Ziņas - Latvijas orientēšanās dāmu izlase izcīna 5. vietu Pasaules čempionāta stafetē ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

7.marts /
Ella, Elmīra
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Latvijas orientēšanās dāmu izlase izcīna 5. vietu Pasaules čempionāta stafetē

  07.07.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa

  Latvijas sieviešu komanda ar Ingu Dambi, Lauru Vīķi un Sandru Grosbergu tās sastāvā Pasaules čempionāta orientēšanās sportā stafetē izcīnījusi 5. vietu, kas ir vēl nebijis Latvijas panākums šajā orientēšanās disciplīnā.

  Latvijas sieviešu komandas sniegums klasiskajā trīs etapu stafetē šodien atnesa ļoti patīkamas emocijas un gaviles atbalstītāju vidū - tikai četras sekundes pietrūka, lai Latvijas komanda ierindotos 4. vietā.

  Pirmo etapu lieliski veica Inga Dambe, kura stafetes maiņu sasniedza līderu grupā - 3. vietā, 2 minūtes 4 sekundes aiz vadošās Zviedrijas komandas. Labi stafeti turpināt izdevās Laurai Vīķei - par spīti tam, ka viņa nedaudz atpalika no līderēm, finišu viņa sasniedza augstajā 5. vietā, 5 minūtes 8 sekundes aiz līderēm. Arī komandas jaunākā dalībniece Sandra Grosberga distanci veica ļoti labi, ilgu laiku komandu noturot 4. pozīcijā. Vien pašās distances beigās viņu panāca Šveices komandas pārstāve Sabīne Hausvirta (Sabine Hauswirth), ar kuru S. Grosbergai izvērsās ļoti sīva cīņa pašā finiša taisnē. Šveicietei mūsu sportisti tomēr izdevās panākt un apsteigt par nieka 4 sekundēm. Latvijas komandai finišā līdz ar to augstā 5. vieta, kas ir līdz šim augstākais Latvijas izlases sasniegums šajā disciplīnā. Uzvarētājas no Zviedrijas distanci veica 1 stundā 41 minūtē 12 sekundēs, bet mūsu orientieristes viņām piekāpās 7 minūtes 33 sekundes.

  "Pēc vakardienas skrējiena biju ļoti mierīga - jo tuvāk nāca starts, kļuvu arvien mierīgāka. Es pati brīnos par to. Treneris tieši pirms starta man teica - lai vai ko darītu citas, vienkārši skrien savu distanci, un par to man arī ir lielākais prieks, ka zem tāda spiediena izdevās visu izdarīt kā nākas. Protams, bija nelielas kļūdiņas, bet tas uz visa fona nekas liels nav. Piektā vieta ir kaut kas mums vēl nebijis," pēc finiša sacīja trešā etapa veicēja Sandra Grosberga. Komentējot finiša cīņu ar šveicieti, S. Grosberga atzīst: "Jau skrienot cauri arēnai dzirdēju, ka viņa ir minūti aiz manis. Bija diezgan daudz distancē palicis, un es neskrēju ļoti ātri, centos uzmanīgi. Es, protams, necerēju, ka viņa mani noķers, bet tas man nebija liels pārsteigums, jo šī sportiste ir ļoti ātra. Es izdarīju visu, ko es varēju".

  Sieviešu konkurencē kopumā startēja 30 komandas.

   

  Vīriešu komandā pirmo etapu veica Andris Jubelis. Divas distancē pieļautas kļūdas finišā ļāva ierasties 11. vietā, 1 minūti 45 sekundes aiz tā brīža līderiem, Francijas komandas. Otrajā etapā stabils un precīzs sniegums Mārtiņam Sirmajam, kurš Latviju pacēla 7. vietā pavisam sasniedzamā attālumā no pirmā piecinieka, savukārt vietu noturēt, bet ne uzlabot izdevās trešā etapa veicējam Edgaram Bertukam.

  "Gāja diezgan haotiski jau no paša sākuma. Noteikti būtu palīdzējis, ja iepriekšējā dienā es varētu skriet vidējo distanci. Apvidus izrādījās tehniskāks nekā visās piedāvātajās treniņu vietās. To gan es zināju no Andra un Mārtiņa stāstītā, bet pagāja krietns laiks, kamēr ielasījos kartē. Nemaz necentos skriet līdzi Igaunijas komandai un Ukrainai, jo sapratu, ka tas var beigties ļoti slikti. Neizdevās atrast plūdumu, vismaz distances pirmajā daļā. Otrajā jau mazliet nomierinājos, un bija labāk. Rezultāts nav ne tuvu tāds, ko vēlējos laika izteiksmē, protams, man bija patīkams pārsteigums, ka finišā esam septītie, jo man likās, ka būsim divas trīs vietas tālāk. Acīmredzot, arī citiem tieši tehniskajā ziņā negāja labāk - bija lielākas, mazākas kļūdas," tā E. Bertuks.

  Par spīti Francijas komandas lieliskajam startam, par līderi pēc otrā etapa kļuva Norvēģijas komanda. Tam viens no iemesliem bija Francijas komandas pārstāvja Lukā Basē (Lucas Basset) neuzmanības kļūda pēc skatītāju etapa, kad arēnā viņš ieskrēja nepareizā koridorā. Finišā zelts Norvēģijas komandai, kurai visus trīs etapus veikt prasīja 1 stundu 34 minūtes un 50 sekundes, sudrabs Francijas, bet bronza - Zviedrijas komandai. 

  Latvijas vīru komandai veikt stafeti prasīja 1 stundu 41 minūti 28 sekundes. Vietu pieciniekā nodrošinātu par 17 sekundēm ātrāks rezultāts. 

  Vīriešu konkurencē kopumā startēja 35 komandas.

   

   

  Visi rezultāti pieejami šeit.

  Līdz ar to Pasaules čempionāts orientēšanās sportā ir noslēdzies. Latvijas citi labākie rezultāti ir Ingas Dambes izcīnītā 11. vieta vidējā distancē, Artūra Pauliņa 20. vieta garajā distancē un Sandras Grosbergas 20. vieta sprintā, kā arī Latvijas komandas, kuras sastāvā bija I. Dambe, A. Pauliņš, Andris Kivlenieks un S. Grosberga, izcīnītā 12. vieta sprinta stafetē, kas Latvijas izlasei ir līdz šim augstākais izcīnītais rezultāts šajā disciplīnā.

  Pasaules čempionāts orientēšanās sportā laikā no 30. jūnija līdz 7. jūlijam notika mūsu kaimiņvalstī Igaunijā. Pasaules čempionātā šogad piedalījās kopumā 50 valstis, un Latviju tajā pārstāvēja izlase 12 sportistu sastāvā. Atgādinām, ka 2018. gadā, Latvijas simtgadē, pasaules labākie orientieristi sacentīsies Latvijā - Siguldas gravās un Rīgas ielās.

Atlikušo zīmju skaits:

0,033964872360229