Ziņas - Latvijas izlases rezultāti sezonas pirmajā Pasaules kausa posmā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

4.augusts /
Romāns, Romualds, Romualda
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Latvijas izlases rezultāti sezonas pirmajā Pasaules kausa posmā

  30.05.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļ | Nav komentāru

  Papildināts ar Sandras Grosbergas komentāru (02.06.17.)

  Nedēļas nogalē Somijā aizvadīts sezonas pirmais Pasaules kausa posms. Labākie Latvijas orientieristu rezultāti - sprinta finālā Sandrai Grosbergai izcīnīta 32. vieta, vidējā distancē Rūdolfam Zērnim 48. vieta, bet Laurai Vīķei 52. vieta, savukārt garajā distancē Andrim Jubelim 53. vieta, bet Iritai Puķītei - 61. vieta. 

  24. maijā jauktajā sprinta stafetē uzvaras laurus plūca Zviedrijas komanda (53:15), otrajā vietā ierindojās Šveices komanda (53:28), bet trešajā - Lielbritānijas komanda (54:28). Savukārt 4. vietā Krievijas komanda, 5. vietā Somijas 2. komanda, bet 6. vietā Norvēģijas komanda.

  Latvijas komandai, kuras sastāvā Irita Puķīte, Artūrs Pauliņš, Andris Kivlenieks un Laura Leiboma, DQ. Kā stāsta viens no komandas dalībniekiem Artūrs Pauliņš, Iritai Puķītei pirmajā etapā nebija atzīmes, jo nenostrādāja EMIT sistēmas čips.

  "To jau neviens nezināja līdz pat finišam, kad paskatījāmies rezultātus onlainā. Tā kā tur nekāda atpūta nebija. Es pats veicu otro etapu un labākajam laikam zaudēju tikai 40 sekundes, lai gan pieļāvu divas kļūdiņas uz 15 sekundēm. Bet biju ļoti apmierināts ar fizisko gatavību,"  stāsta Artūrs Pauliņš. Ja viss būtu veicies, komanda, iespējams, varētu lepoties ar 15. vietu.

   

  25.maijā sekoja sprinta kvalifikācija un sprinta fināls. No Latvijas sportistiem sprinta kvalifikācijā augstākais rezultāts starp vīriem Rūdolfam Zērnim - 51. vieta, zaudējot uzvarētājam 1 minūti, savukārt Artūram Pauliņam 71. vieta, no uzvarētāja atpaliekot 1 minūti 16 sekundes. Andris Kivlenieks ierindojās 83. vietā, bet Andris Jubelis - 99. vietā.

  Artūrs Pauliņš par sprintu raksta: "Lai gan nebiju 100% noskaņojies kā vajadzētu, biju šai distancei gatavs gan fiziski, gan morāli, jo tā bija pēdējā nopietnā atskaite pirms Pasaules čempionāta. Kā jau parasti atbildīgos startos, pirmos trīs KP iesāku prātīgi, bet jau uz ceturto KP nohalturēju un ieskatījos kartē vienu reizi par maz, paļaujoties uz redzes atmiņu. Rezultātā zaudēju ap 30 sekundēm."

  Artūrs Pauliņš turpina: "Bet fiziski jutos ļoti atraisīts, un enerģijas pilns, tāpēc turpināju labā ritmā - gan fiziski, gan tehniski. Biju jau atguvis distances garšu, līdz beigās izvēlējos divus nepareizus ceļu variantus, kur zaudēju 15 sekundes. Sāpīgi, bet tāds ir šis sporta veids. Iepriecināja fiziskā sagatavotība, jo pat ar "miegaino" sākumu un lieliskām pēdējām divām minūtēm (kur seši etapa laiki bija TOP10 robežās), labākajiem zaudēju 30 sekundes ātrumā, kas arī ir mans šī gada mērķis un vēlamais laiks, cik es gribētu zaudēt līderiem pasaules līmeņa sacensībās."
  Par sprinta kvalifikāciju stāsta arī Rūdolfs Zērnis: "Iepriekš jau minēju, ka man īsto sezonu bija plānots sākt ar Pasaules Kausu. Tā arī notika, taču īstās sezonas iesākums sanāca nekādas ievērības cienīgs, taču tam ir savi izskaidrojumi - tieši Pasaules kausa laikā paliku slims. Par sprintu - ņemot vērā traumu ziemas periodā, tad treniņus pa cietu segumu biju aizvadījis tikai dažus un runāt par kaut kādu ātrumu būtu nedaudz nepieklājīgi. Pāris dienas pirms Pasaules kausa gan aizvadīju dažus sprinta treniņus un jutu, ka tik slikti nemaz nav. Pats skrējiens sprinta kvalifikācijā bija pietiekoši labs - ar 1 min aiz uzvarētāja varu būt apmierināts. Sprinta prakses trūkuma dēļ izvēlējos dažus lēnākus variantus, kur kopsummā zaudēju ap 20 sekundēm. Arī fiziski jutos normāli, bet zinu, ka varu daudz labāk. Jebkurā gadījumā sanāca laba ieskriešanās priekš turpmākajiem startiem".
  Starp sievietēm no Latvijas orientieristēm labākais rezultāts Sandrai Grosbergai - 37. vieta un iespēja kvalificēties finālam, uzvarētājai zaudējot 1 minūti 3 sekundes. 75. vieta Ingai Dambei, 88. vieta Iritai Puķītei, savukārt 103. vieta Laurai Leibomai. Sprinta finālā Sandrai Grosbergai, atpaliekot no uzvarētājas 1 minūti 26 sekundes, izdevās ierindoties 32. vietā. 
  "Biju patīkami pārsteigta un ļoti priecīga par rezultātu sprintā. Esmu diezgan maz tam šogad gatavojusies, tāpēc no sevis negaidīju, ka tikšu finālā. Distances gan kvalifikācijā, gan finālā bija samērā vienkāršas un ļoti ātras, tāpēc izcīnītā vieta ir vēl viens apliecinājums, ka esmu ļoti daudz pielikusi pie fiziskās sagatavotības. Pirms gada līderēm zaudēju trīs reizes vairāk," stāsta Sandra Grosberga. .
   
  27.maijā Pasaules kausa pirmais posms turpinājās ar vidējo distanci. Sieviešu konkurencē zelta godalga Zviedrijas sportistei Helenai Jansonei (29:45), sudraba godalga Natālijai Gemperlei no Krievijas (30:35), bet bronza Linai Strandai no Zviedrijas (30:56). 4. vietā Šveices sportiste Sabīne Hausvirta, 5. vietā Marika Teini no Somijas, bet 6. vietā Maja Alma no Dānijas. 
  Savukārt vīriešu konkurencē zelta medaļa Martinam Regbornam no Zviedrijas (29:45), sudrabs Olavam Lundanesam no Norvēģijas (30:14), bet bronza Viljamam Lindam no Zviedrijas (30:32). 4. vietā Šveices sportists Matiass Kiburzs, 5. vietā Albins Ridefelts no Zviedrijas, bet 6. vietā Gustavs Bergmans no Zviedrijas un Eskils Kinnebergs no Norvēģijas.
  Starp vīriem no Latvijas sportistiem labākais rezultāts Rūdolfam Zērnim, kurš spēja ierindoties 48. vietā, no uzvarētāja atpaliekot 4 minūtes 31 sekundi. Savukārt 62. vieta Andrim Jubelim, kurš uzvarētājam zaudēja 5 minūtes 25 sekundes. 
  Rūdolfa Zērņa komentārs: "Biju motivēts šim startam, taču acīmredzot ķermenī jau bija vīrusa pazīmes. Skrēju it kā labi, vismaz pašam tā likās, līdz brīdim, kad norvēģu sportists mani noķēra un jutu, ka viņš skrien daudz ātrāk par mani un man ir ļoti grūti viņam tikt līdzi. Tā arī nocīnījos līdz finišam un biju ļoti vīlies par savu sniegumu. Tajā brīdī īsti nesapratu, kas notiek. Nākamās dienas garajā distancē jau tika atrasta atbilde".
  Sieviešu konkurencē starp Latvijas sportistēm augstākais rezultāts Laurai Vīķei - izcīnīta 52. vieta, no uzvarētājas atpaliekot 7 minūtes 29 sekundes -, savukārt Ingai Dambei 54. vieta, zaudējot līderei 7 minūtes 42 sekundes. Tikmēr Irita Puķīte 77. vietā, Sandra Grosberga 86. vietā, Laura Leiboma 101. vietā. 
  Par vidējo distanci stāsta Sandra Grosberga: "Diemžēl jau vidējā distancē vairs tik labi nejutos, kā arī nespēju tikt galā ar skarbo apvidu. Es nevaru aizbraukt uz tādiem akmeņiem, vienu reizi uzskriet modelī un cerēt uz lieliskiem rezultātiem. Bet tā kā tas arī nav šī un nākamā gada galvenais fokuss, es par to īpaši neuztraucos".
   
  28.maijā Pasaules kausa pirmais posms noslēdzās ar garo distanci. Starp sievietēm 1. vieta Tūvei Aleksandersonei no Zviedrijas (1:17:27), 2. vieta Helēnai Jansonei no Zviedrijas (1:17:54), bet 3. vieta Majai Almai no Dānijas (1:17:58). 4. vietā Natālija Gemperle no Krievijas, 5. vietā Sabīne Hausvirta no Šveices un 6. vietā Emma Johansone no Zviedrijas.
  Savukārt starp vīriešiem spēcīgākais izrādījās Magne Daeli no Norvēģijas (1:30:03), kuram tuvākais sekotājs bija Viljams Linds no Zviedrijas (1:30:05). 3. vietā - Emīls Svensks no Zviedrijas (1:30:08). 4. vietā Daniels Hubmans no Šveices, 5. vietā Eksils Kinnebergs no Norvēģijas un 6. vietā Johans Runessons no Zviedrijas.
  Vīru konkurencē starp Latvijas sportistiem labākais rezultāts Andrim Jubelim - 53. vieta. Rūdolfam Zērnim DNF. Bet sieviešu konkurencē starp Latvijas sportistēm labākais rezultāts Iritai Puķītei - 61. vieta -, kamēr Sandrai Grosbergai DNF. "Garajā distancē nefinišēju, jo jau prims došanās uz Somiju nezināju, vai vispār startēšu, tāpēc vienkārši skrēju tik ilgi, kamēr sevi pārāk nemocīju. Šobrīd galvenais ir sprints un vidējā distance," norāda S. Grosberga.
  Par garo distanci stāsta arī Rūdolfs Zērnis:  "No rīta jau piecēlos ar sliktu pašsajūtu. Sāku distanci un pēc 10 minūtēm sapratu, ka kaut kas organismā ir pilnīgi nepareizi un izlēmu izstāties, kas noteikti bija pareiza izvēle, jo pašsajūta palika tikai sliktāka un pēcpusdienā, vakarā man bija temperatūra. Tagad ātri jāizveseļojas un jāsāk gatavoties Pasaules čempionātam".
   
  Attēlā: Irita Puķīte
  Attēlā: Andris Jubelis
  Attēlā: Inga Dambe
  Attēlā: Rūdolfs Zērnis
  Attēlā: Artūrs Pauliņš
   
  Ar visiem rezultātiem iespējams iepazīties sacensību mājas lapā.
   
  Foto: No sacensību organizatoriem.

Atlikušo zīmju skaits:

0,028681039810181