Ziņas - Ingai Dambei 11. vieta Pasaules čempionāta vidējā distancē ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Otīlija, Iveta
12.decembris /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Ingai Dambei 11. vieta Pasaules čempionāta vidējā distancē

  06.07.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Ceturtdien, 6. jūlijā, noslēgusies Pasaules čempionāta vidējā distance, kur pie augsta panākuma tikusi Latvijas izlases orientieriste Inga Dambe - viņa izcīnījusi 11. vietu, kas ir augstākais Latvijas sportistu rezultāts šajā čempionātā. Diemžēl pavisam nedaudz pietrūka, lai pārspētu iepriekšējo rekordu - 9. vietu, ko viņa izcīnīja 2012. gadā.

  5,1 km garo distanci Inga Dambe veica 38 minūšu 46 sekunžu laikā, kas bija par 6 minūtēm 12 sekundēm lēnāk nekā līdere Tūve Aleksandersone (Tove Alexandersson) no Zviedrijas.

  "Distance bija tehniski ļoti sarežģīta, praktiski nevarēja attīstīt vajadzīgo ātrumu, kā esmu pieradusi skriet. Ļoti daudz bija jālien pāri sakritušiem kokiem, jāsaka, šī bija diezgan fiziski smaga distance. Sevišķi to izjutu distances otrajā daļā, kad bija jāskrien cauri skatītājiem, jo pēc tā sekoja ļoti sarežģīta orientēšanās. Tur es arī pieļāvu nelielu kļūdiņu virzienā un apskrēju vienai ieplakai pa nepareizo pusi. Arī spēka nedaudz pietrūka beigu daļā. Kopumā ar 11. vietu esmu diezgan apmierināta, neizdevās gan uzlabot iepriekšējo labāko rezultātu," pēc finiša sacīja I. Dambe. 

  Jāpiemin, ka čempionei T. Aleksandersonei šis ir jau otrais zelts šajā Pasaules čempionātā - otrdien viņa izcīnīja zelta medaļu arī garajā distancē, tā atkārtojot savu pērnā gada sniegumu - divas zelta medaļas individuālajās meža distancēs. Sudraba medaļu ieguva Marianne Andersena (Marianne Andersen) no Norvēģijas, bet bronzu - Venla Harju (Venla Harju) no Somijas. 

  Otra Latvijas pārstāve orientieriste Sandra Grosberga izcīnīja 26. vietu un ar savu rezultātu nav apmierināta: "Es noskrēju ne tuvu tam, kā es gaidīju. Pirmo punktu es paņēmu ļoti labi, panācu norvēģieti, kura acīmredzot bija tur riņķojusi. Uz otro punktu es aizgāju pa leju, viņa kalniņam pa augšu, un es jau tur mazliet sabakstījos. No turienes man visa distance bija raustīšanās uz priekšu, atpakaļ. Sestajā punktā atstāju apmēram minūti, jo mazās ieplaciņas man izskatījās lielākas, nekā tās bija kartē. Mēģināju savākties, bet pēc arēnas sekoja divu minūšu kļūda, ko es pati nevaru izskaidrot, droši vien tas vienkārši bija stress. Pēc tam es mazliet nometu tempu un lēnā garā noskrēju bez kļūdām, jo redzēju citas meitenes un sapratu, ka tur neiet vieglāk, ka droši vien visas taisīs lielas kļūdas," sniegumu raksturo S. Grosberga.

  "Ja godīgi, es cerēju un varēju ieskriet TOP 20 pilnīgi noteikti, tā kā man šodien liela vilšanās. Arī fiziski es nejutos tik labi, varbūt daudzo brīvdienu dēļ. Inga ļoti labi ir noskrējusi, zinu, ka es varu daudz labāk, Laurai ir svaigas kājas, tā kā rītdien stafetē visam vajadzētu būt ļoti labi," turpina S. Grosberga. 

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Vīriešu konkurencē 6 km garajā vidējā distancē Latvijas izlases pārstāvis Mārtiņš Sirmais izcīnīja 24. vietu, distanci veicot 38 minūtēs 10 sekundēs, no līdera atpaliekot teju piecas minūtes. Pēc finiša M. Sirmais atzina, ka sajūtas ir divējādas: "It kā labi, bet tajā pašā laikā kaut kur neesmu apmierināts. Prieks, ka lēnāk iesāku sākumā. Citi sportisti distances vidū prasa - ko tik lēni, kāpēc ātrāk mūs nepanāci? Bet nevar zināt - ja būtu lielāks ātrums, kļūdas būtu uzreiz klāt". Viņš atzina, ka viss būtu veicies labāk, ja fiziski būtu bijis lielāks asums: "Jābūt tādai mazliet agresivitātei, jābūt asākam, ar ātrām kājām. Tas ir tas saucamais flow, un tad viss notiek. Pēc mana skrējiena, es teiktu, diezgan pārliecinoši visu noskrēju, nekļūdījos, vienīgais, ko es varu mazliet pret sevi noraidoši teikt - fiziski gribas lielāku asumu, tad būtu viss kārtībā".

  Savukārt Andris Jubelis ierindojās 28. vietā, būdams 39 sekundes lēnāks par M. Sirmo. "Esmu apmierināts ar skrējienu. Varbūt vienu tādu rupjāku kļūdiņu pieļāvu, bet kopumā centos skriet salīdzinoši mierīgi, lai visu laiku būtu kartē. Apvidus bija peldošs, zaļais dažreiz tik ļoti aiznesa no tā izvēlētā ceļa, ka ar visu zināšanu kartē bija grūti saprast atrašanās vietu," pēc finiša norādīja A. Jubelis. Fiziski viņš juties ļoti labi, taču orientēšanās nav ļāvusi ieskrieties: "Galvenais iemesls kļūdām bija redzamība. Ieplakas tik apaļas - divreiz iegāju kalnā nepareizajos sedlos. Lokā pat ar virzienu redzu tās divas vietas, bet īsti nesaprotu, kurā man jāiet. Kļūda nebija liela, bet trajektorija ne pati labākā. Viena kļūda, tur gan nenolasīju pareizi, sajaucu nedaudz kalnu nogāzes - likās, ka eju pa degunu, bet uzlīdu nedaudz par augstu, tieši pirms skatītāju etapa".

  Zelta medaļu vidējā distancē vīriešu konkurencē ieguva Francijas orientierists Tjerī Žoržs (Thierry Gueorgiou), izcīnot savu kopumā 14. zelta medaļu Pasaules čempionātos. Viņš distanci veica vien 33 minūšu 12 sekunžu laikā. 2. vietā ierindojās Šveices sportists Fabiāns Hertners (Fabian Hertner), savukārt 3. vietā - Oleksandrs Kratovs (Oleksandr Kratov) no Ukrainas.

  Kopumā līdz finišam vidējā distancē tika 65 sportistes un 77 sportisti. Visi rezultāti pieejami šeit.

    

  Pasaules čempionāts orientēšanās sportā noslēgsies rīt, 7. jūlijā, ar skatītājiem visbaudāmāko un aizraujošāko orientēšanās disciplīnu stafeti, kurā Latviju pārstāvēs divas komandas - vīru konkurencē komanda ar Edgaru Bertuku, Mārtiņu Sirmo un Andri Jubeli tās sastāvā, bet dāmu konkurencē - komanda ar Sandru Grosbergu, Lauru Vīķi un Ingu Dambi.

  Pasaules čempionāts orientēšanās sportā laikā no 30. jūnija līdz 7. jūlijam notiek mūsu kaimiņvalstī Igaunijā. Pasaules čempionātā šogad piedalās kopumā 50 valstis, un Latviju tajā pārstāv izlase 12 sportistu sastāvā. Atgādinām, ka 2018. gadā, Latvijas simtgadē, pasaules labākie orientieristi sacentīsies Latvijā - Siguldas gravās un Rīgas ielās.

   

  Foto: Ojārs Millers.

Atlikušo zīmju skaits:

0.026144027709961