Ziņas - EYOC 2017 izlases sastāvs ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Aldis, Alfons, Aldris
22.novembris /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • EYOC 2017 izlases sastāvs

  09.06.2017

  Baiba Smila | 8 komentāri

  Nosaukts jauniešu izlases sastāvs šī gada Eiropas Jauniešu čempionātam (EYOC 2017), kas no 29. jūnija līdz 2. jūlijam notiks Slovākijā, pilsētā Banska Bistrica.

  Jauniešu izlasē startēs:

   

  S16

  1. Agnija Caune Azimuts (OK- Sm BJSS)

  2. Kristīne Brunere (CPSS/Meridiāns/Pārgauja)

  3. Anna Emīlija Suta (ZVOC-VBSS)

  4. Aija Denija Trēziņa (ZVOC-VBSS)

  Rez. Kristīne Berķe (Auseklis IK)

   

  V16

  1. Pauls Alberings (ZVOC-VBSS)

  2. Dāvis Šolmanis (Auseklis IK)

  3. Kārlis Stradiņš (Auseklis IK)

  4. Ralfs Jānis Eižvertiņš (OK Alnis-JNSC)

  Rez. Māris Heinols (ZVOC-VBSS)

   

  S18

  1. Signe Sirmā (OK Alnis-JNSC)

  2. Magda Cigle (Auseklis IK)

  3. Vilma Alberinga (ZVOC-VBSS)

  4. Elīza Ozola

  Rez. Arta Renāte Rulle (ZVOC-VBSS)

   

  V18

  1.Rihards Krūmiņš (OK Alnis-JNSC)

  2. Ilgvars Caune Azimuts (OK- Sm BJSS)

  3. Kristaps Bruners (CPSS/Meridiāns/Pārgauja)

  4.Fricis Spektors (Auseklis IK)

  Rez. Andris Sarksņa (Ogre OK/SC)

  Treneri

  Baiba Smila (vadītāja);

  Krista Strautniece (jaunais treneris-palīgs);

  Liene Leske (mediķis- fizioterapeite no Concordia LL);

  Henrijs Freimanis .

   

  Apstiprināja:
  Latvijas Orientēšanās federācijas Izlašu komisija

   

  Sacensību programma:

  30. jūnijā - sprints;

  1. jūlijā - garā distance;

  2. jūlijā - stafete.

   

  Plašāka informācija par Eiropas jauniešu čempionātu pieejama sacensību mājas lapā: http://www.eyoc2017.com/.

  Pirmdien, 12. jūnijā, Siguldā EYOC izlasei un izlases kandidātiem sākas trīs dienu nometne Siguldā, kur katra diena tiks veltīta kādai no distancēm. Izlase uz sacensībām dosies 26. jūnijā, lai pirms sacensībām vēl veiktu trīs dienu aklimatizācijas periodu. Izlase dzīvos skaistā vietā, kur plānots veikt nelielus treniņus kartēs un citas aktivitātes komandas salidēšanai.

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos
 • 12.06.2017 18:22
  Māris Stabiņš
  Latvijā ir daudz talantīgu jauniešu (arī orientēšanās sportā) Mūsu pieaugušo (treneru , LOF funkcionāru, pieaugušo izlases sportistu) uzdevums ir gādāt par to lai šie talanti nepazustu. Viņos visos deg uguntiņa un tas vai šī uguntiņa uzliesmos vai arī izplēnēs ir mūsu atbildība (neatkarīgi no tā kāda ir mūsu alga, sadzīves un treniņu apstākļi) Ja es atvelku uz mežu kādu pirmklasnieku- es esmu par viņu atbildīgs- vismaz līdz tam brīdim kad viņš tiek pieaugušo izlasē vai pats studējot Rīgā reizēm aizbrauc uz Magnētiem. Lielākais prieks ir tad ja uz sacensībām sāk braukt bijušie audzēkņi ar savām ģimenēm un mazajām atvasēm. Vēl lielāks prieks ja satieku viņus kādās daudzdienu sacensībās ārzemēs.
  Kādā no sporta skolas izlaidumiem audzēkņi man teica paldies par to ka esmu iemācījis viņiem nebaidīties no spēcīgiem konkurentiem un ēst putras. Tas nekas ka šis audzēknis Latvijas izlasē tika tikai vienu reizi savā skolas komandā uz Pasaules skolēnu čempionātu. Toreiz lai piedalītos sacensībās dalības maksas un citus izdevumus bija jāsedz pašiem. Viņam ģimenei bieži vien šādu līdzekļu nebija. Kur nu vēl verēja iet runa par braukšanu uz daudzdienu sacensībām ārzemēs. Toties tagad puisis ir izstudējis, dabūjis labu darbu Rīgā un bieži uzskrien Magnētā vai arī atbrauc uz Latvijas kausa sacensībām uzskriet B grupā. Es ar viņu lepojos. Un sacensībās satiekoties vienmēr ir par ko parunāt.
  Veidojot jauniešu un junioru izlases ir jāņem vērā tas ka jauniešiem ir jābūt pārliecinātiem ka tad kad viņi sasniegs pieaugušo izlases vecumu viņi izlasē tiks pēc godīgas spēles principiem. Un viņiem ir jāsaprot tas ka lai tiktu izlasē ir sevi jāpierāda ar rezultātiem. Citādi var sanākt tā kā ir ar sieviešu izlasi- ka it kā mums gandrīz katru gadu ir labi rezultāti junioru un jauniešu vecuma grupās, bet sieviešu Elites grupā Latvijā nav konkurences un izlasē ir jāstartē veterānu grupu dalībniecēm.Es joprojām nesaprotu kurš atbildēs par Latvijas pieaugušo izlases nenokomplektēšanu Baltijas č?
 • 12.06.2017 13:45
  Inguna Valdmane
  Negribēju te rakstīt neko, bet ...trūkst iespējas tikt uzklausītai.
  Šī situācija ir ļoti bēdīga un kārtējo reizi parāda ļoti smagu problēmu LOF iekšienē. Diemžēl tā atkārtojas laiku pa laikam, bet reālu risinājumu neviens nemeklē.
  Tā nu ir sanācis, ka Baiba izlases sastāvu ar visiem lēmumiem pieņēma vienpersonīgi ne ar vienu treneri vai izlašu komisiju nerunājot un neapspriežot iespējamos lēmumus. Treneriem nonāca tikai gala rezultāts- izlases sastāvs. Tam iebildu, jo neredzu šim lēmumam nekāda pamata, šeit netika ievēroti ne atlašu rezultāti, ne arī lēmumu pieņemšanas kārtība. Uzklausīju Baibas viedokli un centos Baibai pamatot savas domas, tomēr netiku saprasta. Uzrakstīju vēstuli pārējiem izlašu komisijas locekļiem. Mūsu sarakstē Jurģis palūdz Baibas skaidrojumu, bet tālāko notikumu gaitu nezinu, jo šai sarakstē vairs netiku piedalīta. Pēc vairāk kā nedēļas pauzes saņēmu atbildi(pēc atkārtota lūguma) - komisija nolēma Baibas lēmumu nemainīt, paskaidrojumu nebija.
  Godīgi sakot , tas mani neparsteidza, jo esmu jau reiz ar šādu situāciju saskārusies, kad LīgaV un SandraG netika paņemtas uz JWOC, jo izlases veidotājai likās, ka meitenes vispār šai pasākumā ir liekas. Arī tad pamatojuma nebija, bet LOF valde atbalstīja izlases sastādītāja lēmumu.
  Īsāk sakot, šādi lēmumi un atbalsti veidojas viena iemesla dēļ- jauniešu izlases vadītājs ir tāds atrasts "muļķis"(te nav nekāpersonīga, pati ļoti ilgi biju šis muļķis), kurš ir ar mieru bez samaksas, savā brīvajā laikā, ieguldot arī savu naudu un zināšanas, organizēt jauniešu izlases komandu, atbildēt par nepilngadīgiem bērniem...u.t.t. pēdējā laikā tādu vairs daudz nav atlicis, šobrīd vispār valda neprātīga vienaldzība par jauniešu un junioru izlasēs notiekošo. Un tad jau nekas cits LOFam neatliek kā atbalstīt jebkuru lēmumu, jo nedod dievs šis cilvēciņš apvainosies un aizies. Un tā vienā dienā šis cilvēciņš nolemj, ka viņš var darīt kā grib, lemt kā grib un ne ar vienu nav jārunā. Te arī rezultāts. Vai tā ir godīgi?
 • 12.06.2017 11:11
  Jānis Butāns
  9311
  12.06.2017 09:12
  Uģis Ozols sacīja:
  Labrīt Arnita! Ieskatoties šā brīža LK kopvērtējumā http://odb.lv/lapa/1080/g/S18 un izvērtējot esošo sportisko formu, viss ir skaidri redzams un nav apsriežams. Es pat teiktu, ka Elīna bija tuvāk par Artu iekļūšanai izlasē. Novēlu visām mūsu jaunajām burvīgajām meitenēm gribasspēku, veselību un cīnīties par 1. vietu, nevis dalīt ceturto vietu. Gatavošanos sezonai jāsāk 1.janvārī, nevis spotā uz dažiem mačiem. Saprotu un atbalstu treneru izvēli. Šāda veselīga konkurence dos rezultātu Latvijas mērogā! Turam īķšķus par izlasi!
  Personīgi pašam nav nekādas iesaistes un intereses par dalībniecēm izlasēs, tomēr, Arnitas rakstītais arī liek aizdomāties un gribētos dzirdēt atbildi! Varbūt tad jāpamaina atlases nolikums tā, lai nepārprotami skaidrs, ka treneris izlemj pats, kuru ņems izlasē?
  Un sezonai nesāk gatavoties 1.janvārī, bet krietni ātrāk. Un gatavošanās konkrētam startam nenotiek vienā dienā, bet jau krietnu laiku iepriekš. Tas tā, ja Uģis par treniņiem nebija lietas kursā. :)
 • 12.06.2017 09:12
  Uģis Ozols
  Labrīt Arnita!
  Ieskatoties šā brīža LK kopvērtējumā http://odb.lv/lapa/1080/g/S18 un izvērtējot esošo sportisko formu, viss ir skaidri redzams un nav apsriežams. Es pat teiktu, ka Elīna bija tuvāk par Artu iekļūšanai izlasē. Novēlu visām mūsu jaunajām burvīgajām meitenēm gribasspēku, veselību un cīnīties par 1. vietu, nevis dalīt ceturto vietu. Gatavošanos sezonai jāsāk 1.janvārī, nevis spotā uz dažiem mačiem. Saprotu un atbalstu treneru izvēli. Šāda veselīga konkurence dos rezultātu Latvijas mērogā! Turam īķšķus par izlasi!
 • 12.06.2017 07:49
  Arnita Rulle
  Tie, kas seko līdzi šai grupai zin, ka šobrīd S18 grupā ir 3 spēcīgas meitenes (Signe, Magda, Vilma) par kuru iekļaušanu izlases sastāvā nevienam nebūtu nekādu jautājumu, jo viņām tur ir jābūt. Pārējās meitenes ir pilnīgi līdzvērtīgas, tāpēc arī šobrīd redzu dīvainu nesaprotamu iemeslu meklēšanu, lai nepaņemtu godīgi pēc atlasēm, bet B.Smila paņemtu "Savējo". Publicējiet atlašu rezultātus.
 • 11.06.2017 23:46
  Arnita Rulle
  Šī nav atbilde uz manu jautājumu. Jautājums – KĀ IEVĒROJOT PUBLICĒTOS NOTEIKUMUS, Jūs varat pamatsastāvā uz EYOC iekļaut Elīzu Ozolu? Nekur atlases noteikumos nav pieminēts, ka ņems vērā visa gada startus. Tajos ir teikums “2 pēc lēmuma, VADOTIES PĒC SPORTISTU REZULTĀTU DINAMIKAS, KAS UZRĀDĪTI MINĒTAJĀS ATLASES SACENSĪBĀS”. Izlasiet! Tā tur ir rakstīts. Ja Elīza atlasījās pēc JWOC noteikumiem, tad ļaujiet viņai startēt tur, kur viņa atlasījās, nevis tagad izgudrojiet kaut kādus jaunus atlases noteikumus EYOC. Un vēl Baiba šeit aizmirsa pieminēt, ka arī Arta startēja ar satraumētu potīti.
  Tāpēc ir atlases noteikumi uz noteiktām lielajām sacensībām, lai varētu plānot, kuras sezonas sacensības katram ir svarīgas, un kurās skriet ar pilnu atdevi. Jā, Arta pēc ziemas sezonas, vasaras sezonas sākumu neskrēja ar pilnu atdevi, jo nekur taču nebija rakstīts, ka tās pēkšņi kļūs par noteicošajām uz EYOC.

 • 11.06.2017 22:53
  Baiba Smila
  9304
  09.06.2017 21:22
  Arnita Rulle sacīja:
  Lūdzu (LOF, Baiba Smila, varbūt kāds cits to var) nokomentējiet S18 meiteņu izlases sastāvu EYOC. Vai tiešām viss ir godīgi? Elīza Ozola (OK Auseklis) atlasēs bija tikai 7.vietā. BČ S18 grupā nestartēja, jo neatlasījās. LOF mājas lapā ievietoti atlases noteikumi ”Latvijas Jaunatnes izlases veidošanas nosacījumi/ plāns 2017. gadā”, kurus izlasot un ievērojot viņa nevar būt 4 cilvēku pamatsastāvā uz EYOC. Publicējiet atlases rezultātu tabulu ar punktiem un vietām. Eiropas jauniešu čempionāts 29.06.-02.07. Slovākija, Bianska Bistrica “Izlasē iekļūst HD16 un HD18 grupās – 2 dalībnieki pēc atlases rezultātiem, 2 pēc lēmuma, vadoties pēc sportistu rezultātu dinamikas, kas uzrādīti minētajās atlases sacensībās, kā arī Pasaules skolēnu čempionātā un Baltijas čempionātā”. Atļaušos uzrakstīt salīdzinājumu Artai un Elīzai par šīm atlasēm. Artai atlašu kopvērtējumā 4.vieta (261.85punkti), Elīzai 7.vieta (249.15punkti) No 3 atlases sacensībām visās trijās Artai bija labāki laiki, vietas - 3v/7v; 4v/6v; 7v/10v. Tātad arī rezultātu dinamika ir Artai labāka. Skolēnu čempionātā nestartēja ne viena ne otra. Uz BČ S18 grupā atlasījās Sirmā, Cigle, Alberinga, Rulle, Skopāne. Ievērojot noteikumus, 4 meitenes no tieši šī sastāva bija jāpaņem uz EYOC. Šobrīd sanāk tā, ka atlases var skriet slikti, jo paņem tāpat ko vēlas. Nezinu arī kā tika izlemts par Elīzas startu BČ S20grupā. Cik dzirdēju, tad vēlāk tika salīdzināts tieši BČ. S18 grupa ar S20 grupu – vai tas korekti? Stafešu rezultāti – vai tas korekti? Ātruma salīdzināšanai tika piesauktas kaut kādas “mistiskas” tikai B.Smilas atlasītas 9 sacensības, kuras nebija atlases, bet to, ka Elīza LČ garajā distancē (atlasēs) Artai zaudēja vairāk par 7 minūtēm un 2 (tai skaitā LČ sprints (atlase)) no 3 sprintiem Arta ir noskrējusi labāk gan neviens nav paskatījies. Nevajag publicēt noteikumus, ja nespējat tos ievērot.
  1-atlases noteikumi paredz, ka pēc rezultātiem katrā grupā atlasa 2 labākos, bet pārējos 2 nosaka ar treneru lēmumu
  2-visiem treneriem ir nosūtīts izsmeļošs pamatojums, kāpēc izlasē ir iekļauti konkrētie sportisti
  3-gan Arta, gan viņas trenere ir informētas par apsvērumiem, kāpēc izlasē tika iekļauta Elīza, nevis Arta

  Arī Baltijas čempionātā komandas netika veidotas 100% pēc 1.dienas rezultātiem, bet pēc rez. dinamikas novērojuma visa pavasara laikā. Rezultātā no 12 iespējamajām medaļām stafetē Latvija "paņēma" 7, tikai 5 atstājot Lietuvai, Igaunijai, Baltkrievijai un Krievijai.
  Komandas sastāvs ir nosaukts un apstiprināts.
  Jau rīt ar izlasi aizvadīsim nelielu treniņnometni, bet tūlīt pēc Līgo svētkiem dosimies ceļā uz Slovākiju.
  Labāk novēlēsim mūsu jauniešu izlasei veiksmīgus startus.
 • 09.06.2017 21:22
  Arnita Rulle
  Lūdzu (LOF, Baiba Smila, varbūt kāds cits to var) nokomentējiet S18 meiteņu izlases sastāvu EYOC. Vai tiešām viss ir godīgi? Elīza Ozola (OK Auseklis) atlasēs bija tikai 7.vietā. BČ S18 grupā nestartēja, jo neatlasījās. LOF mājas lapā ievietoti atlases noteikumi ”Latvijas Jaunatnes izlases veidošanas nosacījumi/ plāns 2017. gadā”, kurus izlasot un ievērojot viņa nevar būt 4 cilvēku pamatsastāvā uz EYOC. Publicējiet atlases rezultātu tabulu ar punktiem un vietām.
  Eiropas jauniešu čempionāts 29.06.-02.07. Slovākija, Bianska Bistrica
  “Izlasē iekļūst HD16 un HD18 grupās – 2 dalībnieki pēc atlases rezultātiem, 2 pēc lēmuma, vadoties pēc sportistu rezultātu dinamikas, kas uzrādīti minētajās atlases sacensībās, kā arī Pasaules skolēnu čempionātā un Baltijas čempionātā”.

  Atļaušos uzrakstīt salīdzinājumu Artai un Elīzai par šīm atlasēm.
  Artai atlašu kopvērtējumā 4.vieta (261.85punkti), Elīzai 7.vieta (249.15punkti)
  No 3 atlases sacensībām visās trijās Artai bija labāki laiki, vietas - 3v/7v; 4v/6v; 7v/10v. Tātad arī rezultātu dinamika ir Artai labāka. Skolēnu čempionātā nestartēja ne viena ne otra.
  Uz BČ S18 grupā atlasījās Sirmā, Cigle, Alberinga, Rulle, Skopāne. Ievērojot noteikumus, 4 meitenes no tieši šī sastāva bija jāpaņem uz EYOC.

  Šobrīd sanāk tā, ka atlases var skriet slikti, jo paņem tāpat ko vēlas. Nezinu arī kā tika izlemts par Elīzas startu BČ S20grupā. Cik dzirdēju, tad vēlāk tika salīdzināts tieši BČ. S18 grupa ar S20 grupu – vai tas korekti? Stafešu rezultāti – vai tas korekti? Ātruma salīdzināšanai tika piesauktas kaut kādas “mistiskas” tikai B.Smilas atlasītas 9 sacensības, kuras nebija atlases, bet to, ka Elīza LČ garajā distancē (atlasēs) Artai zaudēja vairāk par 7 minūtēm un 2 (tai skaitā LČ sprints (atlase)) no 3 sprintiem Arta ir noskrējusi labāk gan neviens nav paskatījies.
  Nevajag publicēt noteikumus, ja nespējat tos ievērot.

Atlikušo zīmju skaits:

0.028452157974243