Ziņas - Dambe kā vienīgā Latvijas pārstāve orientēšanās sportā aizvadījusi Pasaules spēles ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Velta, Velda
24.novembris /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Dambe kā vienīgā Latvijas pārstāve orientēšanās sportā aizvadījusi Pasaules spēles

  31.07.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa, LETA | Nav komentāru

  Aizvadītajā nedēļā Polijā, Vroclavā, notika X Pasaules spēles. Starp daudzajiem sporta veidiem vietu Spēļu dienaskārtībā atradis arī orientēšanās sports, kur Latviju pārstāvēja viena sportiste - Inga Dambe. Viņas izcīnītie rezultāti - sprintā 29. vieta, bet vidējā distancē - 15. vieta.

  Sacensības orientēšanās sprintā notika 25. jūlijā. Dambe distanci veica 16 minūtēs un 27,9 sekundēs, sacensību uzvarētājai Majai Almai (Maja Alm) no Dānijas zaudējot divas minūtes un 28,4 sekundes. 2. vietu ieņēma šveiciete Ēlena Rūsa (Elena Roos), kura uzvarētājai zaudēja 33 sekundes, bet 3. vietā ierindojās zviedriete Līna Stranda (Lina Strand), kura bija vēl 7,3 sekundes lēnāka. 

  Savukārt nākamajā dienā I. Dambe izcīnīja 15. vietu vidējās distances sacensībās. Dambe distanci veica 39 minūtēs un 31 sekundē, uzvarētājai Helēnai Jānsonei (Helen Jansson) no Zviedrijas zaudējot četras minūtes un 47 sekundes. Savukārt sudrabu izcīnīja krieviete Natālija Gemperle (Natalia Gemperle), kura uzvarētājai zaudēja trīs sekundes, bet bronzu - šveiciete Sabīne Hauzvirta (Sabine Hauswirth), kura no Jānsones atpalika vienu minūti un desmit sekundes.

  "Manuprāt, izdevās labi noskriet vidējo distanci, kur izcīnīju 15. vietu. Apstākļus sarežģīja tas, ka iepriekšējā dienā sprintā, skrienot un lasot karti, neievēroju bedri bruģī un pakritu. Gūtais savainojums lika sevi manīt un mazliet ietekmēja ātrumu abos manos startos," tā pēc Pasaules spēlēm izteicās I. Dambe, kurai šīs ir jau kopumā ceturtās Pasaules spēles.

  Savās pirmajās Pasaules spēlēs 2005. gadā Vācijā, Dīsburgā, I. Dambe izcīnīja 12. vietu vidējā distancē, bet stafetē, kurā viņa startēja komandā kopā ar Kristapu Jaudzemu, Mārtiņu Sirmo un Aiju Skrastiņu, ieguva 8. vietu.

  Savukārt 2009. gadā, kad Pasaules spēles notika Ķīnā, I. Dambe ieguva 21. vietu sprintā un 16. vietu vidējā distancē. Stafetē Latvijas komanda, kuras sastāvā I. Dambe startēja kopā ar Edgaru Bertuku, Mārtiņu Sirmo un Aiju Skrastiņu, izcīnīja ļoti augstu panākumu - 6. vietu.

  Savukārt iepriekšējās Pasaules spēlēs 2013. gadā, kas norisinājās Kolumbijas pilsētā Kali, I. Dambe izcīnīja 17. vietu vidējā distancē un 22. vietu sprintā. Bet stafetē Latvijas komandai, kurā I. Dambe startēja kopā ar Kalvi Mihailovu, Edgaru Bertuku un Aiju Skrastiņu, nemainīgi augstā 6. vieta. 

  Visi šī gada Pasaules spēļu orientēšanās sacensību rezultāti pieejami šeit, kā arī vietnē WorldOfO.com iespējams iepazīties ar plašāku rezultātu un distanču analīzi.
   
  Sacensību kartes (no GPS)
   
   
   
   

  X Pasaules spēlēs piedalījās vairāk nekā 3000 sportisti no 111 valstīm. Latvijas sportisti kvalificējās dalībai piecos sporta veidos – sporta dejās, orientēšanās sportā, skvošā, veikbordā un airēšanā.

  Pirmās Pasaules spēles atklāja 1981. gadā Amerikas Savienoto Valstu Kalifornijas štatā Santa Klārā kā starptautiskas sporta sacensības sporta veidos, kas netiek pārstāvēti Olimpiskajās spēlēs. Pasaules spēles notiek reizi četros gados, un tās organizē un vada Starptautiskā Pasaules Spēļu asociācija. Kā uzsvēris Starptautiskās Pasaules spēļu asociācijas prezidents Hosē Perurena: "Pasaules spēles ir nozīmīgs solis, lai sporta veids tiktu iekļauts Olimpiskajās spēlēs”. 

Atlikušo zīmju skaits:

0.023759126663208