Ziņas - Zināms Latvijas izlases sastāvs Pasaules čempionātam ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Antis, Antons
18.janvāris /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Zināms Latvijas izlases sastāvs Pasaules čempionātam

  05.06.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | 1 komentārs

  Līdz Pasaules čempionātam atlicis mazāk par mēnesi, un ir sastādīta Latvijas labāko orientieristu komanda, kas pārstāvēs valsti gada nozīmīgākajās orientēšanās sacensībās.

  Latvijas izlasē iekļauti šie sportisti:

   

  Edgars Bertuks (stafete)

  Dāvis Dišlers (sprints, jauktā stafete)

  Andris Jubelis (vidējā, stafete)

  Andris Kivlenieks (sprints)

  Artūrs Pauliņš (sprints, jauktā stafete, garā)

  Mārtiņš Sirmais (vidējā, stafete)

  Rūdolfs Zērnis (garā)

  Inga Dambe (sprints, jauktā stafete, vidējā, stafete)

  Sandra Grosberga (sprints, jauktā stafete, vidējā, stafete)

  Irita Puķīte (sprints, garā)

  Līga Valdmane (garā)

  Laura Vīķe (stafete)

   

  Latvijas izlases galvenais treneris Jari Ikaheimonens:

  "Atlikušo nedēļu laikā līdz Pasaules čempionātam mūsu orientieristu mērķis joprojām ir uzlabot fizisko izturību, kas noteikti būs izšķiroša svarīgākajos Pasaules čempionāta startos. Sprinteriem jātrenē ātrs skrējiens uz asfalta, vidējā distancē izšķiroši būs stāvie kalni, bet kopējā izturība orientieristiem noderēs garajā distancē. Turklāt gaidāms, ka vēl uzlabosies orientēšanās veiklība specifiskā apvidū, ko trenēsim lielajā Pasaules čempionāta nometnē jūnija sākumā. Tā notiks Igaunijā pavisam netālu no čempionāta norises apvidus. Lai vairotu konkurenci, treniņnometni rīkosim kopā ar Somijas izlasi. Līdzīgi esam rīkojušies arī iepriekšējos gados, trenējoties kopā ar Baltijas orientieristiem, īpaši igauņiem.

  Orientieristu sagatavotība šobrīd ir ne sliktāka kā pagājušajā gadā. Viens izņēmums ir Edgars Bertuks, kurš joprojām atkopjas pēc augšstilba divgalvainā muskuļa operācijas. Cīņa par individuālajām medaļām būs ļoti sīva, tāpēc šeit nekādus solījumus nevaru dot, bet ticu, ka esam sāncenši cīņai par vietu TOP6 gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē stafetē.

  Pieaugušo vidū gribu izcelt Sandru Grosbergu, kura no labas vietējā līmeņa sportistes šogad izaugusi jau par labu starptautiska līmeņa sportisti. Rezultātā šogad mūsu dāmu stafešu komanda ir stiprāka kā jebkad iepriekš. Vīru rindās varu izcelt 2017. gada trīskārtējo Latvijas čempionu Artūru Pauliņu, kurā var manīt pasaules līmeņa ātrumu, īpaši jau sprintā. Vairums Latvijas izlases orientieristu nemitīgi uzlabo savu sniegumu, tāpēc var teikt, ka orientēšanās sporta nākotne Latvijā izskatās pat ļoti cerīga".

   

  Atgādinām, ka jau vairākus gadus Pasaules čempionātā ir stipri ierobežots dalībnieku skaits. No valsts var startēt maksimums trīs sportisti vienā distancē, piemēram, vidējā distancē maksimums var startēt trīs vīrieši un trīs sievietes. Gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē Latvija šobrīd ir otrajā divīzijā, kas nozīmē - vienā distancē var startēt divi vīrieši un divas sievietes. Tas gan neattiecas uz sprintu, jo printa kvalifikācijā var startēt trīs sportisti katrā grupā bez ierobežojumiem.

  Šāda sistēma nodrošina to, ka nav vajadzīga kvalifikācija meža distancēm un vienā distancē startē ap 60 sportistu, tā ļaujot daudz vieglāk izcīnīt augstas vietas tādām valstīm kā Latvija, jo čempionātā nevar startēt visi spēcīgākie orientēšanās lielvalstu sportisti. 


  Pasaules čempionāta mājaslapa: http://woc2017.ee/

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos
 • 16.06.2017 21:39
  Austris Krastiņš
  Varbūt tomēr "jaukto stafeti" pareizāk būtu saukt par "sprinta stafeti", kā tas tiek darīts IOF un WOC vietnēs? Arī Latvijas Čempionāta vietnē tā tiek saukta par sprinta stafeti. Šāds nosaukums precīzāk raksturo šo disciplīnu nekā.

Atlikušo zīmju skaits:

0.04716682434082