Ziņas - Noslēgusies Latvijas Skolu orientēšanās sprinta tūre ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

14.augusts /
Zelma, Zemgus, Virma
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Noslēgusies Latvijas Skolu orientēšanās sprinta tūre

  10.12.2016

  Aija Pakalna | 3 komentāri

  9. decembrī ar telpu orientēšanās sacensībām E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā noslēdzās ''Latvijas Skolu orientēsānās sprinta tūre 2016''. Pēdējā tūres posmā orientēšanās sporta interesentu pulkam pievienojās aptuveni 200 Alūksnes apkārtnes skolēnu.

  Aicinām iepazīties ar sacensību rezultātiem un splitiem.

  Kopumā Latvijas Skolu orientēšanās sprinta tūre devusies uz deviņām dažādām Latvijas vietām, pulcējot teju divus tūkstošus skolēnu no aptuveni 40 skolām. 

  "Jauniešiem, protams, ir ļoti dažāda attieksme, bet katrā vietā ir daudz arī tādu, kuri ļoti ieinteresēti un aizrautīgi veic ne tikai savu obligāto distanci, bet arī citas. Viņi jautā, kad būs nākamā reize, tapēc man rīkot šādus pasākumus ir liels gandarījums," atzīst tūres organizators un Latvijas Orientēšanās federācijas sporta metodiķis Aigars Vārna. "Redzot jauniešu ieinteresētību, arī sporta skolotāji labprāt pieslēdzas orientēšanās sportam."

  Kā piemēru A. Vārna min E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāziju, kur notika pēdējais tūres posms: "Viņus šis pasākums ieinteresēja tik ļoti, ka pēc sacensībām tika iezīmēts datums pavasarī, kad tur sadarbībā ar OK "Alūksne-Ape" notiks orientēšanās diena. Tāpat skola apsvērs iespēju startēt "Skolu Orientēšanās kausā 2017", kas sāksies marta beigās''.

  Tā kā šobrīd aktīvā orientēšanās sezona ir noslēgusies, to, cik jauniešu izvēlēsies nodarboties ar orientēšanās sportu arī turpmāk, drīzāk varēs novērot tikai pavasarī. Bet pēc jauniešu aktivitātes ir ideja tradīciju turpināt. "Būtiskākais šķērslis ir finansējums, jo ne visām skolām ir līdzekļi, lai šādus pasākumus realizētu. Taču jau šobrīd ir atsevišķas skolas, kuras pieteikušās, ka gribētu piedalīties sprinta tūrē arī nākamgad," turpina A. Vārna.

   

  Šogad Latvijas Skolu orientēšanās sprinta tūre notika:

  1. posms (06.10.16.) - Madona (rezultāti un spliti)

  2. posms (07.10.16.) - Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola (rezultāti un bildes)

  3. posms (14.10.16.) - Ventspils 3. vidusskola (rezultāti un bildes, kartes: 5-7. klase, 8-9. klase, 10-12. klase)

  4. posms (14.10.16.) - Balvi (rezultāti un karte).

  5. posms (18.10.16.) - Zaļenieki, Jelgavas novads (rezultāti un bildes)

  6. posms (21.10.16.) - J. Raiņa Daugavpils 6. vidusskola (rezultāti un bildes)

  7. posms (11.11.16.) - Babītes vidusskola (rezultāti un bildes)

  8. posms (12.11.16.) - Grundzāles nakts (rezultāti un bildes, bildes2)

  9. posms (09.12.16.) -  E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija (rezultāti un bildes).

   

  Skolu orientēšanās sprinta tūres galvenais mērķis bija vairot sportiskās aktivitātes jaunatnes vidū un popularizēt orientēšanās sportu tajās Latvijas vietās, kur tas ir mazāk pazīstams.

  Ar skolu atbalstu viena pēcpusdiena tiek veltīta šī sporta veida iepazīšanai, skolēniem veicot vienu līdz divus kilometrus garas distances individuāli vai nelielās komandās. Jauniešiem tika piedāvātas klasiskās orientēšanās distances, bet paralēli tām arī bija Latvijas spēle (Kandavā), uzdevums ar Si stacijām (Daugavpilī) un telpu orientēšanās Aluksnē.

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos
  Jānis Bergs
  9139
  11.12.2016 10:23
  Matīss Ratnieks sacīja:
  Nauda sporta pasākumiem vispārizglītojošo un profesionālo izglītojošo iestāžu audzēkņiem bija paredzēta Valsts Sporta 2016. gada budžetā. Taču kā jau notiek mūsu valstī konkurss uz šo naudas sadalīšanu tiks izsludināts nevis gada sākumā, bet gan septembra beigās. Rīkojumu par naudas sadalīšanu dod IZM un pēc tam to izpildia LSFP. Par šādu finansējumu zinājām pagaišgad, bet tas nav atkarīgs no mums. Par nākamo gadu neko nemākam teikt un šo programmu neko nemākam teikt.
  Es ļoti labi saprotu situāciju kāda bija šogad, kad valsts dižgari piešķir naudu nelaikā un šiem tūlīt pat un uzreiz vajag atskaiti ... un tad kaut vai izstiepies, bet dabū visu gatavu.
  Bet tajā pašā laikā, neviens neliec projektos norādīt to, kad ir vissaprātīgāk rīkot pasākumus un laiku tieši kad ir nepieciešams vajafzīgais finansējums.
  Un kā jau es iepriekšējā komentārā rakstīju, kad skolās kur OS ir mazāk populāra, šādas skolu tūres vajag rīkot pavasarī pirms tautas seriālu sezonas sākuma un tā kā kartes pēc finiša paliek pie skolēniem, tad kartes otrajā pusē jābūt iedrukātai info par attiecīgā reģina tautas OS seriālu ...
  Protams, ne jau visi tie kuri piedalījās attiecīgās skolas OS dienā, tūlīt pat un uzreiz palēkdamies skries uz tautas sacensībām darbdienu pēcpusdienās, bet daļa no skolēniem to darīs ...
  Dzelzi vajag kalt tad, kamēr tā ir karsta :)))

  Iesaku apmeklēt:http://lof.lv/os-zinas-arhivs?id=2692&t=Noslegusies-Latvijas-Skolu-orientesanas-sprinta-ture#ccc

  Matīss Ratnieks
  9137
  11.12.2016 09:06
  Jānis Bergs sacīja:
  Šādas skolu tūres ir jārīko marta beigās vai aprīļa sākumā, pirms tautas regulāro seriālu "Magnēts", "Azimuts", "Meridiāna", "Orientieris", "ABC" u.t.t. ... sezonas uzsākšanas, nevis gada sezonas beigās. Un kartes otrajā pusē vajag iedrukāt informāciju par attiecīgajā reģiona tautas sacensību seriāla laikiem, vietām un adresi jeb kontaktus ar rīkotājiem, kur uzzināt vairāk ... Tad arī mūsu sporta veidam būs panākumi. Patlaban vienkārši ir notikusi "karstās putras strēbšana" jeb kārtējā "ķeksīša" pielikšanas procedūra ... :((( Un stipri šaubos vai būs panākumi, jo lielākā skolēni jau par šo pasākumu jau sen ir aizmirsuši.
  Nauda sporta pasākumiem vispārizglītojošo un profesionālo izglītojošo iestāžu audzēkņiem bija paredzēta Valsts Sporta 2016. gada budžetā. Taču kā jau notiek mūsu valstī konkurss uz šo naudas sadalīšanu tiks izsludināts nevis gada sākumā, bet gan septembra beigās. Rīkojumu par naudas sadalīšanu dod IZM un pēc tam to izpildia LSFP. Par šādu finansējumu zinājām pagaišgad, bet tas nav atkarīgs no mums.
  Par nākamo gadu neko nemākam teikt un šo programmu neko nemākam teikt.
  Jānis Bergs
  Šādas skolu tūres ir jārīko marta beigās vai aprīļa sākumā, pirms tautas regulāro seriālu "Magnēts", "Azimuts", "Meridiāna", "Orientieris", "ABC" u.t.t. ... sezonas uzsākšanas, nevis gada sezonas beigās.
  Un kartes otrajā pusē vajag iedrukāt informāciju par attiecīgajā reģiona tautas sacensību seriāla laikiem, vietām un adresi jeb kontaktus ar rīkotājiem, kur uzzināt vairāk ...
  Tad arī mūsu sporta veidam būs panākumi.

  Patlaban vienkārši ir notikusi "karstās putras strēbšana" jeb kārtējā "ķeksīša" pielikšanas procedūra ... :(((
  Un stipri šaubos vai būs panākumi, jo lielākā skolēni jau par šo pasākumu jau sen ir aizmirsuši.

  Iesaku apmeklēt:http://lof.lv/os-zinas-arhivs?id=2692&t=Noslegusies-Latvijas-Skolu-orientesanas-sprinta-ture

Atlikušo zīmju skaits:

0,056941032409668