Ziņas - Par orientēšanās sprinta čempioniem kļuvuši Irita Puķīte un Artūrs Pauliņš ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

4.augusts /
Romāns, Romualds, Romualda
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Par orientēšanās sprinta čempioniem kļuvuši Irita Puķīte un Artūrs Pauliņš

  06.05.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Maija pirmajā nedēļas nogalē Liepājas Jūrmalas parkā aizvadīts sezonas pirmais Latvijas čempionāts orientēšanās sportā, kurā dalībnieki sacentās sprintā un jauktajā sprinta stafetē. Orientēšanās sprinta čempionu titulus elites grupās izcīnīja Artūrs Pauliņš un Irita Puķīte, savukārt spēcīgākajā SV21 grupā par čempioniem starp komandām kļuva Azimuts OK-Sm BJSS komanda ar Artjomu Rekuņenko, Artūru Pauliņu un Agniju Cauni tās sastāvā.

  Sestdien, 6. maijā, pirms Latvijas čempionāta atklāšanas notika arī svinīgais orientēšanās klubu gājiens, pēc kura ar uzrunām sportistiem, vēlot veiksmīgu turpmāko sezonu, uzstājās Latvijas Orientēšanās federācijas prezidents Viesturs Tamužs, Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Vitkovskis, Liepājas pilsētas domes Sporta pārvaldes vadītājs Artis Lagzdiņš un Latvijas orientēšanās čempionāta direktors Matīss Ratnieks.

  Jāatzīmē, ka uzrunās tika pausta arī vēlme Liepājā atjaunot panīkušās orientēšanās sporta tradīcijas.

  Sprinta distancē, kas veda pa Liepājas pilsētu un jūrmalu, gan dāmu, gan vīru elites grupās līderi izcēlās ar ļoti stabilu un precīzu skrējienu. Dāmu elitē uzvaru izcīnīja Irita Puķīte (Kāpa OK/Saulkrastu SC), par 32 sekundēm pārspējot vienu no sacensību favorītēm un pagājušā gada sprinta čempioni Sandru Grosbergu (CPSS/Meridiāns/Pārgauja). Trešo vietu, no uzvarētājas atpaliekot 43 sekundes, izcīnīja Laura Vīķe (Kāpa OK). 

  "Esmu ļoti apmierināta, jo noskrēju stabili, bez kļūdām, kas, patiesību sakot, arī bija uzdevums, ko pirms starta biju sev uzstādījusi," pēc finiša atzina pirmās vietas ieguvēja Irita Puķīte. "Par uzvaru un vietu sadalījumu es pirms sacensībām nedomāju, mans mērķis bija distancē nepieļaut lielas kļūdas." 

  I. Puķītei šis ir pirmais čempiones tituls sprintā, ko nu viņa lepni var pievienot pērnā gada čempiones tituliem vidējā un garajā distancē. Komentējot distanci, uzvarētāja to vērtēja kā salīdzinoši vieglu: "Distancē prasījās kāds sarežģītāks un nopietnāks etaps. Protams, ceļa variantu bija daudz, bet varbūt tie bija diezgan vienkārši".

  Līdzīgās domās ir arī otrās vietas ieguvēja Sandra Grosberga: "Priekš Latvijas šī bija ļoti klasiska sprinta distance - jāmēģina saprast, vai ņemt variantu pa labi vai pa kreisi, bet būtiska atšķirība tajā garumā nav un ir diezgan skaidri saprotams, vai tas ir vienīgais variants vai arī tur slēpjas divi līdzīgi varianti. Tāpēc, manuprāt, distance nebija pārāk sarežģīta, bet klasiska, kāds pie mums tas plānojums ir un kā būvētas pilsētas. Uzskatu, ka šodienas apvidū vajadzēja izvietot mākslīgās sētas, kas sprintu droši vien būtu padarījis interesantāku. Droši vien distanču plānotājs bija izspiedis maksimumu, bet tas nebija pietiekami".

  Komentējot savu sniegumu distancē, S. Grosberga atzīst - par spīti tam, ka viņa bija pērnā gada sprinta čempione, šogad uz Liepāju viņa nebrauca pēc uzvaras: "Šogad mans fokuss principā nemaz nav uz sprintu, es pirmo sprinta treniņu šajā pavasarī noskrēju pirms divām dienām. Distancē jutu, ka skrienu netīri, zaudēju daudz laika uz mazām, sīkām lietām, piemēram, apstājoties, lai lasītu karti. Mans mērķis bija nevis uzvarēt, bet noskriet labi. Ja nebūtu skrējusi ar kļūdām, droši vien būtu izdevies arī uzvarēt, jo mans ātrums, kā pēc splitiem var redzēt, bija ļoti labs.

  Lielākā kļūda man bija uz 14. punktu. Es lasīju karti jau uz priekšu, un, kamēr to darīju, biju iegājusi paralēlā situācijā starp divām mājām vienu ieliņu iepriekš. Man vajadzēja būt pa kreisi punktam, sapratu, ka tā tur nav, tāpēc apjuku un tas, protams, maksāja pusminūti. Sākumā arī paņēmu sliktu variantu, kur zaudēju 20 sekundes, bet tas man nemaz nešķita tik traki".

  Tikmēr vīru elitē ar iespaidīgu 54 sekunžu pārsvaru pār tuvāko sekotāju uzvaru sprintā izcīnīja Artūrs Pauliņš (Azimuts OK-Sm BJSS), kļūstot par trīskārtēju Latvijas sprinta čempionu. Otro un trešo vietu izšķīra nieka sekundes starpība - mazliet ātrāks, izcīnot sudraba medaļu, izrādījās Andris Kivlenieks (Ogre OK/SC), bet bronzas medaļa Dāvim Dišleram (Ozons). 

  Veiksmīga Artūram Pauliņam izrādījās arī sacensību otrā diena, kad dalībnieki vienojās komandās, lai cīnītos par čempionu tituliem jauktajās sprinta stafetēs. Pateicoties Artūra Pauliņa stabilajam skrējienam otrajā etapā, 1. vietā sacensībās ierindojās Azimuts OK-Sm BJSS pirmā komanda.

  "Es redzēju, ka priekšā daudz spēcīgu sportistu nebija, tāpēc jau uzreiz pēc pirmā kontrolpunkta biju vadībā un atlikušo distanci man tikai vajadzēja skriet bez kļūdām. Nervozitāte manī tomēr bija, pieļāvu divas kļūdas uz kādām 10 līdz 15 sekundēm. Lai gan jutos slikti, zināju, ka esam vadībā, un to arī centos noturēt līdz beigām un nodot pēc iespējas lielāku pārsvaru Agnijai," tā A. Pauliņš neilgi pēc finiša.

  Trešo etapu Agnija Caune sāka ar vairāk nekā minūtes pārsvaru pār tuvāko sekotāju, trešā etapa veicēju Kāpa OK komandā Iritu Puķīti. "Zināju, ka ir liels pārsvars sākumā, tāpēc skrēju mierīgi pirmos punktus, kas bija parkā. Komandas biedri jau man bija pačukstējuši ceļu kāpās, lai nepazustu, bet tur es visu laiku dzirdēju, kā komentētājs piemin, ka Irita man nāk klāt, tāpēc sāku nervozēt un uztaisīju kļūdu. Mazliet ātrāk paskrēju, bet nejutos labi, jo arī vakar bija sprints, tāpēc biju diezgan nogurusi. Pirms skatītāju punkta tieši uztaisīju kļūdu, bet beigas bija ļoti īsas, kur visu pareizi izdarīju," tā Agnija Caune. 

  Kā komanda izvēlējās etapu veicējus, turpina Artūrs Pauliņš: "Artjoms šobrīd nav labākajā formā, tāpēc nebija variantu, viņam bija jāskrien pirmais etaps. Ja viņš būtu savā labākajā formā, tad varētu es iet pirmo, dabūt pārsvaru, ko viņš noturētu, bet man izskatījās, ka viņš to pārsvaru varētu nedabūt. Tāpēc galvenā doma bija, lai Artjoms iznāk barā, es uztaisu pārsvaru, un mēs finišējam kā uzvarētāji, kas principā arī izdevās".

  Otrajā vietā sprinta stafešu čempionātā ierindojās pagājušā gada sprinta stafešu čempioni Kāpa OK pirmā komanda ar Gunti Māliņu, Uldi Upīti un Iritu Puķīti, uzvarētājiem kopumā zaudējot 15 sekundes, bet trešo vietu un bronzas medaļu izcīnīja Ozons/RSP pirmā komanda ar Jāni Tamužu, Dāvi Dišleru un Elizabeti Blūmentāli tās sastāvā. Viņiem līdz uzvarai pietrūka 36 sekundes.

  Latvijas čempionāts orientēšanās sportā ir Latvijas Orientēšanās federācijas organizētu orientēšanās sacensību sērija, kurā tiek noskaidroti Latvijas čempioni vairākās orientēšanās sporta disciplīnās. Pēdējos gados notiek atsevišķs čempionāts garajā distancē un sprintā (vasaras sākumā) un vidējā distancē un stafetē (vasaras beigās), kā arī atsevišķs čempionāts orientēšanās maratona distancē (rudenī) un nakts orientēšanās sportā (septembra beigās). Latvijas čempioni katrā no veidiem tiek noskaidroti daudzās vecuma grupās, tostarp arī vīriešu un sieviešu elites grupās. Latvijas čempionāti ir arī Latvijas kausa izcīņas posmi (attiecīgi klasiskajā orientēšanās sportā, sprintā vai stafetēs).

  Sacensības rīko Latvijas Orientēšanās federācija, SIA “O! Latvija” un OK Saldus ar Liepājas Sporta pārvaldes atbalstu. Vairāk informācijas, kā arī rezultāti un GPS sekošana pieejami Latvijas čempionātu mājas lapā: lc.lof.lv.

  Paldies par atbalstu sacensību rīkošanā Liepājas Pilsētas domei, Liepājas pilsētas Sporta pārvaldei, Liepājas koncertzālei "Lielais dzintars", Liepājas Piedzīvojumu parkam "Tarzāns" un Liepājas Blue Shock Race kartinga hallei.

  Sprinta sacensību W21E karte:

  M21E karte:

   

Atlikušo zīmju skaits:

0,028692960739136