Ziņas - Jaunie orientieristi aizvadījuši nedēļu ilgu treniņnometni Spānijā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

14.augusts /
Zelma, Zemgus, Virma
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Jaunie orientieristi aizvadījuši nedēļu ilgu treniņnometni Spānijā

  21.03.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | 5 komentāri

  Skolas brīvlaiku laikā no 10. līdz 20. martam jaunie orientieristi no Jelgavas novada Sporta centra, Ziemeļvidzemes orientēšanās centra (ZVOC) un Orientēšanās kluba (OK) “Saldus” aizvadīja Spānijas pilsētās, gatavojoties drīzumā gaidāmajai orientēšanās sezonai.

  "Šādas nometnes ārzemēs mums notiek regulāri, un tas nav tādēļ, ka gribas dzīvot lepni, bet gan tāpēc, ka sveši meži svešā vietā ir ļoti nepieciešami pieredzes gūšanai," komentāru ZVOC mājas lapai aizvadītās nedēļas nogalē sniedza orientēšanās trenere Inguna Valdmane. "Lai cik apzinīgi un kārtīgi orientierists trenētos mājās, viņš nekad nesasniegs labu rezultātu starptautiskās sacensībās svešā valstī, ja nebūs iepriekš iepazinis skrienamo apvidu. Katrā vietā skriešanas un orientēšanās tehnikas apstākļi ir citi. Pieredze veidojas daudzu gadu garumā."

  Brīvlaiks jauniešiem sākās ar treniņnometni Spānijas pilsētas Alikantes apkārtnē (10.03. – 16.03.), piedaloties trīs treniņos dienā, tajā skaitā – arī kartē. Apvidus Latvijai neraksturīgs un sarežģīts – kalnains un ar sīku reljefu. Kā atzīst Jelgavas novada Sporta centra orientēšanās trenere Inguna Čākure, jauniešiem šis apvidus bijis nepierasts, tāpēc pirmās dienas esot bijusi grūta iejušanās kartē.

  Pēc treniņnometnes jaunieši devās uz sacensībām “XXVII Trofeo MARTIN KRONLUND-2017” netālu no Madrides, kur 17. martā skrēja modeli, lai iepazītu Madrides apkārtnes mežus, bet sestdien un svētdien piedalījās pašās sacensībās. 18. martā tās iesākās ar garo distanci un turpinājās ar sprintu, bet 19. martā noslēdzās ar vidējo distanci. Kopvērtējumā tika ņemti vērā iegūtie rezultāti vidējā un garajā distancē. 

  Sacensībās tika aizvadītas spēcīgā konkurencē, jo attiecīgajās vecuma grupās piedalījās arī jaunieši no Skandināvijas orientēšanās lielvalstīm. Taču mūsējie spēja sasniegt augstus rezultātus un kāpt pat uz goda pjedestāla, piemēram, kopvērtējumā M16 grupā 1. vietu ieguva Pauls Alberings (ZVOC), bet 2. vietu – Māris Heinols (ZVOC), savukārt W14 grupā 3. vieta Lienei Mālniecei (ZVOC) un W16 grupā 1. vieta Annai Emīlijai Sutai (ZVOC), bet ar visiem rezultātiem – gan kopvērtējumu, gan sprintu – aicinām iepazīties sacensību mājas lapā. 

   

  Komentāros par aizvadīto nometni dalījās trīs sacensību dalībnieki.

   

  Signe Sirmā: 

  "Garajā distancē es ieguvu 4. vietu, atpaliekot no zviedru trijnieka trīs minūtes. Distancē pieļāvu ļoti daudz kļūdu, aptuveni 15 minūtes summā. Šajā sezonā šīs man bija pirmās lielās sacensības, tāpēc nespēju tikt pāri lielajam stresiņam, kā arī bija grūtības kartē uzzīmēto saskatīt dabā un arī nepierasts mērogs. Dienas turpinājumā San Martin de Valdeiglesias norisinājās sacensības arī sprinta distancē, kurā izcīnīju 4. vietu, o zviedrietes atpaliekot vien septiņas sekundes. Distanci iesāku mierīgi, ielasoties kartē, un spēju atrast gan ātrākos un labākos variantus, gan arī pēc garās distances spēju skriet ātri. Taču uz piekto kontrolpunktu sekoja ļoti liela kļūda, kas prasīja aptuveni vienu minūti, kur paralēlā situācijā sajaucu ceļus.

  Vidējā distancē, kas summējās kopvērtējumā ar garo distanci, izcīnīju 16. vietu, kļūdās atstājot aptuveni 10 minūtes – paskrēju garām kontrolpunktiem, kas veiksmīgi bija paslēpti starp daudziem akmeņiem. Kopvērtējumā izcīnīju 4. vietu 34 meiteņu konkurencē.

  Spānijas nometne bija tieši tas, kas man vajadzīgs pirms sezonas, lai pārbaudītu savas prasmes sarežģītos apvidos. Esmu apmierināta ar savu fizisko sagatavotību, taču pie orientēšanās prasmēm piestrādāt atlicis vairs trīs nedēļas, kad gaidāms pirmais Latvijas Kausa posms. Nespēju sagaidīt “Kurzemes Pavasari”, kurā varēšu redzēt savu ziemā ieguldīto darbu."

   

  Foto Signe Sirmā

   

  Endijs Titomers:

  ''Garo distanci noskrēju katastrofāli, jo viena punkta rajonā pavadīju pat 12 minūtes, skraidot apkārt punktam, bet neredzot to daudzu klinšu dēļ. Rezultātā – tikai 11. vieta. Tikai pēc trīs ar pus stundām pēc garās distances finiša man bija starts sprintā. Kājās nebija vieglumiņa, bet salīdzinoši vienkāršo distanci noskrēju, iztiekot bez lielām kļūdām; rezultātā –  1. Vieta. Svētdienas vidējo distanci izbaudīju vairāk nekā iepriekšējās divas, bet tomēr neiztiku bez kļūdām. Pieļāvu divas 50 sekunžu kļūdas un dažas mazākas, bet tomēr izcīnīju 3. vietu vidējā distancē, zaudējot nedaudz mazāk kā trīs minūtes uzvarētājam.

  Sacensības bija kā labs tests, un esmu apmierināts ar savu pašreizējo formu. Gatavošanās jaunajai sezonai norit labāk nekā citus gadus, jo apjoms ir krietni lielāks. Esmu jau aizvadījis divas treniņnometnes Spānijā, kas ļāva saskriet pietiekami daudz kilometru kartēs, lai pēc nedēļas būtu gatavs atklāt sezonu pa īstam ar sacensībām Zviedrijā! Labo gatavošanos arī apliecina jauns personīgais rekords – 3000m un krietni uzlaboti rezultāti slodzes testā!''

  Foto Endijs Titomers

   

  Vilma Alberinga:

  ''Sacensību apvidus bija pietiekami sarežģīts – kalnains, ar daudz akmeņiem, to krāvumiem un klintīm, līdz ar to liela nozīme bija tieši orientēšanās tehnikai un varbūt pat mazāk skriešanas ātrumam, kaut arī tas, protams, bija vajadzīgs. Daudzi no ZVOC iekļuva sacensību kopvērtējumā trijniekā. Man personīgi sacensības nebija tik veiksmīgas kā gribētos, pieļāvu vairākas kļūdas distancēs, kas šajā apvidū uzreiz prasīja ļoti daudz laika, bet, neskatoties uz to, es esmu pietiekami apmierināta ar savu rezultātu, vismaz zinu pie kā vajadzētu vairāk piestrādāt, lai rezultāti būtu labāki. Šis brauciens gan man, gan arī pārējiem (it īpaši tiem, kuri brauc pēc mēneša uz Skolēnu Pasaules čempionātu) bija ļoti noderīgs, jo varējām jau tagad, martā, skriet siltumā, kā arī līdzīgā apvidū, kāds būs pēc mēneša tur, tāpēc es domāju, ka visi no mums treniņnometnes laikā ieguva daudz, uzlabojot ne tikai savu orientēšanās tehniku, bet arī skriešanas ātrumu.''

   

  Titulbildē: Jaunie orientieristi no ZVOC

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos
  Aija Pakalna
  Jāpiemin, ka šie klubi, protams, nebija vienīgie, kuri brīvlaiku kopā ar jauniešiem pavadīja treniņnometnēs. Paldies Baibai Smilai par precizējumu un raksta papildinājumu, kā arī atvainojos, ja vēl kāds nav pieminēts.

  Paralēli IK Auseklis notika treniņnometne Kiprā. OK Kāpa bija Slovēnijā ar dažiem audzēkņiem un noslēgumā startēja Lipica Open, kā arī Igaunijā notika pieaugušo izlases nometne, kurā piedalījās arī daži jaunieši un juniori. Latvijā, kā minēja B. Smila, notika trīs nometnes - OK Ogre bija Tērvetē, IK Auseklis Inčukalnā un Jelgava (OK Alnis)- Kalnciemā, kā arī, iespējams, citas.
  Aija Pakalna
  Edgar, Endijs saka - 9:02 :)
  Viesturs Tamužs
  Prieks lasīt par šādiem notikumiem. Lai gan galvenais uzsvars tekstā bija par jaunajiem sportistiem, vēlos lielāko pateicību izteikt viņu treneriem, kuri visu šo pasākumu ir noorganizējuši un novadījuši. Lai audzēkņu medaļas ir gandarījums viņu treneriem par lielo un nemanāmo darbu, kas ieguldīts sportistu sagatavošanā!

  Iesaku apmeklēt:http://www.ecobaltia.lv

Atlikušo zīmju skaits:

0,03705096244812