Ziņas - Valmieras čempionātā uzvar Grosberga un Bertuks ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

23.oktobris /
Daina, Dainida, Dainis
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Valmieras čempionātā uzvar Grosberga un Bertuks

  13.08.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Nedēļas nogalē, 12. un 13. augustā Kocēnu novada Kocēnu pagasta “Dukuļos” aizvadītas orientēšanās sacensības Valmieras čempionāts. Tajā piedalījās ap 400 zaļā stadiona cienītāju. Par uzvarētājiem spēcīgākajās elites grupās kļuva Sandra Grosberga (CPSS/Meridiāns/Pārgauja) un Edgars Bertuks (Alūksne-Ape OK). 

  Sacensību pirmajā dienā dalībnieki veica vidējo distanci, bet otrajā dienā - garo distanci.  

  Pirmajā sacensību dienā sieviešu elites grupas sportistēm bija jāveic 5,34 kilometru gara vidējā distance, kuru visātrāk un visprecīzāk veica Sandra Grosberga. Viņas laiks finišā - 49 minūtes 35 sekundes. Tuvāko sekotāju, 2. vietas ieguvēju Lauru Vīķi (Kāpa OK), S. Grosberga pārspēja par četrām minūtēm 25 sekundēm, bet 3. vietā ierindojās Hanna Višņevska (Hanna Wiśniewska) (Slask Wroclaw) no Polijas, kura distanci veica 54 minūtēs 56 sekundēs. 

  Stabila līdere S. Grosberga bija arī sacensību otrajā dienā, kad 9,3 kilometru garajā distancē uzvaru izcīnīja ar trīs minūšu un 54 sekunžu pārsvaru pār H. Višņevsku. L. Vīķei 3. vieta, uzvarētājai atpaliekot piecas minūtes 26 sekundes.  

  "Valmieras čempionātā gāja tā, kā biju gaidījusi - pieļāvu kļūdas abās dienas, jo kopš Pasaules čempionāta neesmu īpaši daudz skrējusi kartē, bet esmu ļoti strādājusi pie fiziskās puses, tāpēc nebija nekādu problēmu atgūt zaudēto laiku un vēl krietni pa virsu. Pieļautās kļūdas gan nebija nekas tāds, par ko būtu jāuztraucas, jo šogad esmu kļuvusi vēl stabilāka, tāpēc arī lieku uzsvaru uz fizisko sagatavotību," tā pēc sacensībām sacīja S. Grosberga. "Pēc Pasaules čempionāta kādu laiku biju riktīgā bedrē, bet šobrīd jūtu, ka vajadzētu būt ļoti labā formā uz Pasaules kausa posmu Cēsīs, ko arī apstiprināja starti Valmierā."

   

  Attēlā: Sandra Grosberga / Sieviešu elites pirmo trīs vietu ieguvējas kopvērtējumā

   

  Rezultāti sieviešu elites grupā kopvērtējumā:

  1.vieta - Sandra Grosberga (2:04:37)

  2.vieta - Hanna Višņevska (2:13:52; 9:15)

  3.vieta - Laura Vīķe (2:14:28; 9:51)

  4.vieta - Kristīne Bertuka (2:28:14; 23:37) 

   

  Sacensību kartes

  Vidējā distance

  Garā distance

   

  Vīru elitē vidējā distancē norisinājās spraiga cīņa, līdz ar to noslēgumā – blīvi rezultāti. Spēcīgākais 18 sportistu konkurencē izrādījās Mārtiņš Sirmais (Auseklis IK). Viņš 6,64 kilometrus garo distanci veica 43 minūtēs 46 sekundēs, pārspējot 2. vietas ieguvēju E. Bertuku par 23 sekundēm. Savukārt 3. vietā ierindojās Artūrs Pauliņš (Azimuts OK-Sm BJSS), atpaliekot no līdera 37 sekundes.  

   

  Attēlā: Edgars Bertuks / Vīru elites pirmo trīs vietu ieguvēji kopvērtējumā

   

  Tā kā sacensību otrās dienas garajā distancē M. Sirmais nepiedalījās, viņš izstājās no cīņas par uzvaru kopvērtējumā. Pirmo vietu 13 kilometru garajā distancē guva E. Bertuks, finišējot pēc vienas stundas 23 minūtēm un sešām sekundēm, nodrošinot sev arī līdera godu kopvērtējumā. 2. vietā ierindojās Jānis Krūmiņš (Briksnis SK), bet nieka astoņas sekundes šķīra A. Pauliņu no trešās vietas garajā distancē, kuru savukārt nosargāja Jānis Kūms (Alūksne-Ape OK).

  Šīs astoņas sekundes gan nebija izšķirošas J. Kūmam cīņā par vietu uz goda pjedestāla kopvērtējumā, jo pirmajā dienā sasniegtais rezultāts krietni atpalika no līderu uzrādītā laika.  

  "Tāpat kā citi Latvijas izlases sportisti, arī es Valmieras čempionātu izmantoju kā treniņsacensības gaidāmajam Pasaules kausa posmam. Neskatoties uz nopietno situāciju ar manu traumu, pēc Pasaules čempionāta bija nosprausts mērķis maksimāli labi sagatavoties startam Cēsīs, kas savukārt nozīmēja atgriezties pie stipri lielākiem treniņu apjomiem. Tas man ir labi izdevies un uz Valmieras čempionātu ierados kā plānots - noguris, bet ar vēlmi pacīnīties pasaules kausam līdzīgā apvidū," stāsta sacensību uzvarētājs E. Bertuks.

  "Biju ļoti priecīgs par karstumu pirmajā dienā un vidējo distanci iesāku iespējami maksimālā tempā. Distances vidusdaļā pieļāvu pāris nelielas kļūdas, bet ar tādu scenāriju rēķinājos, jo skrēju krietni virs savām tās dienas spējām. Ceļā uz 20. kontrolpunktu ieraudzīju priekšā startējušo Mārtiņu Sirmo, bet nolēmu rīkoties takstiki pareizi un nemēģināju viņu noķert uzreiz. Šoreiz gan tā bija nepareizā izvēle, jo lielais nogurums prasīja savu un pieļāvu 2' kļūdu uz 21. kontrolpunktu. Mārtiņam dzelzs nervi un pelnīta uzvara. Biju apmierināts ar savu rezultātu, jo sev pierādīju, ka arī pie tik liela noguruma spēju sevi motivēt darboties sacensību režīmā un fiziski izspiest no sevis maksimumu," turpina Bertuks.

  Savukārt garajai distancei viņam nebija konkrēta plāna - vien noskriet to noskriet to labā garās distances treniņa tempā un nepieļaut lielas kļūdas. "Distances zaļākajā sākumdaļā bija pāris neoptimālas ceļu izvēles un sanāca nedaudz aizkavēties atsevišķu kontrolpunktu rajonā (neliela kļūda uz piekto kontrolpunktu, nedaudz nepreizi novietots desmitais kontrolpunkts un pazudusi "prizma" pie 13. kontrolpunkta), bet kopumā sev dotais uzdevums tika izpildīts labi," stāsta uzvarētājs.

  Gatavojoties Pasaules kausa posmam, E. Bertuks treniņu uzsvaru licis uz skriešanu kalnā. Viņš norāda, ka Valmieras čempionāta jutis, ka noticis gaidītais progress. "No tehniskā viedokļa joprojām ir jāpieslīpē virziena noturēšana zaļākajos distances posmos, kas būs daļa no panākumu atslēgas Pasaules kausa posmā".

  Turpinot sarunu, viņš uzteic arī augsto sacensību organizatorisko līmeni, teicamo apvidus izvēli un elites līmenim atbilstošu distanču plānojumu, kā arī veselīgās un garšīgās balvas. 

   

  Rezultāti vīriešu elites grupā kopvērtējumā

  1.vieta - Edgars Bertuks (2:07:15)

  2.vieta - Jānis Krūmiņš (2:11:15; 4:00)

  3.vieta - Artūrs Pauliņš (2:12:00; 4:45)

  4.vieta - Jānis Kūms (2:17:20; 10:25)

  5.vieta - Kristo Heinmans (2:22:31; 15:16)

  6.vieta - Guntis Māliņš (2:23:32; 16:17)

   

  Sacensību kartes

  Vidējā distance

  Garā distance

   

  Visi sacensību rezultāti kopvērtējumā pieejami šeit. Pieejami arī pirmās dienas rezultāti un spliti, kā arī otrās dienas rezultāti un spliti

  Vairāk informācijas – sacensību mājas lapā.

  Attēlā: Laura Vīķe

   

  Sacensības bija ne tikai Vidzemes lielākās pilsētas čempionāts, bet arī Latvijas kausa izcīņas orientēšanās sportā 11. posms, ko organizēja Ziemeļvidzemes orientēšanās centrs.

  Šīs sacensības nozīmīgas bija Latvijas izlases sportistiem, jo vidējās distances rezultāti kļūs par pamatu Latvijas izlases galējam sastāvam Latvijā notiekošā Pasaules kausa orientēšanās sportā posmā, kas laikā no 24. līdz 27 augustam notiks Cēsu apkārtnē.

  Kā norāda Latvijas izlases galvenais treneris Jari Ikaheimonens, Valmieras čempionāts notika līdzīgā apvidū, kāds gaidāms Pasaules kausa posmā, tāpēc labi iespējams spriest par katra sportista individuālo sagatavotību.

  Attēlā: Sacensību arēna 

   

  Latvijas kausa izcīņa ir Latvijas Orientēšanās federācijas organizēts orientēšanās sacensību seriāls, kas 2017. gadā sastāv no 16 posmiem un notiek no aprīļa līdz oktobrim. Sacensību kopvērtējumā tiek noskaidroti Latvijas kausa ieguvēji 34 vecuma un meistarības grupās, tostarp arī vīriešu un sieviešu elites grupās. Atsevišķi tiek organizēta arī Latvijas kausa izcīņa orientēšanās sprintā un stafetēs.

   

  Foto autors: Jānis Līgats (plašāku bilžu galeriju var aplūkot Facebook)

Atlikušo zīmju skaits:

0,039118051528931