Ziņas - Straujiem soļiem tuvojas sezonas pirmais Latvijas čempionāts ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

4.augusts /
Romāns, Romualds, Romualda
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Straujiem soļiem tuvojas sezonas pirmais Latvijas čempionāts

  27.04.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  5. un 6. maijā Liepājā tiksies Latvijas ātrākie orientieristi, lai sacenstos par Latvijas čempionu tituliem sprintā un sprinta stafetē sezonas pirmajā Latvijas čempionātā. Sacensības notiks Liepājas vecpilsētas teritorijā, kā arī daļa distances vīsies pa Liepājas Jūrmalas parku.

  Pavasara sezonā Latvijā ir daudz nozīmīgu orientēšanās sacensību, taču neviena nestāv līdzās Latvijas labāko orientieristu noteikšanai valsts meistarsacīkstēs. Šogad sacensības norisināsies vienā no skaistākajām Latvijas pilsētām Liepājā, solot gana interesantas un sarežģītas distances vecpilsētas senajās ieliņās.

  Sacensībās laipni gaidīts ikviens orientierists un orientēšanās skrējiena interesents. Dalībnieki varēs startēt sev atbilstošā vecuma un sportiskās sagatavotības grupā, jo organizatori ir parūpējušies par dažādas sarežģītības un grūtības pakāpes distancēm. 

  Sprintam šobrīd pieteikušies 299 dalībnieki, bet sprinta stafetei - 74 komandas jeb 222 dalībnieki, tātad varam gaidīt aizraujošas un intrigas bagātas sacensības.

  Jāatgādina, ka Latvijas čempionāts sprintā ir Pasaules ranga (WRE) ieskaites sacensības, tāpēc sacensību dalībnieku vidū redzēsim arī vairākus kaimiņvalstu sportistus. Favorītu vidū vīru elitē ir Artūrs Pauliņš, Dāvis Dišlers, Andris Jubelis, Artjoms Rekuņenko, Jānis Tamužs un Andris Kivlenieks, savukārt starp dāmām rezultātu augšgalā, iespējams, redzēsim Sandru Grosbergu, Elīnu Kārkliņu, Iritu Puķīti, un Lauru Vīķi.

  Taču šīs nebūs vienīgās orientēšanās sacensības, kas nedēļas nogalē norisināsies Liepājā. Sadarbībā ar Liepājas pilsētas domes Sporta pārvaldi piektdien, 5. aprīlī, Liepājā notiks vēl nebijis piedzīvojums - telpu orientēšanās sacensības nu jau par leģendu kļuvušajā koncertzālē "Lielais dzintars". Sacensībām vēl iespējams pieteikties līdz 2. maija 23:59, izmantojot Latvijas Orientēšanās federācijas pieteikšanās sistēmu, bet doties distancē ikviens varēs sev ērtā laikā sacensību dienā no plkst. 16.00 līdz 18.30.

  Šis pasākums līdztekus arī Latvijas čempionātiem iekļauts "Liepājas orientēšanās nedēļas" pasākumu ietvaros, kas laika posmā no 2. līdz 7. maijam norisināsies visā pilsētā. Vairāk par "Liepājas orientēšanās nedēļu" - lc.lof.lv lapā.

  Latvijas čempionāts orientēšanās sportā ir Latvijas Orientēšanās federācijas organizētu orientēšanās sacensību sērija, kurā tiek noskaidroti Latvijas čempioni vairākās orientēšanās sporta disciplīnās. Pēdējos gados notiek atsevišķs čempionāts garajā distancē un sprintā (vasaras sākumā) un vidējā distancē un stafetē (vasaras beigās), kā arī atsevišķs čempionāts orientēšanās maratona distancē (rudenī) un nakts orientēšanās sportā (septembra beigās). Latvijas čempioni katrā no veidiem tiek noskaidroti daudzās vecuma grupās, tostarp arī vīriešu un sieviešu elites grupās. Latvijas čempionāti ir arī Latvijas kausa izcīņas posmi (attiecīgi klasiskajā orientēšanās sportā, sprintā vai stafetēs).

  Sacensības rīko Latvijas Orientēšanās federācija, SIA “O! Latvija” un OK Saldus ar Liepājas Sporta pārvaldes atbalstu. Vairāk informācijas Latvijas čempionātu mājas lapā: lc.lof.lv.

Atlikušo zīmju skaits:

0,028741121292114