Ziņas - Sadalīti čempionu tituli garajā distancē; elitē uzvar Pauliņš un Grosberga ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

14.augusts /
Zelma, Zemgus, Virma
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Sadalīti čempionu tituli garajā distancē; elitē uzvar Pauliņš un Grosberga

  14.05.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  14.maijā Latvijas labākie orientieristi devās Alūksnes virzienā, lai sadalītu čempionu titulus Latvijas čempionātā garajā distancē. Uzvaras elites grupās izcīnīja Artūrs Pauliņš (Azimuts OK-Sm BJSS) un Sandra Grosberga (CPSS/Meridiāns/Pārgauja).

  Garā distance ir orientēšanās klasika, un šoreiz meistarsacīkstes notika Alūksnes novada Veclaicenes pagastā. Organizatoru mērķis bija sagatavot tādas distances, kas būtu pēc iespējas līdzīgākas tām, kas gaidāmas šī gada Pasaules čempionātā orientēšanās sportā Igaunijā. Un tas arī izdevās – distances bija gana sarežģītas, ar lielu variantu izvēļu daudzveidību un ļāva orientieristiem izbaudīt apvidu, kāds gaidāms sezonas nozīmīgākajos startos.

  Sievietēm elites grupā bija jāveic 10,1 km gara distance. Visātrāk to izdevās veikt Sandrai Grosbergai (1:18:03), izcīnot pirmo Latvijas čempiones titulu orientēšanās sportā šosezon un arvien pierādot savu lielisko sportisko formu un gatavību cīnīties par augstām vietām vēl gaidāmajās starptautiskajās sacensībās. 2. vietu, no uzvarētājas atpaliekot 3 minūtes 47 sekundes, izcīnīja Līga Valdmane (ZVOC-VBSS), bet 3. vieta Latvijas čempionāta ieskaitē – Laurai Vīķei (Kāpa OK), kurai līdz uzvarai pietrūka 5 minūtes 27 sekundes.

  "Latvijas čempionāts garajā distancē man bija vienas no gaidītākajām sacensībām šajā pavasarī, tāpēc iekšēji jutos tam gatava, pat ja kājas varbūt par to neliecināja pirms starta. Pēc veiktas apmēram 1/3 distances tomēr sapratu, ka šodien ir mana diena, jo fiziski jutos ļoti labi un biju spējīga tempu arvien kāpināt. Tad arī noķēru grupu ar Iritu Puķīti, Aiju Skrastiņu un Elīnu Kārkliņu, izvirzījos priekšā un pavirši nolasīju karti, kā rezultātā sekoja kļūda uz gandrīz 4 minūtēm, kur visas kopā skraidījām apkārt apmēram 200m radiusā. Tas laikam nedaudz atņēma spēkus, taču spēju savākties beigām. Sieviešu distance kopumā gan nebija tik sarežģīta, cik es gaidīju, domāju, ka nebija līdz galam izmantots šī apvidus potenciāls," tā uzvarētāja Sandra Grosberga pēc finiša.

  Vīriešu elitē savukārt 25 vīru konkurencē uzvaras laurus plūca Artūrs Pauliņš. Viņš 15,5 km garo distanci veica 1:31:31 laikā, pārspējot tuvāko sekotāju Andri Jubeli (Mežmalas/Madona) par vienu minūti un četrām sekundēm. Savukārt uz pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Rūdolfs Zērnis (Saldus OK), kurš no uzvarētāja atpalika trīs minūtes 10 sekundes.

  “Principā izpildīju visu kā plānots. Biju plānojis skriet bez kļūdām, izvēloties ātrākos variantus, un skriet mērenā tempā – labā plūdumā, kas arī izdevās. Fiziski jutos ļoti labi, visu laiku kontrolēju situāciju un savu ātrumu,” apmierināts ar savu sniegumu ir Artūrs Pauliņš. Jāatzīmē, ka A. Pauliņam šis ir jau trešais Latvijas čempiona tituls šosezon - aizvadītajā nedēļā viņš uzvarēja gan Latvijas čempionātā orientēšanās sprintā, gan sprinta stafetē.

  “Trīs zelti trijās distancēs bija manos kvēlākajos plānos. Prieks, ka to izdevās izdarīt un pilnībā parādīt savu potenciālu. Turklāt distance bija kā konfekte – izbaudīju katru soli. Tā galvenokārt bija fiziski smaga ar daudz ceļu variantiem, tāpēc bija svarīgi distances sākumā saglabāt vēsu galvu un izvēlēties ātrākos variantus,” turpina sportists, vēl piebilstot, ka distance esot bijusi organizatora Viļņa Veļķera meistardarbs.

  Sacensību video translāciju iespējams apskatīt vietnē LMT Straume: šeit.

  Latvijas čempionāts orientēšanās sportā ir Latvijas Orientēšanās federācijas organizētu orientēšanās sacensību sērija, kurā tiek noskaidroti Latvijas čempioni vairākās orientēšanās sporta disciplīnās. Pēdējos gados notiek atsevišķs čempionāts garajā distancē un sprintā (vasaras sākumā) un vidējā distancē un stafetē (vasaras beigās), kā arī atsevišķs nakts orientēšanās čempionāts un čempionāts orientēšanās maratona distancē (rudenī).

  Latvijas čempioni katrā no veidiem tiek noskaidroti daudzās vecuma grupās, tostarp arī vīriešu un sieviešu elites grupās. Latvijas čempionāti ir arī Latvijas kausa izcīņas posmi (attiecīgi klasiskajā orientēšanās sportā, sprintā vai stafetēs).  

  Vēlreiz sekot līdzi dalībniekiem GPS un iepazīties ar visiem sacensību rezultātiem iespējams sacensību mājas lapā: www.lc.lof.lv.

   

  Sacensību elites grupu kartes:

  M21E karte:

   W21E karte:

Atlikušo zīmju skaits:

0,10518407821655