Ziņas - Jau piekto reizi notiks "Siguldas Kauss 2017" ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

7.marts /
Ella, Elmīra
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Jau piekto reizi notiks "Siguldas Kauss 2017"

  02.08.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa

  Visi aktīvās atpūtas piekritēji 5. un 6. augustā tiek aicināti uz Mori (Akenstaku), kur notiks Latvijas Kausa orientēšanās sportā desmitais posms. Kā liecina organizatoru informācija, šobrīd sacensībām pieteikušies 230 dalībnieki.

  Siguldas maratona klubs/Siguldas takas piekto reizi organizēs šīs divu dienu orientēšanās sacensības. Jūs jau esat iepazīstināti ar kolosālo Gaujas senlejas apvidu un Viešu pilskalna neaizmirstamo kanjonu, Nītaures skarbajiem mežiem un Mores leģendārajām kauju vietām. Arī šogad tieši jums ir sagatavots jauns apvidus ar jauniem izaicinājumiem.

  Sacensību karte zīmēta šogad Mores apkārtnē (Akenstakā) un tās autors ir Gunārs Dukšte. Sacensībās gaidīsim ikvienu orientēšanās sporta draugu, sākot no 8 gadu grupas bērniem, līdz 75 gadu grupas veterāniem - gan augstas klases sportistus, gan tos, kuri vēl ir ceļā uz panākumiem.

  Izvēlētais apvidus orientēšanās sacensībām līdz šim nav izmantots. Lielāko kartes teritorijas daļu apsaimnieko Latvijas valsts meži. Kartēto apvidu pa perimetru ieskauj privātie meži ar ļoti daudziem dažāda vecuma un izmēra  izcirtumiem. Veģetācija bagāta ar dažāda blīvuma, auguma, redzamības un pārvietošanās ātruma variācijām. Daudz dažāda izmēra purvāji, augstie purvi un purviņi, kuros ūdens līmenis ir zems un tie  viegli šķērsojami. Regulārs stigu un vizūrstigu tīkls, bet daudzas no tām grūti pamanāmas. Meža ceļu un taku maz, to pamatne neērta skriešanai. Reljefs plūdens un neizteikts. Relatīvais augstums vienā nogāzē nepārsniedz desmit metrus.

  Publicēti arī distanču parametri un sacensību centra shēma

   

  Sacensību arēna šogad būs Akenstaka (Irbīšu mājas).

  Informācija un pietiekšanās – www.siguldastakas.lv.

   

  Kartes fragments:

   

  Apvidus:

Atlikušo zīmju skaits:

0,035315036773682