Ziņas - Latvijas jaunie orientieristi aizvadījuši Pasaules skolēnu čempionātu ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

4.augusts /
Romāns, Romualds, Romualda
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Latvijas jaunie orientieristi aizvadījuši Pasaules skolēnu čempionātu

  08.05.2017

  Elīna Krēmere, IK Auseklis | 1 komentārs

  Laikā no 22. līdz 28. aprīlim Itālijā, Sicīlijā, notika Pasaules Skolēnu čempionāts (WSOC, World School Orienteering Championships). Tajā piedalījās kopumā 27 valstis un 806 skolas vecuma sportisti, tajā skaitā arī 37 Latvijas pārstāvji. Jāatzīmē, ka Latvija bija viena no retajām valstīm, kas tika pārstāvēta visās iespējamajās grupās. Ar delegācijas sastāvu iespējams iepazīties šeit.

  23. aprīlī Bosco della Ficuzza notika čempionāta pirmais orientēšanās skrējiens pa moduļa karti, lai jaunieši iepazītu apvidu un saprastu, uz ko koncentrēties distancē, bet dienas otrajā pusē Palermo centrā sprotisti piedalījās parādes gājienā un čempionāta atklāšanas ceremonijā.

  Savukārt pirmās sacensības notika jau nākamajā dienā, 24. aprīlī, kad dalībnieki veica garo distanci. Latviešiem bija panākumi – M18 grupā Fricis Spektors izcīnīja 6. vietu, bet Rihardam Krūmiņam – 13. vieta. M16 grupā Andrim Svilānam pietrūka pusotra minūte līdz labāko sešiniekam, bet W18 grupā Agnija Caune palika 10. vietā. Vislabākie rezultāti jaunāko meiteņu grupā – 4. vietā bija Elza Ķuze, bet 6. vieta Dinai Palsai. Diemžēl pavisam nedaudz, nieka 18 sekundes, līdz pjedestālam pietrūka Kristīnei Brunerei.

  Kā atzīmē dalībnieki, pats pārsteidzošākais sacensībās bija iespēja divas minūtes pirms starta aplūkot karti bez kontrolpunktiem, bet minūti pirms starta jau ielūkoties savas distances kartē.

  Nākamās dienas rīts dalībniekiem bija ļoti brīvs – tika dota iespēja nedaudz ilgāk pagulēt, aplūkot baseinus un tajos izpeldēties. Īsi pēc pusdienām bija jāatgriežas Palermo centrā, kur sākās viens no visizslavētākajiem notikumiem WSOC - starpvalstu draudzības stafetes. To galvenais uzdevums ir satuvināt dažādu valstu pārstāvjus. Balstoties uz iepriekšējās dienas rezultātiem, katras grupas skrējēji tika sadalīti trīs daļās, iegūstot aptuveni 200 komandas, kur katrā trīs skrējēji. Šajās stafetēs 2. vietu ar komandu izcīnīja Katrīna Dzene, savukārt 4. vietā ierindojās divi Latvijas pārstāvji – Aiga Irbe Blūma un Kārlis Stradiņš.

  26. aprīļa vakarpusē notika vēl cits starpvalstu draudzības pasākums, kur katrai valstij tika atvēlēts viens galds, lai prezentētu savus labumus. Protams, tā kā tas ir orientēšanās čempionāts, lielākās vērtības bija orientēšanās kartes, taču tika pasniegti arī pilsētu bukleti un tradicionālie ēdieni, kā arī katrai valstij bija jāsniedz savs priekšnesums. Latvijas jauniešu priekšnesumu varat apskatīt šeit

  Nākamajā dienā sekoja vidējā distance. Kā atzina treneri, Latvijas sportistiem šī disciplīna padodas vislabāk, ko pierādīja arī rezultāti. Vecāko puišu skolu grupā 7. viea Paulam Alberingam, bet 6. vieta jaunāko meiteņu skolu grupā Tabitai Tīnai Lūkai. Īsts pārsteigums M18 puišu grupā – 4. vietā Ilgvars Caune, 5. vietā Rihards Krūmiņš, bet 6. vietā Fricis Spektors. Nedaudz līdz trijniekam pietrūka Artūram Freimanim, kurš palika 6. vietā jaunākajā puišu izlašu grupā. Savukārt vecāko meiteņu grupā ļoti labi noskrēja Vilma Alberinga, iegūstot 5. vietu, un nedaudz pietrūka Agnijai Caunei, lai būtu pirmajā sešiniekā. Vidējā distancē sevi labāk pierādīja arī Kristīne Brunere un Dina Palsa, W16 grupā iegūstot attiecīgi ceturto un sesto vietu. 

  Kopējie rezultāti (no skrējējiem tiek skaitīti trīs labākie rezultāti, katrā dienā atsevišķi) – Valmieras Viestura Vidusskolas puiši ieguva 8. vietu 23 skolu konkurencē; Gulbenes Valsts ģimnāzisti bija 9. pozīcijā no 19 skolām; Rīgas Valsts 3. ģimnāzija ierindojās 8. vietā visplašāk pārstāvētajā grupā ar 24 skolu komandām, bet Jēkabpils Valsts ģimnāzijas meitenes ieguva 7. vietu par spīti Laines potītes savainojumam.

  Izlasēm gan veicās nedaudz labāk. Uz goda pjedestāla trešā pakāpiena stājās abu grupu puišu izlases un meiteņu vecākā izlase, taču W16 meitenes ieņēma augsto 2. vietu.

  Šīs sacensības jauniešiem ir īpašs notikums, jo ir iespēja ne tikai uzlabot savas orientēšanās prasmes, veicot distances netradicionālā apvidū, bet arī iepazīt vienaudžus no ārzemēm ar līdzīgām interesēm. Jāpiemin, ka šajās sacensībās skolēniem ir iespēja piedalīties tikai divas vai trīs reizes mūžā atkarībā no dzimšanas gada, jo tiek pārstāvētas divas vecuma grupas – MW16 un MW18, kā arī čempionāts notiek tikai ik pēc diviem gadiem.

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos

Atlikušo zīmju skaits:

0,044466018676758