Ziņas - Atbalstīs divu jauno orientieristu startus WRE sprinta sacensībās ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

4.augusts /
Romāns, Romualds, Romualda
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Atbalstīs divu jauno orientieristu startus WRE sprinta sacensībās

  15.05.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Noslēdzies atbalsta konkurss, kura ietvaros divi jaunieši un/vai juniori, kuri dzimuši 1997. gadā vai jaunāki, saņems finansiālo atbalstu startam kādā no 2017. gada WRE sprinta distancēm. Finansiālo atbalstu šosezon iegūs Endijs Titomers un Elizabete Blūmentāle, ziņo junioru treneris Valters Āboliņš. 

  Atbalsta programmai kopumā pieteicās 6 juniori – 3 meitenes un 3 puiši. Viņu vidū bija gan jau esošie junioru izlases dalībnieki, gan arī vēl tikai topošie, un, lai arī to motivācijas dalībai atbalsta programmā atšķīrās, tomēr visus vienoja entuziasms un mīlestība pret orientēšanās sportu.

  Kā stāsta Valters Āboliņš, tika vērtēti dažādi kritēriji – jau sasniegtie rezultāti, attieksme, mērķi, motivācija un citi. Izvērtējot visu sportistu motivācijas vēstules, iesūtītos rezultātus un sezonas mērķus, tika izvēlēti divi sportisti - Endijs Titomers un Elizabete Blūmentāle -, kuriem tiks piešķirts atbalsts vienās sprinta WRE sacensībās.

  Abi sportisti sezonu ir sākuši ļoti pārliecinoši, veiksmīgi startējot sezonas pirmajās sprinta sacensībās elites grupā – Endijam 4.vieta Talsu sprintā, bet Elizabetei 1.vieta Lieldienu Balvā. Sacensības, uz kurām orientieristi izvēlējušies doties, ir sprinta sacensības Dānijā, kas norisināsies 3. jūnijā. Vairāk informācijas par šīm sacensībām iespējams iegūt Starptautiskās Orientēšanās federācijas (IOF) vietnē Eventor: https://eventor.orienteering.org/Events/Show/5700.

  Šāda atbalsta programma veidota, lai popularizētu sprintu jauniešu un junioru vidū, kā arī motivētu jaunos sportistus mērķtiecīgi gatavoties sprinta distancēm. Sportistiem WRE sacensībās tiks segta dalības maksa, transporta izdevumi un dzīvošana.

   

  Savu komentāru par iegūto atbalstu sniedza Endijs Titomers:

  "Esmu ļoti priecīgs un pateicīgs federācijai par iespēju piedalīties WRE sprintā. Pieteicos šim konkursam, jo sprints ir tā disciplīna, kas man padodas un ļoti patīk, kā arī tāpēc, ka ar katru gadu sprints ieņem nozīmīgāku lomu OS, un jau drīz sprintam būs atsevišķš Pasaules čempionāts. Uzskatu, ka starts WRE sprintā ārpus Latvijas sniedz vairākas priekšrocības:

  • Sprinti Latvijā reti notiek jaunās vietās, kurās iepriekš nav skriets, līdz ar to ik pa dažiem gadiem sacensības notiek tajā pašā vietā, bet Dānijā es neesmu skrējis nevienu reizi, tāpēc šī būs pilnīgi jauna pieredze;
  • WRE sprints Dānijā ļaus salīdzināt savu līmeni ar, manuprāt, orientēšanās sprintā spēcīgākās valsts skrējējiem;
  • Jebkurš sprints ir laba mācībstunda, jo sprintus sanāk skriet ļoti reti un no katras sprinta reizes var iemācīties ko jaunu vai arī atcerēties lietas, kurām netiek pievērsta pietiekami liela uzmanība;
  • Šis WRE sprints būs mēnesi pirms JWOC, kas būs pietiekami ilgs laiks, lai mēģinātu pielabot paviršības distancē, kā arī nebūs tik ilgs laiks, lai aizmirstu sprintam nepieciešamās sajūtas un plūdumu, kas, ilgi neskrienot sprintu, aizmirstas;

  No sacensībām Dānijā sagaidu spēcīgu konkurenci, tāpēc centīšos sagatavoties sacensībām pēc iespējas labāk!"

   

  Lai pieteiktos finansiālajam atbalstam, jauniešiem līdz 2017. gada 6. janvārim bija jāuzraksta motivācijas vēstule, definējot savus sportiskos mērķus 2017. gada sezonā (arī ar sprintu nesaistītos), un ko plānots darīt, lai mērķus sasniegtu.  Ar citiem noteikumiem atbalsta saņemšanai iespējams iepazīties šeit.

  “Tā kā sprints pamazām kļūst arvien nozīmīgāka daļa orientēšanās sportā, tad ir pēdējais laiks arī mums domāt, kā to attīstīt," uzsver junioru treneris Valters Āboliņš. "Nav noslēpums, ka vairums pasaules vadošo sprinta orientieristu gatavojas tikai šai disciplīnai. Atšķirībā no Latvijas, citās valstīs to ir vieglāk izdarīt, jo augsta līmeņa sprinta sacensību ir vairāk un iegūt finansiālu atbalstu arī ir vieglāk.”

  Viņš arī norāda, ka šī ir vēl nebijusi iespēja tiem jaunajiem sportistiem, kurus interesē sprinta distances, sakārtot savas domas par sprintu, uzlikt tās uz papīra un, iespējams, iegūt iespēju nostartēt kādās augsta līmeņa sprinta sacensībās. "Ceru, ka šī būs laba motivācija sportistiem un ka būs iespēja šādi vai līdzīgi atbalstīt jaunos sportistus arī turpmāk," viņš turpina.

Atlikušo zīmju skaits:

0,029855966567993