Ziņas - Latvijas jaunieši un juniori starp labākajiem Zviedrijas čempionātā orientēšanās sportā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

18.janvāris /
Antis, Antons
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Latvijas jaunieši un juniori starp labākajiem Zviedrijas čempionātā orientēšanās sportā

  25.03.2007

  Anatolijs TarasovsLatvijas jauniešu un junioru izlases dalībnieki - Anatolijs Tarasovs, Kalvis Mihailovs un Marģers Kietis - Zviedrijas sprinta čempionātā vairāku simtu dalībnieku konkurencē savās grupās izcīnīja 10., 11. un 13. vietu. Zviedrijas čempionātā viņi pārstāvēja zviedru orientēšanās sporta klubu „Ärla IF".

  15.aprīlī notika Zviedrijas čempionāts sprintā. Sacensības šogad notika Zviedrijas D daļā, Kristianstad pilsētā. Sprintā piedalās tikai vīriešu un sieviešu S/V 18, S/V 20 un S/V 21 grupas. Tā kā čempionātā ir liels dalībnieku skaits - katrā grupā no 100 līdz 150 sportistu, vispirms sportistiem jāskrien kvalifikācijas sacensībās, bet pēc tam notiek fināls.

  Kvalifikācijas sacensībās sportisti ir sadalīti 4 grupās. Katrā grupā ir aptuveni 40 dalībnieki, un lai skrietu finālā, jāiekļūst labāko 10 skaitā savā kvalifikācijas grupā. Kvalifikācijas skrējiens notika rīta pusē, Kristianstad pilsētas nomalē. Čempionātā startēja 4 Latvijas sportisti - H18 grupā skrēja Edgars Sparāns un Kalvis Mihailovs, savukārt Marģers Kietis un Anatolijs Tarasovs startēja H20 grupā. Kvalifikācijā apvidus bija ļoti ātrs un vienkāršs, skriešana pārsvarā pa zālāju un asfaltu. Kvalifikācijā nepaveicās Edgaram Sparānam, kuram līdz finālam pietrūka tikai 6 sekundes, tomēr pārējie 3 latvieši varēja turpināt cīņu finālos. Kvalifikācijas sacensībās V 20 konkurencē savā apakšgrupā Marģers Kietis ieņēma 4.vietu, Anatolijs Tarasovs - 6.vietu, V 18 konkurencē - Kalvis Mihailovs 6.vietā.

  Fināla sacensības notika tās pašas dienas pēcpusdienā. Finālā distances sākums bija pa pilsētas parku, bet distances beigas pa Kristianstad vecpilsētas ieliņām, savukārt finišs pašā Kristianstad centrālajā laukumā. Fināla sacensībās V 20 grupā Anatolijs Tarasovs ieguva augsto 10.vietu, Marģers Kietis - 13.vietu, V 18 grupā Kalvis Mihailovs - 11.vietā.

  Zviedrijas ranga kopvērtējumā šobrīd no Latviešiem visaugstāk ir Kalvis Mihailovs - 5.vietā V 18 grupā un Anatolijs Tarasovs 31.vietā, V 20 grupā.

  Arvien vairāk Latvijas jauno sportistu, lai uzlabotu savu fizisko un tehnisko sagatavotību orientēšanās sportā, paralēli dalībai Latvijas orientēšanās sporta klubos iestājas arī Skandināvu valstu klubos. Edgars Sparāns un Anatolijs Tarasovs kluba „Ärla IF" sastāvā startē jau 4 gadus, savukārt Kalvis Mihailovs un Marģers Kietis - 3 gadus. Pie lielākajiem sasniegumiem noteikti jāpiemin Pasaulē nozīmīgāko jauniešu stafeti orientēšanās sportā „U-10mila", kur tieši mūsu jaunieši divus gadus pēc kārtas - 2004. un 2005. gadā - devuši vislielāko ieguldījumu šī kluba komandas uzvaras izcīņā.

  Anatolijs Tarasovs, 11.vietas ieguvējs par finālu:

  „Starp kvalifikāciju un finālu varēju nedaudz atpūsties, paēst un pagulēt. Finālā jutos mierīgāk nekā kvalifikācijas sacensībās, vairs tik ļoti neuztraucos. Distanci sāku ļoti lielā ātrumā, varbūt pārāk lielā. Bet to es darīju apzināti, jo biju pārliecināts, ka vienīgi izturot šādu tempu un nekļūdoties man būs cerības uz pjedestālu. Pirmā distances daļa bija pa parku, kur es kopumā atstāju ļoti mazās kļūdiņās (šādam sprintam tomēr tās bija lielas) 5-10 sekundes. Viss bija vienkārši perfekti - karte lasījās labi un ātrumu vēl varēju noturēt diezgan lielu. Pie skatītāju kontrolpunkta komandas biedri teica, ka esmu līderis, dažas sekundes priekšā Janam Benešam. Diemžēl otrajā distances daļā notika tas, no kā es visvairāk baidījos - savu lika manīt kādreiz traumētā kreisā kāja. Jau iepriekš trenējoties lielā ātrumā (skrienot intervālus) biju saskāries ar šo problēmu, bet neko nevarēju darīt. Tad arī izgaisa manas cerības uz sešnieku. Arī daži savā ziņā nepareizi ceļu varianti garajos etapos atņēma dārgās sekundes. Cīnījos līdz galam, bet finišā tomēr biju sarūgtināts par traumu, kas man liedza iekļūt sešinieka."

  Infromāciju sagatavoja: Gatis Berķis

Atlikušo zīmju skaits:

0,033534049987793