Ziņas - "FairPlay" balva Zviedrijā tiek orientieristam ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

20.februāris /
Smuidra, Vitauts, Smuidris
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • "FairPlay" balva Zviedrijā tiek orientieristam

  14.12.2007

  Arī Zviedrijā notiek gadskārtējā sportistu godināšana, kurā tāpat kā Latvijā - orientieristi izcīna nominācijas. 14. janvārī Globen arēnā orientieristam - Andreas Johansson, kurš pārstāv norvēģu orientēšanās superklubu "Halden" tiks pasniegta balva "FairPlay" nominācijā. Šo balvu viņam pasniegs par nesavtīgo rīcību sacensību laikā, kad viņš būdams starp līderiem vienā no Pasaulē lielākajām orientēšanās stafetēm - "Tiomila", sniedza palīdzību ievainotam sportistam, kad to nedarīja neviens cits.

  Oskar Axelsson ieguva nopietnu traumu, būdams viens no vadošajiem sportistiem pirmajā etapā. Viņš esot saucis pēc palīdzības, bet neviens nav palīdzējis, līdz pieskrejuši divi sportisti - zviedrs Andreas Johansson (HALDEN) un soms Lasse Torpo (DELTA). Kamēr Andreas mēģināja runāt ar cietušo, Lasse atdeva savu kreklu, lai apturētu asiņošanu, un GPS raidītāju, lai medicīniskajai palīdzībai būtu vieglāk viņu atrast.

  Andreas saņems piemiņas vāzi un diplomu, bet organizācija, kura viņu pieteica - 50 000 Zviedrijas kronu (Ls 3 750), lai veicinātu "FairPlay" principu ievērošanu jauniešu starpā.

  "FairPlay" nominācija tiek piešķirta sportistam vai komandai, kas ziedojusi uzvaru vai sportiskas intereses citu sportistu labā vai kā zīmīgi parādījusi savu nostāju godīgas spēles principu ievērošanā.

   

  Video, kurā redzams, ka tiek sniegta palīdzība


  Online Videos by Veoh.com

  Izmantotie resursi: www.orientering.se

   

Atlikušo zīmju skaits:

0,036887884140015