Ziņas - Iespaidīgā cīņā "Rīgas kausos" uzvar Rekuņenko un Grosberga ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

14.augusts /
Zelma, Zemgus, Virma
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Iespaidīgā cīņā "Rīgas kausos" uzvar Rekuņenko un Grosberga

  23.04.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Ar iespaidīgu intrigu Vecāķos noslēgušās kārtējās Latvijas Kausa sacensības “Rīgas kausi”, kurās piedalījās ap 600 dalībnieku no 15 valstīm. Par sacensību uzvarētājiem elites grupās kļuva Sandra Grosberga (CPSS/Meridiāns/Pārgauja) un Artjoms Rekuņenko (Azimuts OK- Sm BJSS).

  Divu dienu orientēšanās sacensības “Rīgas kausi” bija Latvijas kausa izcīņas trešās sacensības. Kā jau pēdējos gados ierasts, uzsvars tika likts uz iespēju sekot līdzi elpu aizraujošajai sacensībai elites grupās, kurās rezultātu izšķīra iedzīšanas distance sacensību otrajā dienā. Tām bija iespējams sekot arī attālināti tiešraidē vietnē LMT Straume.

  Kā īpaši aizraujošas un līdzjutējiem arī ļoti satraucošas jāatzīmē cīņas vīru elitē. Pirmās dienas vidējā distancē, kas bija arī Pasaules ranga sacensība, par uzvarētāju kļuva Artūrs Pauliņš (Azimuts OK- Sm BJSS). 26 sekundes no viņa atpalika kluba biedrs Artjoms Rekuņenko, bet 3. vietā – Sergejs Dobriņins (Sergey Dobrynin) no Krievijas. Prognozēt, kurš varētu izrādīties spēcīgāks, bija sarežģīti, tāpēc visi ar nepacietību gaidīja saspringtu cīņu sacensību otrās dienas iedzīšanas distancē.

  Lielas kļūdas jau pašā distances sākumā bija gan A. Pauliņam, paskrienot garām otrajam kontrolpunktam, gan A. Rekuņenko, pieļaujot kļūdas gan uz pirmo, gan otro kontrolpunktu. Pēc tam sekoja izkliede jeb “taurenītis”, kas kļuva par klupšanas akmeni lielākajai daļai dalībnieku, arī līderiem. S. Dobriņina pieļautās kļūdas bija tik smagas, ka lika aizmirst pat par vietu TOP6, taču ar apskaužamu precizitāti izcēlās Mārtiņš Sirmais (Auseklis IK), kurš startēja kā sestais, bet pēc izkliedes ātri vien nokļuva visiem dalībniekiem priekšā, kur pavadīja arī lielāko distances daļu.

  Garajā etapā uz 16. kontrolpunktu A. Rekuņenko un A. Pauliņam, kuri pārsvarā visu distanci pavadīja plecu pie pleca, izdevās M. Sirmajam pietuvoties viņa pieļautās kļūdas dēļ, bet tieši 23. kontrolpunktā, kur M. Sirmais pieļāva, iespējams, savu izšķirošo kļūdu, A. Rekuņenko beidzot izdevās viņu panākt un apdzīt. A. Pauliņam uz distances beigām, šķiet, pietrūka jaudas, un finišā viņš ieradās trešais.

   

  Turpinājumā Artjoma Rekuņenko komentārs, kuram šī ir pirmā uzvara tik augsta mēroga sacensībās.

  "Pirmkārt, jāsāk ar to, ka pēc vakardienas sacensībām personīgais fizioterapeits paveica ļoti labu darbu un atjaunoja manu organismu pēc pirmās dienas smagas slodzes tā, it kā nemaz nebūtu skriets. Tāpēc fiziski sajūtas bija ļoti labas, bija tikai jātiek galā ar galvu, jo tik lielu stresu orientēšanās sacensībām nebiju piedzīvojis vēl nekad. Bija iekšēja pārliecība, ka viss būs labi, bet tā pamazām sāka izgaist pēc pirmajiem diviem kontrolpunktiem, jo tika pieļautas pamatīgas kļūdas, pēc kurām vairs nespēju koncentrēties. Puķītē bija labs ātrums un viena neliela kļūda, kam sekoja pamatīgs šoks, jo pat pēc tik traģiska sākuma astotajā kontrolpunktā biju reizē ar Artūru, kurš bija kļūdījies vēl vairāk. Uz 10. kontrolpunktu aizgājām galīgi nevirzienā, kas ļāva pārņemt vadību Mārtiņam. Redzot tālumā, kā viņš atzīmējas kontrolpunktā, principā zināju, ka tikai brīnums ļaus viņu noķert, un, kā izrādījās, šis brīnums arī notika, jo Mārtiņš pieļāva kļūdu, un tas man ļāva ieraudzīt viņa muguru. Līdz TV etapam jau biju ticis viņam klāt un likās, ka viss izšķirsies finiša spurtā, taču no Mārtiņa puses sekoja "dāvana", jo viņš nepamanīja 23. kontrolpunktu, un es izvirzījos vadībā. Pēdējos trīs kontrolpunktus paņēmu uzmanīgi un finišā varēju izbaudīt kaut ko līdz šim nepieredzētu tik augsta mēroga sacensībās. Jāsaka liels paldies organizatoriem par šo lielisko atmosfēru, kas valdīja abas dienas, un augsto sacensību organizēšanas kvalitāti."

  Sieviešu elitē savukārt pirmajā dienā vadībā ar 1:55 izvirzījās Sandra Grosberga (CSPP/Meridiāns/Pārgauja), bet otrajā pozīcijā Laura Vīķe (Kāpa OK), kuras pārsvars pār trešajā vietā esošo Ingu Dambi (Paimion Rasti) bija sešas sekundes pēc pirmās dienas.

  Sacensību otrajā dienā S. Grosberga pieļāva atsevišķas kļūdas, taču neļāva konkurentēm samazināt atstarpi. Par pārējo vietu TOP3 sadalījumā cīnījās I. Dambe un L. Vīķe, kā arī pirmās dienas piektās vietas ieguvēja Aija Skrastiņa (Briksnis SK), kurai konkurentes izdevās panākt jau iepriekš minētajā “taurenītī”. Pārsvaru viņa noturēja arī distances turpinājumā un finišā ieradās otrā priekšā trešās vietas ieguvējai Ingai Dambei un Laurai Vīķei, kura palika ceturtā.

  "Uzvara šādā konkurencē man bija sen gaidīta un domāju, ka pelnīta. Vakar distances sākumā pieļāvu teju minūtes kļūdu, taču spēju turpmāko distanci veikt labi un noturēt lielu ātrumu arī beigu daļā, kas bija pamatā lielajam pārsvaram pār tuvākajām sekotājām. Šodien iedzīšanā stress, protams, darīja savu un pieļāvu daudz kļūdu, taču spēju beigās savākties un pierādīt, ka mani rezultāti sezonas pirmajās sacensībās nav bijušas laimīgas sagadīšanās, bet gan smagu treniņu rezultāts," tā sieviešu elites uzvarētāja. Jāpiebilst, ka šī Sandrai Grosbergai ir jau trešā uzvara Latvijas kausa izcīņā šosezon. 

  Visi sacensību rezultāti un iespaidīgas GPS atspēles var atrast sacensību mājas lapā.

  Sacensības rīkoja BJC “IK Auseklis” un biedrība SAA „Magnēts” sadarbībā ar Latvijas Orientēšanās federāciju. "Rīgas kausi" norisinājās Rīgas orientēšanās nedēļas ietvaros.

  Latvijas kausa izcīņa orientēšanās sportā turpināsies 4. maijā ar "OK Arona kausu" Madonas novadā, kā arī 1. maijā Ogres novadā tiks aizvadīts sezonas pirmais Latvijas Stafešu kausa posms "Daugavas kauss", ko organizē orientēšanās klubs "Ogre".

  Latvijas kausa izcīņa ir Latvijas Orientēšanās federācijas organizēts orientēšanās sacensību seriāls, kas 2017. gadā sastāv no 16 posmiem un notiek no aprīļa līdz oktobrim. Sacensību kopvērtējumā tiek noskaidroti Latvijas kausa ieguvēji 34 vecuma un meistarības grupās, tostarp arī vīriešu un sieviešu elites grupās. Atsevišķi tiek organizēta arī Latvijas kausa izcīņa orientēšanās sprintā un stafetēs. 

Atlikušo zīmju skaits:

0,028668880462646