Ziņas - Baltijas čempionātā Latvijai 23 medaļas ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

14.augusts /
Zelma, Zemgus, Virma
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Baltijas čempionātā Latvijai 23 medaļas

  21.05.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | 2 komentāri

  Nedēļas nogalē Lietuvas pilsētas Ignalinas apkārtnē Baltijas valstu, kā arī Baltkrievijas un Sanktpēterburgas spēcīgākie orientieristi sadalīja medaļas garajā distancē un stafetē. Latvijas orientieristi šajā čempionātā bijuši izcili, atgriežoties mājās ar rekordlielu medaļu skaitu - 23 godalgām. Savukārt nāciju kopvērtējumā Latvijai 2. vieta.

  Baltijas čempionāta pirmajā dienā, 20. maijā, dalībnieki sacentās garajā distancē, kas fiziski bija ļoti izaicinoša. Apvidus pārsteidza ar stāviem kāpumiem, tāpēc no orientieristiem prasīja gan atbilstošu fizisko sagatavotību, gan precīzas orientēšanās prasmes.

  Garajā distancē vīriešu elites grupā labāko rezultātu - 3. vietu - uzrādīja Andris Jubelis, par 1 minūti 25 sekundēm piekāpjoties uzvarētājam no Baltkrievijas Dmitrijam Mihalkinam. Par saviem startiem Baltijas čempionātā A. Jubelis raksta: "Tā kā kādu laiku iepriekš biju apslimis, tad Baltijas čempionāts bija svarīgas sacensības, lai atgūtu sacensību garšu un cīņas sparu. Garā distances sākuma daļa neizdevās, bet tieši pēdējās 30 labi veiktās minūtes ļāva aizsniegties līdz medaļai. Biju apmierināts ar savu fizisko varējumu, tehniski gan vēl ir kur pielikt".

  Diemžēl dāmu elitē šī gada Baltijas čempionātā nevaram lepoties ar medaļām - spēcīgākas izrādījās kaimiņvalstu orientieristes. Tomēr vistuvāk uzvarai starp Latvijas orientieristēm bija Laura Vīķe, ierindojoties 9. vietā, no uzvarētājas atpaliekot 11 minūtes 20 sekundes. Viena no Latvijas favorītēm Sandra Grosberga Baltijas čempionāta garajā distancē nestartēja, jo izvēlējās taupīt spēkus nākamnedēļ gaidāmajam Pasaules kausa posmam.

  Lieliski rezultāti šī gada Baltijas čempionātā Latvijas jauniešu un junioru izlasēm. Ar augstiem rezultāti īpaši jāizceļ Ilgvars Caune un Pauls Alberings, kuriem katram uz Latviju izdevās atvest divas zelta medaļas.

  Jauniešu konkurencē (M18E) viss pjedestāls Latvijai - 1. vietā Ilgvars Caune, 2. vietā Rihards Krūmiņš, bet 3. vietā Fricis Spektors, kuri ar savu slaveno karoga vilcieniņu iekaro līdzjutēju un citu orientieristu sirdis jau kopš Pasaules Skolēnu čempionāta.

  Savukārt starp jaunietēm (W18E) labākais rezultāts Vilmai Alberingai - izcīnīta sudraba medaļa. Līdz pjedestāla trešajam pakāpienam aptuveni pusminūte pietrūka Signei Sirmajai, kura ierindojās 4. vietā.

  Junioru konkurencē Latvijai dubultuzvara - zelta medaļa Uldim Upītim, kurš distanci veica 1:09:30, bet sudrabs Endijam Titomeram, kurš U. Upītim iepalika 2 minūtes 34 sekundes.

  Uldim Upītim Baltijas čempionāts bija viens no svarīgākajiem startiem šajā pavasara sezonā: "Garo distanci veicu tehniski diezgan labi, tomēr uz vienu kontrolpunktu pieļāvu gandrīz 2min kļūdu un uz vairākiem kontrolpunktiem saminstinājos. Fiziski distancē jutos slikti jau gandrīz no paša sākuma un visa distance sanāca diezgan liela mocīšanās. Pēc rezultātiem gan izskatās, ka visiem bija grūti un izcīnīju diezgan pārliecinošu uzvaru".

  Savukārt starp juniorēm augstākais rezultāts - 3. vieta un bronzas medaļa - Elizabetei Blūmentālei, kura distanci veica 1:20:52, uzvarētājai zaudējot 5 minūtes 52 sekundes. "Garā distance bija fiziski smagākā šogad. Nebiju gaidījusi tādu apvidu Lietuvā un stāvie kāpumi lika par sevi manīt. Pirms paša čempionāta mazliet tika patraucēts treniņprocess dēļ mazām, bet traucējošām sāpēm pēdā, bet tie pāris izlaistie treniņi nav tik būtiski, cik svarīgi ir neiedzīvoties lielākā traumā. Izdevās labs distances sākums, bet diemžēl pieļāvu kļūdu, neilgi pirms beigām, no kā atbildīgās sacensībās ir jāizvairās," tā E. Blūmentāle.

  Medaļu birums arī MW16 grupās. Zelts M16 konkurencē Paulam Alberingam, kurš savus startus sauc par ļoti veiksmīgiem: "Ieguvu divas pimās vietas - garajā distancē un stafetē. Garā distance man likās tehniski viegla un ātri skrienama. Bet distances beigās bija daudz kalniņu, kuri ļoti atņēma spēku. Beigās nevarēju tik ļoti labi koncentēties un uz pirmspēdējo kontrolpunktu uztaisīju muļķīgu kļūdu - man likās, ka vairāk nebūšu pirmais un būšu pazaudējis savu iespēju uzvarēt, bet izrādījās, ka mans pārsvars pār citiem bija lielāks, nekā biju domājis".

  Pie bronzas M16 konkurencē tika Kārlis Stradiņš. Savukārt W16 grupā sudraba medaļa Agnijai Caunei. Uzteicami rezultāti arī meitenēm W14 grupā - sudraba medaļa Aigai Irbei Blūmai, bet bronza - Līvai Cerai. Starp abām Latvijas pārstāvēm finišā visai blīvi rezultāti - nieka 18 sekundes.

  Visi rezultāti pieejami sacensību mājas lapā

   

  Orientieristu augstie individuāli sniegumi garajā distancē ļāva cerēt uz medaļām arī stafetē, kur tika apvienotas 14 un 16 vecuma grupas un 18 un 20 grupas, kā arī, protams, čempioni tika noskaidroti elites grupās. Medaļu birums stafetē patiesi liels - kopumā 10 medaļas. Par spīti tam, ka elites grupās gan vīru, gan dāmu konkurencē komandu sastāvi bija pjedestālu augstākā pakāpienu cienīgi, gluži tāpat kā pagājušajā gadā abās grupās sudrabs, kā arī vīriem vēl arī bronza.

  Atpaliekot no uzvarētājiem mazliet mazāk nekā minūti, 2. vietu vīru elitē izcīnīja komanda Dāvja Dišlera, Jāņa Tamuža un Edgara Bertuka sastāvā, kurš pēc ilgāka rehabilitācija procesa atkal atgriezies distancē. Par stafeti viņš raksta: "Starts izdevās labāk nekā biju gaidījis, jo skriešnas treniņus atsāku vien dažas nedēļas atpakaļ un sacensību tempā nebiju skrējis vispār. Šī iemesla dēļ, man nebija lielu ambīciju, vien vēlme vienmērīgi un bez lielām kļūdām veikt savu etapu, lai varētu apskatītes, kādā līmenī uz doto brīdi spēju skriet. Jau distances sākumā jutu, ka ātrums ir pietiekošs un arī tehniski apvidus man pārstiegumus nesagādāja. Disances beigu daļā gan nācās nedaudz piebremzēt, jo sāku just diskomfortu un nogurumu kājā, bet tas nebija nekas ārkārtējs par cik pie katras jaunas slodzes operētais muskulis ir jāpieradina pakāpeniski. Arī fiziksi pēdējās 5 minūtes bija smagākas un tas noveda pie atsevišķām nepilnībām izvēlēto variantu izpildē, tomēr kopsumā tās nebija vairāk par 30". Prieks redzēt abas Latvijas komandas uz pjedestāla un īpaša atzinība komandas biedriem Dāvim un Jānim par lieliski veiktajiem pirmajiem diviem etapiem."

  Savukārt 3. vietā ierindojās vīru komanda Andra Jubeļa, Andra Kivlenieka un Artūra Pauliņa sastāvā, kuri uzvaretājiem iepalika mazliet vairāk nekā trīs minūtes. Visātrākais komandas sastāvā bija A. Jubelis, kuram šis bija īpašs sasniegums: "Stafetē atkal pirmais etaps izdevās īpašs, iespējams rakstu arī vēsturi, jo izdevās jau 4 gadu pēc kārtas pirmo etapu veikt visātrāk, kā arī absolūtais laiks no visiem etapiem bija labs apstiprinājums, ka no slimības esmu atkopies un jau varu atsākt smagi strādāt priekš svarīgākajiem startiem, kas gaidāmi jau drīz".

  Latvijas spēcīgākās sieviešu komandas sastāvā startēja Laura Vīķe, Līga Valdmane un Sandra Grosberga. Pēc otrā etapa komandai izdevās izvirzīties pirmajā vietā, taču lieliskais S. Grosbergas starts distances vidū izrādījās neveiksmīgs: "Šodien uz stafeti man bija lielas cerības. Meitenes pirmajos divos etapos bija lieliskas, Līga stafetes maiņā ieradās pirmā un es jutos pietiekami pārliecināta par sevi, nebaidījos arī no tā, ka varētu sanākt cīnīties ar Anastasiju, bet man šis starts izvērtās ļoti neveiksmīgs, jo pie trešā punkta man acī iedūrās zars un izrāvā ārā kontaktlēcu. Man nav īpaši laba redze, tāpēc šādi skriet lielā ātrumā vienkārši nebiju spējīga šajā apvidū. Pieļāvu arī vairākas kļūdas, jo vietām neredzēju ieplakas un ielokus. Bijām spējīgas uzvarēt, diemžēl reizēm nepaveicas un gadās arī šādi. Paldies Laurai un Līgai par atbalstu, lai gan es pati biju ļoti vīlusies. Cerams, ka būsim izsmēlušas visas neveiksmes jau pirms Pasaules čempionāta!" tā S. Grosberga.

  Augsti rezultāti arī junioru (MW20) grupās - zelts un sudrabs puišiem, bet sudrabs un bronza meitenēm. Zelta medaļu puišu konkurencē izcīnīja komanda Ilgvara Caunes, Riharda Krūmiņa un Friča Spektora sastāvā.

  Savukārt sudrabs - komandai, kurā startēja Endijs Titomers, Valters Reneslācis un Uldis Upītis, kurš par stafeti izteicās: "Stafetē nebija pārāk laba pozīcija startā, apmēram 5min aiz līderiem, distanci veicu ar pāris nelielām kļūdām, tomēr ar to bija par maz, lai aizsniegtos līdz uzvarai. Malači Latvijas 18 grupas puiši. Kopumā par rezultātiem Baltijas čempionātā esmu priecīgs, tomēr līdz JWOC jākļūst ātrākam un precīzākam."

  Starp juniorēm ātrākās izrādījās Lietuvas komanda, bet 2. vietā, atpaliekot mazliet vairāk nekā piecas minūtes - Latvijas komanda, kurā Elizabete Blūmentāle, Anna Eleonora Freimane un Elīza Ozola. Tikmēr mazliet mazāk nekā pusminūti viņām atpalika Signes Sirmās, Vilmas Alberingas un Magdas Cigles komanda.

  Ar medaļām varam lepoties arī MW16 grupu konkurencē. Komandai Aijas Denijas Trēziņas, Krstīnes Bruneres un Agnijas Caunes sastāvā zelts, bet sudrabs komandai, kuru pārstāvēja Aiga Irbe Blūma, Kristīne Berķe un Anna Emīlija Suta. Zelts arī puišu - Dāvja Šolmaņa, Kārļa Stradiņa un Paula Alberinga - komandai.

  Visi rezultāti pieejami sacensību mājas lapā.

   

  Nāciju vērtējumā Latvijas izlase piekāpās mājiniekiem lietuviešiem, ieņemot 2. vietu, taču jauniešu un junioru grupu kopvērtējumā Latvija, gluži tāpat kā pagājušajā gadā, pārliecinoši apsteidza kaimiņvalstis. Baltijas čempionāts Latvijas jauniešu un junioru izlasēm bija pēdējā iespēja salīdzināties ar saviem vienaudžiem pirms sezonas svarīgākajiem startiem. 

   

  Foto: Lietuvas Orientēšanās federācijas arhīvs.

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos
  Jānis Spektors
  ... un vēl viens īpašais prieks par skaistajām un pamanāmajām formām. Jauki!
  Jānis Spektors
  LIELS PALDIES visiem, kas organizēja izlases startu šajā Baltijas čempionātā! Bija patiesi patīkami redzēt gan izlases vienotību, gan kopējos (vairākus) LV karogus, kopā būšanu pirms un pēc starta (nevis katrs savā bariņā, kā iepriekš). Patīkami dzirdēt lietuviešu skatītāju komentāru apbalvošanā, - viņiem (latviešiem) tādi lieli karogi uz mūsu mazo fona... Un paldies (Mārim S.) par telts nojumi stafetēs. Mēs bijām panāmākie, krāšņākie un arī stiprākie distancēs. Liels Paldies visiem izlases sportistiem par šiem jaukajiem svētkiem, ko sniedzāt distancēs un tiem, kas parūpējās par sadzīvi izlasei. Tā turpināt!

Atlikušo zīmju skaits:

0,03382682800293