Ziņas - Latvijas kauss turpināsies ar ''Ziemeļu divdienām'' ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

4.augusts /
Romāns, Romualds, Romualda
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Latvijas kauss turpināsies ar ''Ziemeļu divdienām''

  11.04.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Latvijas kausa izcīņa turpināsies šīs nedēļas nogalē, 15. un 16. aprīlī, Ādažu un Carnikavas novadu teritorijā, kur norisināsies orientēšanās kluba „Kāpa” rīkotās sacensības „Ziemeļu divdienas”. Ādažos tiks atklāta arī MTBO Latvijas kausa sezona, kopā sacensībās pulcējot vairāk nekā 400 dalībnieku. 

  Sestdien, 15, aprīlī, sacensības norisināsies Ādažu novadā, Nacionālo bruņoto spēku poligona teritorijā, kur dalībnieki varēs izbaudīt šai vietai īpaši raksturīgo apvidu - smilšainos klajumus, kas mīsies ar priežu mežiem. Reģistrācija no plkst. 9.30, o-skrējiena vidējās distances starts plkst. 11.00, bet MTBO garajā distancē dalībnieki dosies no plkst. 13.00.

  Ņemot vērā iepriekš neplānotas militārās mācības Ādažu poligonā, ''Ziemeļu divdienu'' pirmās dienas sacensību centrs ir pārcelts no franču kurgāna uz citu vietu. Līdz ar to ir pamainīts arī apvidus, kurā notiks sacensības. Sacensību centra atrašanās vieta un teritorija, kurā notiks sacensības, atrodama šeit. Tas nozīmē, ka būs mazliet mazāk "tuksnešainā" poligona apvidus, nekā bija plānots.

  Savukārt 16. aprīlī o-skrējiena vidējās distances starts plkst. 10.00, bet MTBO vidējā distancē - plkst. 12.00, sacensībai norisinoties Carnikavas novada Garciema apkārtnē.

  Dāmu elitē abās sacensību dienās startēs un par uzvaru kopvērtējumā cīnīsies vien četras, taču ļoti spēcīgas Latvijas orientieristes – Irita Puķīte, Aija Skrastiņa, Laura Vīķe un Sandra Grosberga. Uzvarētāju prognozēt ir grūti, taču ar labu fizisko formu jāuzteic Sandra Grosberga, kura aizvadītās nedēļas nogalē izcīnīja otro vietu divu dienu kopvērtējumā "Kurzemes pavasara" sacensībās, plecu pie pleca cīnoties ar konkurentēm no orientēšanās lielvalsts Zviedrijas. Arī vīru elites grupā vietu sadalījumu paredzēt grūti, taču kā galvenie pretendenti cīņā par uzvaru būs Artjoms Rekuņenko, Jānis Tamužs, Nauris Neimanis un Alvis Reinsons. 

  Pirmajā dienā elites dāmām būs jāveic 5,6 km, taču vīriem gandrīz 7,5 km gara distance, bet otrajā dienā vīriem 7 km, bet dāmām - 5 km gara distance. 

  Sacensībās laipni gaidīts ikviens orientierists un orientēšanās skrējiena interesents. Dalībnieki varēs startēt sev atbilstošā vecuma un sportiskās sagatavotības grupā, jo organizatori ir parūpējušies par dažādas sarežģītības un grūtības pakāpes distancēm. 

  Sacensības organizē orientēšanās klubs „Kāpa” un Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar Carnikavas un Ādažu novada domēm. 

  Jāatzīmē, ka sestdienas, 15. aprīļa, vakarā Saulkrakstu novada Zvejniekciemā būs iespēja piedalīties arī sprinta sacensībās ''Ziemeļu sprints'', kas ievedīs gan pilsētas centrā, gan arī jūrmalā un kāpās. Reģistrācija no plkst. 17.30, bet starts plkst. 18.00.

   

  Latvijas kausa izcīņa ir Latvijas Orientēšanās federācijas organizēts orientēšanās sacensību seriāls, kas 2017. gadā sastāv no 16 posmiem un notiek no aprīļa līdz oktobrim. Sacensību kopvērtējumā tiek noskaidroti Latvijas kausa ieguvēji 34 vecuma un meistarības grupās, tostarp arī vīriešu un sieviešu elites grupās. Atsevišķi tiek organizēta arī Latvijas kausa izcīņa orientēšanās sprintā un stafetēs.

  Vairāk informācijas par sacensību norisi var atrast sacensību mājaslapā: http://www.kapaok.lv/

   

  Foto: Ojārs Millers, 2016. gada "Ziemeļu divdienas" 

   

Atlikušo zīmju skaits:

0,029981851577759