Ziņas - Ar "Kurzemes pavasari" sāksies 2017. gada Latvijas Kausa izcīņa ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

14.augusts /
Zelma, Zemgus, Virma
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Ar "Kurzemes pavasari" sāksies 2017. gada Latvijas Kausa izcīņa

  20.03.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Straujiem soļiem tuvojas 2017. gada Latvijas kausa sezonas atklāšanas posms, kas reizē būs arī pirmās sezonas Pasaules ranga (WRE) sacensības Baltijā - "Kurzemes pavasaris". Bez orientēšanās neiztrūks arī svinību, jo "Kurzemes pavasaris" šosezon svinēs savu 15. jubileju.

  Šo 15 gadu laikā "Kurzemes pavasaris" ir kļuvis par ļoti gaidītām un nozīmīgām orientēšanās sacensībām, ik gadu pulcējot kopumā ap 800 dalībnieku no visām Baltijas valstīm. Līdzīgu skaitu var prognozēt arī šogad, tāpat arī spraigu un aizraujošu cīņu reģiona labāko orientieristu izpildījumā.

  "Apvidus, kurā notiks "Kurzemes pavasaris", ir īsts atklājums - nekad iepriekš šajā apvidū sacensības nav notikušas. Tas būs īsts orientieristu meistarības pārbaudījums, turklāt jau pašā sezonas sākumā," par gaidāmajām sacensībām stāsta to organizators Oskars Zērnis. Jaunā karte sagatavota 2016./2017. gadā, un tās autors ir Leonīds Malankovs.

  Apvidu raksturo jaukta tipa mežs, kas pārsvarā vidēji skrienams un kur lielu formu reljefs mainās ar mikroreljefa formām. Distancē gaidāmi purvi un purviņi ar dažādu skrienamības pakāpi un neizteikts stigu un taku tīkls. Savukārt garās distances apvidū augstuma starpība būs 45 metri; gaidāmas izteiktas reljefa formas ar stāvām gravotām nogāzēm.

   

  Sacensību programma:

  08.04. – Starts vidējā distancē plkst. 13.00.

  08.04. – Latvijas kausa sprintā pirmais posms Talsos plkst. 18.00

  09.04. – Starts garajā distancē plkst. 10.00.

  Dienu pirms sacensību atklāšanas, 7. aprīlī, no plkst. 16.00 organizatori piedāvā treniņu iespējas līdzīgā apvidū.

   

  Līdz 26. martam organizatori piedāvā iespēju sacensībām reģistrēties par lētāku dalības maksu. Ar pieteikšanās kārtību var iepazīties šeit. Aicinām elites grupu pārstāvjus sacensībām pieteikties caur Starptautiskās Orientēšanās federācijas (IOF) pieteikumu sistēmu EVENTOR.

  Sacensības organizē Talsu novada pašvaldība, Orientēšanās klubs (OK) "Saldus", OK "Ziemeļkurzeme" un Latvijas Orientēšanās federācija. Vairāk informācijas sacensību mājas lapā: www.pavasaris.lv.

Atlikušo zīmju skaits:

0,028120994567871