Ziņas - Pēc ilgāka pārtraukuma jaunieši tiekas sezonu rezumējošā nometnē ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

23.oktobris /
Daina, Dainida, Dainis
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Pēc ilgāka pārtraukuma jaunieši tiekas sezonu rezumējošā nometnē

  10.08.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Lai izvērtētu aizvadīto Eiropas Jauniešu čempionātu orientēšanās sportā (EYOC) un nospraustu mērķus turpmākajām sacensībām, nedēļas sākumā no 7. līdz 8. augustam Rīgā notika jauniešu izlases dalībnieku un treneru treniņnometne. Tajā piedalījās 18 izlases dalībnieki, rezervisti un treneri, pārstāvot septiņus Latvijas orientēšanās klubus no dažādām Latvijas pilsētām - IK Auseklis, OK Alnis JNSC, Azimuts OK-Smiltene BJSS, ZVOC-VBSS, CPSS/Meridiāns/Pārgauja, Gulbenes BJSS/Pūznis OK un Saldus OK.

  Nometnes pirmā diena bija veltīta aizvadītā EYOC rezultātu izvērtējumam un sportistu snieguma analīzei. Treneri atgādināja par kartes un kompasa pareizu turēšanu, lai distancē izdotos noturēt pareizu virzienu, kā arī pārrunāja taktiku ceļu izvēlē. Jaunieši dalījās pārdomās par to, kas sacensībās izdevās un neizdevās, reizē analizējot arī savu tehnisko un fizisko sagatavotību. Viens no galvenajiem uzsvariem šajā treniņnometnē - kā pārvarēt pirmsstarta stresu, lai uz starta līnijas justos ērti un gatavs sacensībām.

  Savukārt otrajā dienā izlase pārrunāja nākamā gada EYOC Bulgārijā un 2019. gada EYOC Baltkrievijā, analizējot apvidus un kartes, kā arī ieskicējot būtiskākos izaicinājumus.

  Nometnē piedalījās tādi jauniešu izlases sportisti kā Fricis Spektors, Rihards Krūmiņš, Kristaps Bruners, Signe Sirmā, Agnija Caune, Kristīne Brunere, Anna Emīlija Suta, Dāvis Šolmanis, Ralfs Eižvertiņš, Kārlis Stradiņš, Kristīne Berķe (rezerv.), Elīna Skopāne, Laura Lapiņa, Aiga Irbe Blūma, Elza Ķuze, Līva Cera, Renārs Kokorēvičs, Rihards Gailis, kā arī treneri - Baiba Smila, Henrijs Freimanis, Krista Strautniece un Ingūna Čākure.

  "Šāda veida jauniešu izlases galvenā starta rezumējošās nometnes nebija organizētas ilgāku laiku, vismaz 10 gadus, tomēr tās ir ļoti nepieciešamas. Esot sacensībās, mēs, treneri un fizioterapeite Liene Leske, pamanījām ļoti daudzas nianses, kuras pilnveidojot, varētu uzlabot rezultātu. Taču, nokļūstot jau sacensību vidē, ir lietas, par kurām vairs nedrīkst runāt, jo tas var izmainīt un izjaukt sportista izveidoto sistēmu, kā sasniegt labāku rezultātu. Savukārt sezonas beigas - rudens - ir labākais laiks, lai kaut ko pamainītu, uzlabotu un saprastu - der līdzšinējie treniņi sportistam vai neder," stāsta viena no trenērem B. Smila. "Ideja par šādas nometnes nepieciešamību radās jau atceļā no Slovākijas. Tobrīd izskatījās, ka tieši augusta otrā nedēļa visiem daudzmaz ir brīva, un tika nolemts, ka šāda nometne būs. Ceru, ka uz nākošajām nometnēm varēs pievienoties arī citi treneri, jo šīs nometnes ir atklātas un aicināts ir ikviens, kurš vēlas pretendēt uz dalību izlasē vai piedalīties izlases darba organizēšanā."

  Kā atzina paši nometnes dalībnieki, viņi šādās nometnēs vēlētos piedalīties biežāk - vismaz reizi vienā vai divos mēnešos. Nometnes noslēgumā katrs tās dalībnieks izveidoja sev sarakstu ar uzdevumiem, kurus personīgi vēlētos realizēt tuvākajā laikā orientēšanās skrējiena distancēs.

  Nākamā nometne gan mazliet šaurākam izlases sastāvam notiks no 20. līdz 25. oktobrim Bulgārijā, gaidāmajos EYOC 2018 apvidos.

   

Atlikušo zīmju skaits:

0,028374910354614