Ziņas - Jaunsargu instruktori apgūst orientēšanās sportu ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

14.augusts /
Zelma, Zemgus, Virma
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Jaunsargu instruktori apgūst orientēšanās sportu

  06.01.2017

  Aija Pakalna | 1 komentārs

  Divas dienas laikā no 4. līdz 5. janvārim Latvijas Orientēšanās federācija (LOF) piedalījās jaunsargu instruktoru izglītojošā seminārā, kur vadīja gan teorētiskas, gan praktiskas nodarbības par orientēšanās sportu.

  Pirmajā semināra dienā, 4. janvārī, jaunsargu instruktori apguva orientēšanās sporta teorētiskos aspektus - kādas ir orientēšanās sporta disciplīnas, kāds ir šim sportam veidam nepieciešamais aprīkojums, kā atpazīt savu atrašanās vietu kartē un veiksmīgāk izvēlēties ceļu uz nākamo kontrolpunktu.

  Šīs nodarbības vadīja LOF sporta metodiķis Aigars Vārna, taču paralēli tām notika arī Andra Kivlenieka seminārs, kur jaunsargu instruktori ieguva vērtīgas zināšanas par topogrāfiju. 

  Savukārt 5. janvārī semināra dalībniekiem bija jāveic vairāki praktiski uzdevumi. Viens no tiem - veikt Siguldas orientēšanās sporta trenera Ata Heinola organizētu labirintu Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas sporta zālē, kam sekoja arī telpu orientēšanās, foto orientēšanās un vairākas sniegotas meža distances.

  Kā norādīja viens no semināra organizatoriem, LOF valdes loceklis Matīss Ratnieks, kopumā jaunsargu instruktori ar nodarbībām bijuši apmierināti. Daļai šī bija pirmā saskarsme ar orientēšanās sportu, tāpēc īpašs prieks bija gan par īpašumā iegūtajām kartēm, gan zināšanām, ko tālāk nodot saviem audzēkņiem. Semināru kopumā apmeklēja 70 jaunsargu instruktori.

  Ciešāka sadarbība ar Jaunsardzi LOF izveidojās pagājušā gada sākumā. Šīs sadarbības ietvaros jau 2016. gadā rīkoti izglītojoši semināri, piemēram, par SPORTident atzīmēšanās sistēmu, un tapušas aptuveni 40 kartes dažādās Latvijas vietās, arī tajās, kur orientēšanās sports līdz šim bijis mazāk pazīstams, piemēram, Zilupē un Ludzā. Tās tiks izmantotas jaunsargu nodarbībās orientēšanās iemaņu veicināšanai.

   

  Foto no semināra:

   

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos
  Jānis Bergs
  Tad kad iestājos Zemessardzē 1991.gadā un kad toreizējā Jūrmalas 18. Zemessardzes bataljonā sāka veidoties Jaunsargu kustība, mana pamatnodarbošanās bija, Jūrmalas skolu valdē strādāju par orientēšanās treneri, precīzāk - pulciņa skolotāju.
  Es toreiz Jūrmalas 18.ZS bataljona Jaunsargu komandierim biju piedāvājis līdzīgu darba plānu, kas tagad notika šajā seminārā ...
  Diemžēl, viņš to neuzskatīja par vajadzīgu un manā uztverē, jaunsargiem tika mācīta "ķīniešu valodas gramatika, iepriekš neiepazīstinot ar alfabētu" un visvisādas citas lietas, kurām nebija nekādas lietderības ...
  Man ir ļoti liels prieks par LOF un visiem maniem kolēģiem, kad beidzot, manas toreizējās idejas, tagad realizējas valsts līmenī.
  Labāk vēlāk, nekā nekad!!! :)))

  Iesaku apmeklēt:http://lof.lv/os-zinas-arhivs?id=2701&t=Jaunsargu-instruktori-apgust-orientesanas-sportu

Atlikušo zīmju skaits:

0,033008098602295