Ziņas - Siguldā lielu interesi gūst bezmaksas orientēšanās nodarbības ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

23.oktobris /
Daina, Dainida, Dainis
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Siguldā lielu interesi gūst bezmaksas orientēšanās nodarbības

  02.08.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Siguldā lielu sabiedrības interesi ieguvušas bezmaksas orientēšanās nodarbības, kas ir viena no kopumā teju 1300 Eiropas Sociālā fonda projekta „Esi vesels Siguldas novadā!” aktivitātēm. Kā stāsta viens no nodarbību vadītājiem Kaspars Kārkliņš, uz pirmo nodarbību ieradās piecas reizes vairāk cilvēku, nekā bija plānots, tāpēc iedzīvotāju interesi par orientēšanās sportu var saukt par visnotaļ augstu.

  Plānots, ka bezmaksas orientēšanās nodarbības Siguldā notiks reizi mēnesī un tajās interesenti varēs iegūt gan orientēšanās sporta teorētiskās iemaņas, piemēram, kartes lasīšanu un ceļu izvēli, gan vēlāk savas prasmes pierādīt arī dabā. Apmācības notiek divu Sporta kluba "Siguldas Takas" treneru - Kaspara Kārkliņa un Dagņa Dubrovska - vadībā.

  Pirmā nodarbība notika 18. jūlijā. "Domājām, ka atnāks kādi 10 līdz 15 cilvēki, bet atnāca 50, kas bija pilnīgi pārsteidzošs un necerēts skaitlis. Tā kā pirmā nodarbība guva lielu atsaucību, uzklausot iedzīvotāju ierosinājumus, nolēmām izveidot papildnodarbību arī 25. jūlijā. Jāsaka - interese saglabājās vienlīdz augsta," stāsta K. Kārkliņš. 

  Kas ir interesanti, lielākajai daļai dalībnieku šīs nodarbības bija pirmā iepazīšanās ar orientēšanās sportu - līdz šim viņi mežā ar karti nekad nav bijuši un savas prasmes nodarbībās slīpē no nulles. Taču treneris novērojis, ka cilvēki kopumā ir ļoti apķērīgi un, pats galvenais, ieinteresēti. "Pirmajā treniņā vēl kārtīgi apguvām teoriju, pamatlietas, taču otrajā treniņā jau sākām veikt elementāras distances pa līnijveida orientieriem. Cilvēkiem jau tā prakse ļoti patīk," turpina treneris. 

  Pieci no dalībniekiem pat tik ļoti aizrāvušies, ka jau šajā nedēļas nogalē piedalīsies desmitajā Latvijas kausa orientēšanās sportā posmā "Siguldas Kauss 2017". "Zinot Mores mežus, tas ir ļoti liels izaicinājums, tāpēc jau iepriekš viņus brīdināju, lai ņem vieglākas distances. Taču viņi teica, ka ir gatavi meklēt un atrast punktus par spīti visam," pārliecināts ir Kaspars Kārkliņš.

  Nākamā nodarbība 22. augustā notiks Fischer Slēpošanas centrā, kur, stap citu, izveidots arī stacionārs orientēšanās labirints. 

   

  Foto autors: Alberts Linarts.

   

Atlikušo zīmju skaits:

0,054476022720337