Ziņas - Valmieras čempionāts orientieristus pulcēs Kocēnu novadā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

23.oktobris /
Daina, Dainida, Dainis
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Valmieras čempionāts orientieristus pulcēs Kocēnu novadā

  07.08.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Nedēļas nogalē no 12. līdz 13. augustam Kocēnu novada Kocēnu pagasta “Dukuļos” notiks Valmieras čempionāts orientēšanās sportā. Sacensības sestdien sāksies ar vidējo, bet turpināsies svētdien ar garo distanci, pulcējot ap 400 zaļā stadiona cienītāju ne tikai no Latvijas, bet arī tuvākajām kaimiņvalstīm.

  Sacensības ir ne tikai Vidzemes lielākās pilsētas čempionāts, bet arī Latvijas kausa izcīņas orientēšanās sportā 11. posms, ko organizē Ziemeļvidzemes orientēšanās centrs (ZVOC). 

  Sacensību organizatori norāda, ka dalībniekus gaida dažāds sacensību apvidus - vietām labi skrienams priežu mežs, vietām - zemsedzē papardes un avenes, nedaudz arī Gaujas krasta tuvums ar biezu lapu koku mežu, attekām. Atklātu vietu būs pamaz, pārsvarā lielas reljefa formas ar izteiktiem ielokiem un gravām.

  Karte koriģēta un daļēji zīmēta no jauna 2017. gadā, izmantojot lāzerskanējuma materiālus. Tās autors - Leonīds Malankovs.

  Plašāk ar sacensību nolikumu, distanču parametriem un nokļūšanu sacensību centrā iepazīties var Valmieras čempionāta nolikumā.

   

  Sacensību programma:

  12. augustā - plkst. 13.00 starts vidējā distancē.

  13. augustā - plkst. 11.00 starts garajā distancē.

   

  Šīs sacensības nozīmīgas būs arī Latvijas izlases sportistiem, jo pēc vidējās distances tiks pieņemts galējais lēmums par komandas sastāvu Latvijā notiekošā Pasaules kausa orientēšanās sportā posmā. Kā norāda Latvijas izlases galvenais treneris Jari Ikaheimonens, abas sacensības notiks līdzīgā apvidū, tāpēc labi būs iespējams spriest par katra sportista individuālo sagatavotību.

  Klātienē varēsim vērot, kā veicas mūsu izlases sportistēm - Sandrai Grosbergai, Iritai Puķītei un Laurai Vīķei -, un, protams, arī citām elites dalībniecēm. Bet vīru elitē savus spēkus pirms starptautiskajām sacensībām pārbaudīs izlases sportisti Edgars Bertuks, Artūrs Pauliņš, Mārtiņš Sirmais, Uldis Upītis konkurencē ar vairākiem citiem spēcīgākajiem Latvijas orientieristiem.

  Pēdējoreiz Valmieras čempionāts notika 2015. gadā, kad no kalnainajām sacensībām Zilaiskalnā un Lauvaskalnā ar uzvarām mājās pārbrauca Artūrs Pauliņš (OK Azimuts - Smiltenes BJSS) un Madara Brice (Ozons), kurai tas bija pirmais panākums elites grupā. Vai abiem savu titulu izdosies nosargāt - to redzēsim svētdien.

   

  Plašāka informācija: 

  Inguna Valdmane

  Mob. 29198221

  valdinguna@inbox.lv

   

  Kā arī sacensību mājas lapā.

Atlikušo zīmju skaits:

0,029707193374634