Ziņas - Aizvadīts 2017. gada LOF Kongress ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

14.augusts /
Zelma, Zemgus, Virma
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Aizvadīts 2017. gada LOF Kongress

  18.03.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  18. martā AS "Latvenergo" Elektrum Energoefektivitātes centrā noslēdzās 2017. gada Latvijas Orientēšanās federācijas (LOF) Kongress, kurā piedalījās 21 balstiesīgo klubu pārstāvis un tika ievēlēts jauns valdes sastāvs. LOF vadības groži vēl uz diviem gadiem tika uzticēti Viesturam Tamužam.

  Pēc formalitāšu kārtošanas kongresa ievadā, biedru vidū tika uzņemti Siguldas novada pašvaldība, biedrība "PRO.ini" no Balviem, biedrība ''MAGNEN'' no Rēzeknes, kā arī Ādažu novada dome.

  Pēc tam ar runu par aizvadītajā gadā paveikto uzstājās LOF prezidents V. Tamužs. Runas ievadā viņš izteica gandarījumu par sportistu gūtajiem augstajiem sasniegumiem 2016. gadā, vēlreiz atgādinot taku sportista Jāņa Rukšāna iegūto bronzas medaļu Pasaules čempionātā. Tāpat tika atsaukti atmiņā vairāki aizvadītā gada veiksmīgie projekti, tajā skaitā daudzie orientēšanās pasākumi Latvijas skolām un sadarbība ar Jaunsardzi.

  Aizvadītajā gadā LOF valdei turpinājās centieni sakārtot pieaugušo izlases treneru korpusu par spīti nepietiekamam finansiālajam atbalstam. Tāpat ir cerība pieslēgt junioru, jauniešu trenerus un arvien paliek liela nepieciešamība pēc vispārējās fiziskās sagatavošanas trenera.

  Kā uzsvēra V. Tamužs, nemainīgs paliek mērķis Latvijā notiekošajam 2018. gada Pasaules čempionātam - zelta medaļas stafetes komandai.

   

  Par paveikto 2016. gadā dalījās arī LOF komisijas. Diemžēl nebija ieradies neviens Izlašu komisijas pārstāvis. Tāpat nebija ieradies arī pārstāvis no Ziemas komisijas, taču elektroniska atskaite par Ziemas komisijas darbu tika saņemta no Gunāra Ikaunieka.

  Galvenais uzsvars atskaitē tika likts uz sportistu augstajiem rezultātiem Pasaules čempionātā, tomēr Orientēšanās kluba (OK) "Ogre" vadītāja Iveta Holcmane norādīja, ka jauniešiem un junioriem jau iepriekš bijuši vēl augstāki rezultāti.

  Ar Rogaininga komisijas prezentāciju uzstājās Ilze Lapiņa, uzsverot aizvadītajā gadā iegūtās medaļas gan Pasaules, gan Eiropas čempionātos un atgādinot par paveikto Pasaules čempionāta rogainingā organizēšanā, kur pieteikumu skaits sasniedzis jau 870 no 1000.

  Taku komisijas pārstāvis Jānis Gaidelis informēja, ka Latvijā gada laikā notikušas 26 sacensības. Šogad pie mums tiks organizēts Eiropas Kausa posms, kurš būs kā mēģinājums Pasaules orientēšanās taku-o čempionātam 2018. gadā. 

  Pie jauna komisijas vadītāja tikusi Velo-o komisija; tagad to vada Raitis Muižnieks. Viņš sagatavotājā ziņojumā izklāstīja velo orientieristu aizvadītā gada veiksmes un ieceres nākamajam gadam. Galvenais notikums velo orientieristiem šogad būs Pasaules čempionāts Lietuvā, kam būs atlase, tikai trūkst jauniešu un junioru.

  Tehniskās komisijas pārstāvis Juris Knēts informēja par tās darbību, uzsverot inspektoru devumu Latvijas Kausa posmos, savukārt Sporta skolu komisija pēc 2016. gada var lepoties ar vairāk nekā 20 000 reģistrētu unikālu dalībnieku. Par veiksmīgākajiem projektiem Aigars Vārna nosauca Latvijas Skolu sprinta tūri un lielo gandarījumu pēc šī pasākuma, jo saņemta liela atsaucība no skolām un vēlme arī turpmāk nodarboties ar orientēšanās sportu. Lielākā problēma - treneru trūkums reģionos.

  Mārketinga un sabiedrisko attiecību komisijas vadītājs Jānis Lazdāns par lielāko sasniegumu un izaicinājumu aizvadītajā gadā nosauca pirmās televīzijas tiešraides, kas šajā gadā plānotas visos Latvijas čempionātos un Pasaules kausa posmā. Notiek aktīva sponsoru meklēšana, jo arvien trūkst jaunu atbalstītāju. Kopš rudens pievērsta lielāka uzmanība regulārai komunikācijai ar medijiem, kā arī orientēšanās sporta popularizēšanai sociālajos tīklos.

  Ar divām prezentācijām uzstājās LOF valdes loceklis Matīss Ratnieks, prezentējot gan Projektu un attīstības komisijā paveikto, gan darbu O!Latvija ietvaros. Tika iesniegts Erasmus+ projekts, kas diemžēl tika noraidīts, bet ideja atdota tālākai izstrādei Starptautiskajai Orientēšanās federācijai. Aizvadītajā gadā bijuši vairāki veiksmīgi projekti sadarbībā ar Latvijas Sporta federāciju padomi, kā arī iesākta sadarbība ar Latvijas Tautas Sporta asociāciju. 

  Viena no veiksmīgākajām sadarbībām LOF aizvadītajā gadā izveidojās ar Jaunsardzi. Sadarbības ietvaros uzzīmētas vairākas jaunas kartes, kā arī organizētas telpu orientēšanās sacensības četros Jaunsardzes centros.

  O!Latvija 2016. gadā nostiprināja Mārtiņa Līsmaņa ideju par telpu orientēšanās tūri Rīgā, kas tika realizēta sešos posmos un notika tik sacensībām neiedomājamās vietās kā Latvijas Nacionālā bibliotēka un Modes un izklaides centrs "Rīga Plaza". Tika sarīkoti arī tādi pasākumi kā Riga City race, kas ieguva visai plašu interesi arī sociālajos medijos, Eiropas sporta nakts un Latvijas Skolu kauss. Tika organizēti arī divi Latvijas čempionāti - Daugavpilī un Ventspilī -, kas spēja pulcēt vidēju 600 dalībniekus katrs, kā arī O!Latvija ar savu devumu piedalījās Euromeeting 2016 organizēšanā.

  Vairākkārt darbībā tika pielietots jaunais ekrāns un finiša konstrukcijas - gan notikumiem Latvijas Orientēšanās federācijas ietvaros, gan izīrēts citiem sporta un korporatīviem pasākumiem. Tieši O!Latvija finansu atskaitē par 2016. gadu nesusi visbūtiskāko ieņēmumu, kas iepriekš budžetā nebija paredzēts.

   

  Turpinājumā notika LOF vadības izvēle turpmākajiem diviem gadiem. Par prezidentu atkārtoti tika ievēlēts vienīgais kandidāts Viesturs Tamužs, kā arī viceprezidenta amats uz vēl diviem gadiem tika uzticēts Jānim Lazdānam.

  Pārējie valdes locekļi: Ģirts Mamis, Ilze Lapiņa, Ildze Straume, Edgars Sparāns, Normunds Bērziņš, Juris Cebulis, Matīss Ratnieks.

  Kongresa nobeigumā tika lemts, ka telpu-o noteikumiem jāparedz iespēja rīkotājam ierobežot dalībnieku skaitu, kā arī tika nobalsots par pārmaiņām rogaininga noteikumos. Kongresā atbalstīts tika arī OK ''Kurmis'' piedāvājums sprinta stafetēs iekļaut jaunu grupu - VS190.

   

  LOF kongress ilga kopumā septiņas stundas.

  Īpašs paldies - Beātei Freimanei par delegātu ēdināšanu ar gardu zupu, turklāt bez maksas.

  Kā arī liels paldies AS "Latvenergo" Elektrum Energoefektivitātes centram par ārkārtīgi laipno uzņemšanu.

  Par aizvadīto Kongresu iespējams lasīt arī LOF Prezidenta Viestura Tamuža slejā.

Atlikušo zīmju skaits:

0,10463809967041