Ziņas - Šodien sākas ceturtā Edgara Bertuka orientēšanās nometne „BE_FORCE” ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Otīlija, Iveta
12.decembris /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Šodien sākas ceturtā Edgara Bertuka orientēšanās nometne „BE_FORCE”

  17.07.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  No 17. līdz 20. jūlijam Cēsu apkārtnē notiek jau ceturtā nometne jaunajiem un perspektīvajiem Baltijas orientieristiem "BE_FORCE", ko organizē 2012. gada pasaules čempions orientēšanās sportā Edgars Bertuks. Šogad nometnē piedalās kopumā 14 jaunie orientiersti.

  Četrās dienās jaunie orientieristi piedalīsies kopumā sešos treniņos, kas veidoti ar mērķi vairot tehniskās prasmes tieši vidējā distancē. Uzsvars treniņos tiks likts uz iemaņām noturēt distancē pareizu virzienu, precīzi lasīt karti, izvēlēties izdevīgākos ceļu variantus, kā arī cīnīties ar stresu, kas bieži vien nozīmīgās sacensībās ir lielākais kļūdu rašanās iemesls.

  17. jūlijā jaunieši nomenti sāks ar modeli Ratnieku kartē, kas palīdzēs iepazīt apvidu - izmēģināt dažādus ceļu variantus, vēršot uzmanību apvidus īpatnībām. Savukārt otrdien, 18. jūlijā, sekos divi treniņi - pirmais būs orientēšanās intervāli Zvārtes ieža kartē, bet otrs notiks Kvēpenē, kur pārbaudīs, kā jaunieši kartē saprot kontūras.

  Arī trešdien, 19. jūlijā, sekos divi treniņi - sākumā tā būs aptuveni 25 minūšu gara vidējā distance gana zaļā un kalnainā apvidū Zvārtes ieža apkārtnē, kur jaunieši varēs demonstrēt iepriekšējās dienās iegūtās prasmes, bet vēlāk Auciemā sekos virziena treniņš, kurā par labāko draugu jauniešiem kļūs ne viens cits kā kompass.

  Ceturtdien, 20. jūlijā, nometne noslēgsies ar pāru stafeti. Plašāk:

  Nometnē piedalās četri jaunieši no Latvijas - Kalvis Kaļva, Valters Reneslācis, Signe Sirmā, Magda Cigle - un četri jaunieši no Lietuvas - Kevinas Olišauskis, Deimante Motiejunaite, Akvile Bartkevičuite, Karolina Sakalauskaite. Tāpat starp nometnes dalībniekiem redzēsim trīs igauņus - Kīrs Ēriks Ēnsārs, Marianne Hauga un Margreta Cimmermane -, kā arī Matiasu Debertolli no Itālijas, Veroniku Kaļiņinu no Krievijas un Anti Saiko no Somijas. 

  Nometnes mērķis ir parādīt jaunajiem sportistiem, kāda ir profesionāla orientierista ikdiena un cik daudz darba jāiegulda, lai ierindotos pasaules spēcīgāko orientieristu vidū. Līdz šim notikušajās "BE_FORCE" nometnēs Edgars Bertuks ir dalījies ar savu nu jau vairāk nekā desmit gados elites sportā iekrāto pieredzi, nodrošinot ne tikai kvalitatīvus orientēšanās tehnikas treniņus, bet arī distanču analīzi un lekcijas par dažādām aktuālām tēmām.

  ''Ar katru gadu nometne ir ieguvusi ko jaunu un kļuvusi pieejama arvien plašākai auditorijai. Ja pirmajā gadā nometne uzņēma tikai jauniešus un juniorus no Latvijas, tad nākamajos divos gados pievienojās arī pārējo divu Baltijas valstu sportisti, un tika izdarīts arī viens izņēmums, kura rezultātā nometnē piedalījās arī ļoti talantīgs sportists no Turcijas," stāsta nometnes organizators Edgars Bertuks. "Galvenais uzsvars nometnē tiks likts uz sagatavošanos vidējai distancei. Svarīgākie treniņi tiks plānoti tā, lai modelētu situācijas, ar kādām orientieristi sastopas šāda veida distancēs. Papildus tam tiks aizvadīti arī fiziskie treniņi, veikta treniņu analīze un būs iespēja piedalīties teorētiskās lekcijās," turpina organizators. "Paralēli visam iepriekš minētajam, ''BE_FORCE'' nometne ir vienreizēja iespēja iegūt jaunus draugus ar līdzīgām interesēm, kas lieliski noder tālākajās sportista gaitās."

  Pateicoties E. Bertuka lielākajam atbalstītājam INSPECTA, nometnē 14 dalības vietas ir sponsorētas.

  Sīkāka informācija par Edgaru Bertuku un nometni „BE_FORCE” atrodamas mājaslapās http://bertuks.com/ un https://www.facebook.com/EdgarsBertuks.

Atlikušo zīmju skaits:

0.02570104598999