobrīd augstākās vietas starp Latvijas sportistiem ieņem S. Grosberga (41. vieta) sieviešu konkurencē un A. Pauliņš (47. vieta) vīriešu konkurencē. Dāmu konkurencē seko I. Dambe (44. vieta), I. Puķīte (75. vieta) un L. Valdmane (88. vieta), bet vīru konkurencē - M. Sirmais (65. vieta), R. Zērnis (70. vieta) un A. Jubelis (77. vieta). Šajā rangā nav Edgara Bertuka, jo viņš šogad startējis tikai Pasaules čempionāta stafetē, kas rangā neskaitās.

   

  Iespēja sacensties arī skatītājiem

  Sacensības plānotas atklātas - sacensību arēnā būs lieli ekrāni, kas rādīs gan notiekošo mežā, gan sekos līdzi rezultātiem, tādējādi līdzjutēji varēs rūpīgi sekot elites sportistu sniegumam un vēlāk - arī paši doties distancēs, jo paralēli Pasaules kausa sacensībām notiks arī skatītāju savstarpējās sacensības "Cēsu OPEN". 26. augustā no plkst. 15.00 tās sāksies ar vidējo distanci aktīvās atpūtas kompleksa "Ozolkalns" apkārtnē, bet 27. augustā būs sprints Cēsīs. Tā būs lieliska un arīdzan gana interesanta iespēja savus rezultātus salīdzināt ar elites līmeņa sportistiem.

  "Pasaules Kauss orientēšanās sportā Latvijā atgriežas pēc 21 gada pārtraukuma. Aicinu izmantot lielisko iespēju just līdzi mūsu sportistiem, kā arī izbaudīt Ozolkalna apkārtnes mežu izaicinājumus un Cēsu pilsētas viesmīlību. Lai padarītu sacensības interesantākas, tiks vērtēts abu dienu kopvērtējums, kas tiks rēķināts no atsevišķu dienu rezultātu koeficentiem," norāda "Cēsu OPEN" galvenais tiesnesis Matīss Ratnieks.
  Sacensības organizē Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar Cēsu un Amatas novada pašvaldībām, Cēsu orientēšanās klubu (OK) "Meridiāns", OK "Arona", OK "Kāpa" un daudziem citiem orientieristiem no dažādiem orientēšanās klubiem. Valsts atbalstu nodrošina Izglītības un zinātnes ministrija.

  Tāpat sacensības atbalsta arī Latvijas Gāze, Latvijas Sporta federāciju padome, Latvijas Valsts meži, Nissan, Suunto, SportIdent, Daiļrade koks, Eco Baltia, True story, Isostar, Ramirent, OCAD, Ozolkalns, Livonia Print, Nordic Tapes, Cēsu maize, Kanes, Limpo limonāde, Siguldas Dizains, Karšu izdevniecība Jāņa Sēta, žurnāls Sports, Vinnis, Jēkaba aģentūra, Cēsu alus, Svētavots, Mottand, Studio Pizza, Vinetas un Allas Kārumlāde, Livonia.

   

  Plašāka informācija par sacensību norisi pieejama sacensību mājas lapā.

   

  Sacensību programma:

  25. augusts

  Plkst. 10.00 - 16.00 Starts vidējā distancē aktīvās atpūtas kompleksa "Ozolkalns" apkārtnē.
  Plkst. 16.30 Vidējās distances uzvarētāju apbalvošanas ceremonija.

   

  26. augusts

  Plkst. 10.00 - 12.00 Starts sieviešu stafetei aktīvās atpūtas kompleksa "Ozolkalns" apkārtnē.
  Plkst. 12.00 - 14.00
  Starts vīriešu stafetei aktīvās atpūtas kompleksa "Ozolkalns" apkārtnē. 

  Plkst. 14.30 Stafetes uzvarētāju apbalvošanas ceremonija.

  Plkst. 15.00 - 18.30 Starts skatītāju orientēšanās sacensībām vidējā distancē "Cēsu OPEN" aktīvās atpūtas kompleksa "Ozolkalns" apkārtnē.

   

  27. augusts

  Plkst. 09.00 - 10.00 Sprinta kvalifikācija sievietēm Cēsīs.
  Plkst. 10.00 - 11.20 Sprinta kvalifikācija vīriešiem Cēsīs.
  Plkst. 12.00 - 14.30 Starts skatītāju orientēšanās sacensībām sprintā "Cēsu OPEN" Cēsīs.
  Plkst. 16.00 - 17.00 Sprinta fināls A sievietēm Cēsīs.
  Plkst. 17.00 - 18.00 Sprinta fināls A vīriešiem Cēsīs.
  Plkst. 18.00 - 19.00 Sprinta fināls B sievietēm/vīriešiem Cēsīs.
  Plkst. 18.20 Sprinta uzvarētāju apbalvošanas ceremonija.

   

Atlikušo zīmju skaits:

0,026029825210571