Ziņas - Latvijas čempionāts garajā distancē vedīs uz Alūksnes pusi ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

14.augusts /
Zelma, Zemgus, Virma
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Latvijas čempionāts garajā distancē vedīs uz Alūksnes pusi

  11.05.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  14. maijā Kornetos, Alūksnes novada Veclaicenes pagastā, notiks Latvijas čempionāts garajā distancē. Sacensību organizatori sola sarežģītas distances ar lielu ceļu variantu daudzveidību, tās maksimāli pielīdzinot gaidāmajām cīņām šī gada Pasaules čempionātā orientēšanās sportā Igaunijā.

  Latvijas čempionāts garajā distancē notiks Alūksnes augstienes ziemeļu daļā, Veclaicenē, dabas lieguma Peļļi - Korneti teritorijā aptuveni 170 - 240 m virs jūras līmeņa. Apvidū pārsvarā jauktu koku mežs ar dažādu caurejamību, kas mijas ar atklātām teritorijām un izteiktām reljefa formām. Organizatori sola, ka visās grupās dalībnieku gaida pa kādam dažāda izmēra un formas purvam, kā arī pa kādai vairāk vai mazāk stāvai nogāzei.

  Karte sagatavota 2013. līdz 2017. gadā un tās autors ir Vilnis Veļķeris. Daļa šī apvidus bijusi kartografēta jau iepriekš. 

  Kāpēc izvēlēts tieši šis apvidus? V. Veļķeris stāsta, ka to nolūkojis jau pērnā gada vasaras nogalē ar mērķi Latvijas sportistus sagatavot Pasaules čempionāta garajai distancei. "Esam vienā augstienē, kur ietilpst arī Pasaules čempionāta garās distances apvidus ap Reugi Igaunijā. Šo vietu jau izbraukājuši somi, krievi, šveicieši, norvēģi, arī paši igauņi, lai sajustu apvidus garšu, stāvās gravas un nogāzes. Mans mērķis bija izveidot maksimāli līdzīgas sacensības tām, kas gaidāmas Igaunijā, lai to izmēģināt var gan pašu sportisti, gan uz šejieni konkurēt ar viņiem un izcīnīt Pasaules ranga punktus brauu arī orientieristi no ārzemēm. Cerams, man tas izdosies," uz gaidāmajām sacensībām pozitīvi raugās V. Veļķeris.

  "Esmu skaistā vietā nolūkojis startu, kur sportistiem aptuveni 200 m zem kājāmkt būs Kornetu ciematiņš ar ezeriem un ūdeņiem, un tālumā varēs redzēt skatu torņus," turpina organizators. Viņš uzsver - kamēr Veclaicenes apvidus meži vēl nav sazaļojuši, variantu daudzveidība, ko piedāvā šāds apvidus, ir liela, tāpēc gaidāmas spraigas un interesantas sacensības, kas pārbaudīs orientieristu prasmes un kutinās nervus viņu atbalstītājiem.

  Jāpiemin, ka dienu iepriekš, 13. maijā, no plkst. 16.00 līdz 20.00 Kornetu apkārtnē pie Raipala ezera būs iespējams veikt sacensību modeļa distanci, tātad jau iepriekš iepazīties ar apvidu un izvērtēt, kādas prasmes vislabāk noderēs uzvarai. Kartes varēs iegādāties Latvijas čempionāta sekretariātā Kornetos (pašvaldības ēkā) no plkst. 15.30 – 19.30. 

  Kartes fragmenti:

  Sacensībās laipni gaidīts ikviens orientierists un orientēšanās skrējiena interesents. Dalībnieki var startēt sev atbilstošā vecuma un sportiskās sagatavotības grupā, jo organizatori ir parūpējušies par dažādas sarežģītības un grūtības pakāpes distancēm. 

  Sacensības organizē Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar SIA "O!Latvija" un orientēšanās klubu "Alūksne/Ape".

  Latvijas čempionāts orientēšanās sportā ir Latvijas Orientēšanās federācijas organizētu orientēšanās sacensību sērija, kurā tiek noskaidroti Latvijas čempioni vairākās orientēšanās sporta disciplīnās. Pēdējos gados notiek atsevišķs čempionāts garajā distancē un sprintā (vasaras sākumā) un vidējā distancē un stafetē (vasaras beigās), kā arī atsevišķs nakts orientēšanās čempionāts un čempionāts orientēšanās maratona distancē (rudenī).

  Latvijas čempioni katrā no veidiem tiek noskaidroti daudzās vecuma grupās, tostarp arī vīriešu un sieviešu elites grupās. Latvijas čempionāti ir arī Latvijas kausa izcīņas posmi (attiecīgi klasiskajā orientēšanās sportā, sprintā vai stafetēs). 

  Vairāk informācijas par sacensību norisi, nakts mītnēm, apvidu un visu citu var meklēt sacensību mājaslapā: www.lc.lof.lv.

   

  Bildes no sacensību apvidus:

Atlikušo zīmju skaits:

0,028383016586304