Ziņas - Gada cilvēks - Leonīds Malankovs ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

20.februāris /
Smuidra, Vitauts, Smuidris
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Gada cilvēks - Leonīds Malankovs

  04.12.2007

  Pagājušajā sestdienā, 1. decembrī, Latvijas Orientēšanās Federācijas (LOF) rīkotajā ballē bez Latvijas kausa apbalvošanas notika arī citu sasniegumu godināšana. Starp tām bija ar LOF ikgadējo pateicību pasniegšana trīs nominācijās:

  • „Gada cilvēks",

  • „Gada sportiskais sasniegums"

  • „Par mūža ieguldījumu"

  Par mūža ieguldījumu LOF pateicās Jurim un Dzintrai Žilko

  Gada sportiskais sasniegums pienācās nevis Mārtiņam Sirmajam, kurš arī šogad visus lutināja ar augstiem rezultātiem, bet Latvijas junioru trio - Anatolijam Tarasovam, Mikum Žagatam un Kalvim Mihailovam, kuri Pasaules junioru čempionāta stafetēs izcīnīja bronzas medaļu, kas ir Latvijas augstākais sasniegums šāda līmeņa sacensībās. 

   

  Trešo un iespējams, ka pašu ievērojamāko balvu pasniedza nominācijā - "Gada cilvēks", kuru saņēma viens no izcilākajiem mūsdienu orientēšanās kartogrāfiem - Leonīds Malankovs

  Henrijs Freimanis (tautas sacensību "Magnēts" vadītājs):

  Pēc profesijas Leonīds Malankovs ir inženieris. Pēc tautības baltkrievs, dzimis Grodņā. Inženiera domāšana viņam ļāva karšu uzmērīšanas jomā rast ļoti racionālu un konstruktīvu pieeju, kas attainojas darba ražīgumā un precizitātē. Nenoliedzami viņš Latvijā ir līderis vissarežģītākā kāpu reljefa interpretācijā. Tas ir tāpēc, ka viņš ir vienīgais kurš ir nopietni iedziļinājies reljefa hidrogrāfijā t.i. ko ar reljefu izdara ūdens nokrišņu iespaidā. Ļoti atsaucīgs cilvēks, tādēļ reizēm ir "iekritis" dažās mūsu orientēšanās Pasaules intrigās. Pirms Leonīds sāka liela apjoma darbus Magnētam viņš daudz karšu uzmērījis ārzemēs - Portugālē, Spānijā. Lai Leonīds paliktu Latvijā, Magnētam nācās darba samaksā pārsolīt savus ārzemju kolēģus un to mēs nekād nenoželosim. Var droši teikt, ka ar Leonīda  aktīvu iesaistīšanos Latvijas orientēšanās sporta karšu tapšanā, mūsu valsts ir kļuvusi līdere šajā jomā Baltijas valstīs un ļoti iespējams arī plašākā mērogā.

   

  foto autori: Ilze Laure un Gatis Berķis 

Atlikušo zīmju skaits:

0,16526508331299