Ziņas - Kāpa OK jau otro gadu pēc kārtas uzvar "Daugavas kausā" ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

14.augusts /
Zelma, Zemgus, Virma
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Kāpa OK jau otro gadu pēc kārtas uzvar "Daugavas kausā"

  01.05.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Pirmdien, 1. maijā, ar orientēšanās kluba (OK) “Ogre” rīkoto “Daugavas kausu” atklāta 2017. gada Latvijas Stafešu kausa izcīņa. Sacensībās kopumā startēja 96 komandas. Abās elites grupās jau otro gadu pēc kārtas līdera titulus izcīnīja “Kāpa OK” komandas.

  Jau pirmajā etapā dāmu elitē ļoti stabilu pārsvaru pār konkurentēm izcīnīja Kāpa OK komandas pārstāve Irita Puķīte, tuvākās sekotājas – Artu Martinsoni no Meridiāns OK otrās komandas un Ievu Mauliņu no Briksnis SK – apsteidzot par teju 9 minūtēm. “Distancē pieļāvu varbūt tikai dažas mazas kļūdiņas kontrolpunktu rajonā, bet vispār izdevās ļoti labi noskriet, turklāt vienai pašai, jo pārējās meitenes neredzēju. Apvidus man šķita diezgan skrienams, protams, bija kāpas, kas varbūt skriešanu apgrūtināja, bet kopumā man patika,” par distanci stāsta Irita Puķīte.

  Otro etapu Kāpa OK komandā veica Madara Šadrina, finišējot pēc 50:37. Kaut iegūtais rezultāts, salīdzinot ar otrā etapa konkurentēm, bija stipri lēnāks, pirmajā etapā izcīnītais pārsvars komandai ļāva saglabāt stabilu rezultātu, ko, veicot trešo etapu, vēl vairāk uzlaboja Laura Vīķe.

  “Pēc otrā etapa pārsvars saruka, tāpēc mazliet satraucos, ka tik skrienamā apvidū būs jāsacenšas ar Sandru. Cerēju, ka viņa mani nenoķers un varēšu vientulīgi noskriet distanci, un, par laimi, tā arī bija,” pēc finiša atzina L. Vīķe. “Tehniski distance nebija sarežģīta, bet apvidus bija labi skrienams, tātad bija liels ātrums un liela iespēja sakļūdīties. Man bija nelielas aizķeršanās – nebija tā, ka noskrēju perfekti bez kļūdām. Bija atsevišķas virzienu kļūdas punktu apvidū, bet nekas būtisks.”

  Otro vietu sacensībās dāmu elitē izcīnīja Meridiāns OK pirmā komanda. Pēc pirmā etapa, ko veica Vieda Lūsa, komanda ierindojās 6. vietā, bet komandu pacelt uz 2. vietu izdevās otrā etapa veicējai Zandai Abzalonei. Sandrai Grosbergai izdevās uzstādīt ātrāko rezultātu trešajā etapā, taču komandai līdz uzvarai kopumā pietrūkta 1 minūte 45 sekundes. Trešajā vietā ierindojās “Alnis OK/JNSC” komanda ar Signi Sirmo, Zani Dzirkali un Ilonu Daģi tās sastāvā.

  Dāmu elites karte:

  Vīru elitē pirmajā etapā ātrākais izrādījās Jānis Krūmiņš no “Alnis OK/JNSC” komandas. Pavisam netālu, vien 27 sekundes aiz viņa, finišēja Andris Gailis no “Auseklis IK” pirmās komandas, kurai pārsvaru izdevās palielināt pēc otrā etapa, ko veica Zigmārs Gailis. Tomēr pirmā trijnieka liktenis izšķīrās vien trešajā etapā, kad ar ļoti ātru un precīzu sniegumu distancē izcēlās Guntis Māliņš no Kāpa OK komandas. G. Māliņš distancē devās 5 minūtes aiz tā brīža līderiem, "Auseklis IK'' komandas, kur trešo etapu veica Edgars Laķis, un apsteidza konkurentu distances pašā noslēgumā, nemaz nenojaušot, ka cīnās par pjedestāla augstāko pakāpienu.

  “Distancē visu darīju maksimāli ātri, jo mans galvenais mērķis sākumā bija nezaudēt “Ozons” komandai, kas iegāja 40 sekundes aiz manis. Domāju – diez kad viņi ies man garām, jo tur skrēja Jānis Tamužs, spēcīgs orientierists. Skrienot skatītāju punktā, man teica, ka minūti zaudēju, un pirmajā brīdī sapratu, ka runa ir par zaudēšanu trešajai vietai. Tobrīd likās, ka izredzes ir mazas kaut ko atvinnēt, bet līdz beigām jāturas. Un tad, jau skrienot uz vienu no pēdējiem punktiem, ieraudzīju, ka priekšā ir “Auseklis IK” pārstāvis, kurš mežā iegāja 5 minūtes pirms manis. Sapratu, ka jābūt labam rezultātam, varbūt pat iespēja cīnīties par pirmo trijnieku,” par distancē pieredzēto stāsta Guntis Māliņš. “To, ka esmu pirmais, uzzināju tikai finišā. Tas bija liels pārsteigums, jo, ejot mežā, nevienā brīdī nedomāju, ka mēs varētu vinnēt šo maču.”

  Kāpa OK komandas pārsvars pār otrās vietas ieguvējiem – “Auseklis IK” pirmo komandu – bija vien 18 sekundes, kamēr trešās vietas ieguvēji – Saldus OK komanda Ata Rešķa, Viktora Mateiča un Kristapa Jaudzema sastāvā – no uzvarētājiem atpalika 2 minūtes 9 sekundes.

  Vīru elites karte:

  Vairāk informācijas, rezultāti un fotogrāfijas pieejami sacensību mājaslapā. Kā arī iespējams sacensību atskatu vērot video formātā, ko sagatavojis "Edgars Sparans films".

  Nākamais Latvijas stafešu kausa izcīņas posms norisināsies 28. maijā OK Ozons rīkotajās sacensībās „Rīgas čempionāts”.

   

  Titulbildes autors: Andris Neimanis

Atlikušo zīmju skaits:

0,028555154800415