Ziņas - Ceturtā E. Bertuka rīkotā nometne iedvesmo jaunos orientieristus ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

23.oktobris /
Daina, Dainida, Dainis
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Ceturtā E. Bertuka rīkotā nometne iedvesmo jaunos orientieristus

  02.08.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Orientēšanās čempiona Edgara Bertuka rīkotā ceturtā treniņnometne jauniešiem “Be force” norisinājās no 17. līdz 20. jūlijam Cēsu apkārtnē. Nometnes dalībnieki bija Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas daudzsološākie jaunie orientieristi.

  Četras dienas ilgajā treniņnometnē 20 jaunie orientieristi apguva prasmes un amata noslēpumus Baltijas vienīgā pasaules čempiona Edgara Bertuka vadībā. Orientēšanās treniņos, kas notika mežos pie Cēsīm, uzsvars tika likts uz jauno sportistu sagatavošanu vidējai distancei, kas ir tehniskākā no orientēšanās distancēm. Taču svarīgākās bija lekcijas un treniņu analīze, kas rosināja spēcīgākos juniorus pilnveidot savus treniņu paradumus pastāvīgi un iepazīstināja ar elites orientieristu ikdienas gaitām un izaicinājumiem.

  Īpašais orientēšanās apvidus, kas raksturīgs Gaujas senlejas mežiem, tūlīt būs aktuāls visiem pasaules labākajiem orientieristiem, jo augustā pie Cēsim notiks Pasaules kausa izcīņas posms, bet vēl pēc gada Siguldā tiks izcīnītas Pasaules čempionu medaļas. 

  E. Bertuka komentārs par nometnes norisi: “Ir sajūta, ka kopā ar Jāni Tamužu un pārējiem palīgiem atkal izdevās pacelt nometnes latiņu nedaudz augstāk, kas arī bija mērķis un dod lielu gandarījuma sajūtu. Nedaudz pietrūka, lai nometne kļūtu vēl internacionālāka, jo pēdējā brīdī eksāmenu dēļ no dalības nometnē atteicās pa dalībniekam no Itālijas un Krievijas. Bet zinu, ka viņi mēģinās vēl un, iespējams, mūsu ceļi vēl krustosies.

  Nometnes treniņiem bijām izvēlējušies samērā skarbus apvidus, ko atzinīgi novērtēja nometnes dalībnieki. Arī es pats ieguvu lielisku iespēju labāk sagatavoties gaidāmajam Pasaules kausa posmam augusta beigās Cēsīs. Gan nometnes dalībnieki, gan arī pats vēlos, lai nometne kļūtu garāka un nākamajos gados mēs varētu patrenēties kopā vismaz nedēļu. Noteikti centīšos meklēt risinājumu šadas ieceres īstenošanai. Vislielākais paldies manam sponsoram “Inspecta OY” par nometnes finansiālu atbalstīšanu”. 

  “Be force” nometne nebūtu iespējama bez ģenerālsponsora “Inspecta” atbalsta, kas jau ceturto gadu pēc kārtas ļāva labākajiem jaunajiem orientieristiem piedalīties nometnē bez maksas. Par dalībnieku transportu parūpējās "Nissan Nordic Europe OY" Baltijas filiāle, sporta karšu druku nodrošināja “Sport.Event.Print” un īpašos nometnes kreklus sagādāja “TRUE STORY sportswear”. Vietējie orientēšanās klubi “Meridiāns” un “A2” izpalīdzēja ar karšu materiālu.

   

  Foto no nometnes: 

Atlikušo zīmju skaits:

0,06318187713623