Ziņas - Astoņi jautājumi Latvijas jaunajiem orientieristiem: 2. daļa ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Valdis, Voldemārs, Valdemārs
11.decembris /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Astoņi jautājumi Latvijas jaunajiem orientieristiem: 2. daļa

  06.12.2016

  Aija Pakalna | 3 komentāri

  Brīdī, kad 2016. gada vasaras orientēšanās sezona aiz muguras, ir īstais brīdis atskatīties uz sasniegto un lūkot pēc jauniem, vēl augstākiem mērķiem nākamajai sezonai. Vērtēt savus rezultātus un dalīties nākotnes plānos šoreiz lūdzām jaunos orientieristus - Vilmu Alberingu (S18), Frici Spektoru (V16) un Signi Sirmo (S16).

  VILMA ALBERINGA

  Klubs, kuru pārstāvu: Es pārstāvu Ziemeļvidzemes orientēšanās centru (ZVOC).

  Manas stiprās un vājās puses OS: Es domāju, ka mana stiprā puse orientēšanās sportā ir fiziskā sagatavotība, principā, tieši skriešana, savukārt vājā puse ir orientēšanās tehnika, jo es uzskatu, ka vairāk laika distancē zaudēju kļūdu nevis skriešanas dēļ.
  Mans veiksmīgākais starts manā OS karjerā: 2013. gada Baltijas čempionāts.

  2016. gada OS sezonas veiksmīgākais starts: O-Ringen 2016.
  Mani plāni 2017. gadam: Gribētos uzlabot orientēšanās tehniku... Tikt vaļā no lielajām kļūdām, tām, kuras prasa vairāk par 5 - 10 minūtēm. Ja tas izdotos, tad varētu iekļūt izlasē un sasniegt citus mērķus, kurus esmu izvirzījusi sev 2017. gadam.
  Galvenais mērķis, ko vēlos sasniegt savā OS karjerā 2017. gadā: Gribu iekļūt TOP 6 Skolēnu Pasaules čempionātā.
  Kādi vēl hobiji man ir šobrīd: Riteņbraukšana, kaut gan pēdējā laikā es to vairs īsti nedaru.

  Mans elks OS: Judith Wyder, es arī kādreiz gribētu skriet un orientēties tikpat labi kā viņa.

   

  FRICIS SPEKTORS

  Klubs, kuru pārstāvu: Latvijā es pārstāvu Auseklis IK,bet starptautiskās sacensībās Turun Metsänkävijät klubu no Somijas.

  Manas stiprās un vājās puses OS: Manas stiprās puses ir orientēšanās tehnika, bet arī tur vēl ir daudz ko uzlabot, savukārt vājās puse - man jāuzlabo fiziskā kondīcija, īpaši kalnu apvidos, un arī psiholoģiskā noturība.
  Mans veiksmīgākais starts manā OS karjerā: Mans līdz šim veiksmīgākais starts orientēšanās karjerā ir bijis 2015. gada uzvara Pasaules Skolēnu čempionāta vidējā distancē. Esmu pašreizējais pasaules čempions un garajā distancē izcīnīju bronzu.

  2016. gada OS sezonas veiksmīgākais starts: Pirmais, kas nāk prātā, ir ātrākais laiks no visiem dalībniekiem trešajā etapā stafetēs Eiropas jauniešu čempionātā (EYOC) Polijā. Kā atzīmēšanas vērtu uzskatu Baltijas čempiona titulu garajā distancē Igaunijā.
  Mani plāni 2017.gadam: Mani plāni 2017.gadam – noskriet EYOC sacensības Slovākijā bez kļūdām, savā līmenī. Kā arī cienījami nostartēt Jukolas nakts stafetēs Somijā. Galvenais mērķis, ko vēlos sasniegt 2017. gadā, ir izcils starts EYOCā.

  Lielākās bažas, domājot par savu karjeru OS: Dzīvoju cerībā, ka traumas neiztraucēs manu karjeru un OS mērķu sasniegšanu.

  Kas es būšu pēc desmit gadiem: Ceru, ka viens no vadošajiem orentieristiem pasaulē.
  Mans elks OS: Latvijā mans elks ir Mārtiņš Sirmais, bet starp pasaules skrejejiem man patīk Gustav Bergman.

   

  SIGNE SIRMĀ

  Klubs, kuru pārstāvu: Es pārstāvu OK ALNIS/JNSC.

  Manas stiprās un vājās puses OS: Manas stiprākās prasmes orientēšanās sportā ir ātrums un fiziskā izturība. Uzskatu, ka viena no manām labākajām prasmēm, ir sataisīto kļūdu ar ātrumu izlabot, taču pašlaik strādāju tā, lai tās kļūdiņas nerastos. Vajākās prasmes ir tādas, ka es nespēju koncentrēties svarīgās sacensībās, kā arī vāja prasme ir spēja noturēt kontaktu ar karti.

  Mans veiksmīgākais starts manā OS karjerā: Mans veiksmīgākais starts noteikti ir šī gada EYOC stafete, kur kopā ar savām stiprākajām konkurentēm - Magdu un Agniju -, izcīnijām 4. vietu.
  2016. gada OS sezonas veiksmīgākais starts: Par cik tikai ar šo gadu esmu sākusi cītīgi trenēties, tad veiksmīga man bija visa sezona, bet viens no veiksmīgākajiem startiem bija BJC 2. vieta
  Galvenais mērķis, ko vēlos sasniegt savā OS karjerā 2017. gadā: Izvirzītie mērķi 2017. gadam man ir diezgan daudz, taču svarīgākie no tiem ir iekļūt TOP 3 WSOC vidējā, EYOC sprintā, kā arī EYOC stafetē. Vēlos atlasīties uz JWOCu un arī tur nostartēt pēc iespējas labāk.

  Lielākās bažas, domājot par savu karjeru OS: Domāju,ka lielākas bažas ir par to, vai piepildīšu savus izvirzītos sapņus.

  Kas es būšu pēc desmit gadiem: Pašlaik es sevi neredzu pēc 10 gadiem, taču domāju, ka noteikti būšu saistīta ar orientēšanās sportu un tas viss būs atkarīgs no mana ieguldītā darba. 
  Mans elks OS: Man ir divi elki, kuri mani motivē trenēties cītīgāk. Tie ir Edgars Bertuks un Simona Aebersold.

   Pirmā raksta daļa pieejama šeit.
   

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos
 • 12.12.2016 20:19
  Edgars Valainis
  malači, varbūt, ka kādam noderēs - kā sākt skriet. Es nevaru sagaidīt, kad palisk siltāks, savādāk īsti neiet pie sirds skriešan aukstā laikā, jāskrien uz garlaicīgā celiņa zālē
 • 06.12.2016 15:00
  Matīss Ratnieks
  9129
  06.12.2016 14:35
  Kristīne Bertuka sacīja:
  Šis ir forši! Varbūt, Aija, vēl var ielikt linku arī uz 1. daļu? Kaut kā biju palaidusi garām. Paldies!
  Rekur būs.
 • 06.12.2016 14:35
  Kristīne Bertuka
  Šis ir forši!
  Varbūt, Aija, vēl var ielikt linku arī uz 1. daļu? Kaut kā biju palaidusi garām. Paldies!

Atlikušo zīmju skaits:

0.02603006362915