Ziņas - Pasaules Junioru čempionātā noslēgusies vidējā un sprinta distances ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Otīlija, Iveta
12.decembris /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Pasaules Junioru čempionātā noslēgusies vidējā un sprinta distances

  12.07.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  No 8. līdz 15. jūlijam Somijā, Tamperē, notiek Pasaules Junioru čempionāts orientēšanās sportā (JWOC). Latviju čempionātā pārstāv izlase 9 sportistu sastāvā. Līdz šim aizvadītas sacensības vidējā un sprinta distancē, kur augstākie rezultāti ir Ulda Upīša izcīnītā 26. vieta vidējās distances finālā un Elizabetes Blūmentāles 37. vieta sprintā.

  Pirmdien, 10. jūlijā, čempionāts sākās ar vidējās distances kvalifikāciju. Vietu finālā izdevās izcīnīt diviem junioriem - Uldim Upītim un Endijam Titomeram -, kuri kvalifikācijā izcīnīja attiecīgi 7. un 14. vietu. Finālā, kas notika 11. jūlijā, augstāko rezultātu no Latvijas sportistiem - 26. vietu - ieguva Uldis Upītis, no uzvarētāja atpaliekot 6 minūtes 30 sekundes, bet Endijs Titomers ierindojās 31. pozīcijā, U. Upītim zaudējot gandrīz 1 minūti.

  "Vidējās distances kvalifikāciju veicu tehniski ļoti labi un visu distaci skrēju tādā ātrumā, lai varētu droši orientēties. Rezultātā diezgan droši kvalificējos vidējās distances A finālam. Finālā pirmos divus kontrolpunktus paņēmu labi, tomēr uz trešo kontrolpunktu pieļāvu vairāk nekā minūtes kļūdu. Tālāk mēģināju skriet precīzi, bet uz daudziem kontrolpunktiem pieļāvu nevajadzīgas kļūdiņas, un tad vēl pirmspēdējā kontrolpunktā nepaskatījos leģendā, kur atrodas punkts, un vienkārši meklēju punktu pie akmens nevis ielokā," aizvadītās cīņas komentē Uldis Upītis. "Vietu ziņā rezultāts varbūt nav pārāk slikts, tomēr tehniskajam izpildījumam vajadzēja būt daudz labākām, kas dotu arī augstāku vietu rezultātos". Upītis piebilst, ka šogad aizvadījis diezgan daudz treniņus Somijas apvidos, tāpēc kartē ielasījies diezgan ātri, turklāt, kā komentē sportists, vidējās distances kvalifikācijā karte bijusi priekš Somijas diezgan vieglā apvidū.
  Uzvaras laurus starp junioriem plūca jaunais orientierists no Somijas Olli Ojanaho, kurš distanci veica 23 minūtēs 47 sekundēs. Sudraba medaļu savukārt ieguva norvēģis Auduns Heimdals, uzvarētājam zuadējot 1 minūti 21 sekundi, bet bronza Simonam Imarkam no Zviedrijas.

  Visi rezultāti pieejami šeit.

   

  Trešdien, 12. jūlijā, čempionāts turpinājās ar sprinta distanci, kurā augstāko rezultātu starp Latvijas sportistiem izcīnīja Elizabete Blūmentāle. Viņai starp 138 finišējušām juniorēm 37. vieta, līderei zaudējot 2 minūtes 2 sekundes. 

  Ar komentāru pēc sprinta dalījās E. Blūmentāle: "Tā kā vidējās distances kvalifikācijas skrējienā fiziski nejutos optimāli, izlēmu, ka pirms sprinta papildu atpūta nāks tikai par labu, tāpēc B finālā uz starta neizgāju, bet tā vietā aizbraucu un veicu vieglu sprinta treniņu. Šķiet, biju gatava visām iespējamajām situācijām, kas varētu mani sagaidīt sprintā, tomēr nebiju gaidījusi, ka distance vedīs pa to daļu, kur tā realitātē gāja. Man ļoti patika. Priecājos, ka beidzot izdevās veikt tehniski stabilu skrējienu, gan redzot variantus, gan realizējot tos. Varbūt bija pāris nepareizas ceļa izvēles un nelielas minstināšanās, kas maksāja sekundes un, iespējams, liedza ieņemt kāroto vietu TOP 20".

  Savukārt Magda Cigle ierindojās 97. pozīcijā, bet 120. vietā Anna Eleonora Freimane.

  Līderes titulu sprintā ieguva šveiciete Simona Ēbersolda, kura finišēja pēc 14 minūtēm 2 sekundēm. 7 sekundes līdz uzvarai pietrūka Terēzai Janosikovai no Čehijas, bet ar bronzas medaļu lepoties var zviedriete Linna Golsatere.

  Savukārt starp 163 finišējušiem junioriem labāko rezultātu sprintā starp latviešiem izcīnīja Endijs Titomers - viņam 38. vieta. Līdzīgi kā vidējā distancē, arī sprintā labākais bija soms O. Ojanaho, kurš distanci finišēja pēc 13 minūtēm 59 sekundēm. E. Titomers līderim iepalika 1 minūti 13 sekundes. 2. un 3. vietu izšķīra vien divu sekunžu starpība. Mazliet ātrāks izrādījās jaunzēlandietis Tomijs Heijs, finišējot pēc 14 minūtēm 7 sekundēm un atstājot šveicieti Džoju Hadornu 3. vietā.

  Savu rezultātu komentē E. Titomers: "Tā kā sprints bija mans galvenais individuālais JWOC starts, tad par tā rezultātu galīgi neesmu apmierināts. Jau uz pirmo kontrolpunktu milzīga kļūda, kur to meklēju otrā pusē žogam. Tad līdz arēnai turpināju labā plūdumā, bet neilgi pirms arēnas nokritu, kas mazliet pabojāja labās sajūtas. Pēc arēnas distance iegāja mežā un uz nākamo kontrolpunktu zaudēju ļoti daudz uz skriešanas ātrumu, un pēc punkta paņemšanas nokritu pa trepēm, zaudējot uz to daudz laiku, un šis kritiens mani izslēdza arī fiziski. Ar to mana cīņa arī beidzās."

  Citi mūsu sportistu rezultāti - 58. vietā Matīss Slikšjānis, 61. vietā Ilgvars Caune, 66. vietā Valters Reneslācis, 73. vietā Edgars Ustinovs, bet Uldis Upītis nestartēja. Pirms čempionāta vairākas nedēļas viņam bija veselības problēmas, tāpēc tika nolemts, ka sprintā viņš nestartēs, lai labāk sagatavotos atlikušajai čempionāta daļai - garajai distancei un stafetei -, jo meža distances šajā čempionātā ir viņa galvenie starti.

  Visi rezultāti pieejami šeit.

   

   

  Pasaules Junioru čempionāts orientēšanās sportā turpināsies 14. jūlijā ar garo distanci, bet noslēgsies sestdien, 15. jūlijā, ar stafeti.

  Pasaules Junioru čempionātā šogad piedalās kopumā 39 valstis un 330 sportisti. Latviju tajā pārstāv izlase ar deviņiem sportistiem - Uldis Upītis, Endijs Titomers, Ilgvars Caune, Valters Reneslācis, Edgars Ustinovs, Matīss Slikšjānis, Elizabete Blūmentāle, Anna Eleonora Freimane, Magda Cigle. Izlases dalībniece Signe Sirmā čempionātā nepiedalās, jo neilgi pirms tā guva traumu.

  Plašāku informāciju par sacensībām iegūt var sacensību mājas lapā.

Atlikušo zīmju skaits:

0.025724172592163