Ziņas - Vispasaules orientēšanās diena - 2017. gada 24. maijā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

14.augusts /
Zelma, Zemgus, Virma
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Vispasaules orientēšanās diena - 2017. gada 24. maijā

  12.05.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  2017. gada 24. maijā notiks Starptautiskās Orientēšanās federācijas organizētā Vispasaules orientēšanās diena, kad skolas, orientēšanās klubi un valstis visā pasaulē aicinātas vienlaicīgi 24 stundu laikā doties distancē un pierādīt orientēšanās sporta masveidību.

  Šobrīd Vispasaules orientēšanās dienai pieteikti pasākumi jau 75 valstīs vai teritorijās, ziņo Starptautiskā Orientēšanās federācija, to vidū orientēšanās sacensības notiks pat tik eksotiskā vietā kā Antarktika. No trim Baltijas valstīm Latvija līdz šim ir kūtrākā - pieteiktas vien četras sacensības, kamēr Lietuvā astoņas, bet Igaunijā jau 15.

  Starptautiskās Orientēšanās federācijas mērķis, rīkojot šo pasākumu, ir vairot orientēšanās sporta popularitāti un pieejamību jauniešu vidū, veicināt dalībnieku aktivitāti gan skolu, gan orientēšanās klubu ietvaros un piesaistīt arvien jaunas valstis orientēšanās sportam.

  Pagājušajā gadā, kad Vispasaules orientēšanās diena notika 11. maijā, orientēšanās distancēs devās vismaz 252 927 zaļā stadiona cienītāju 2013 pasaules vietās 81 pasaules valstī. Statistika lauza iepriekšējo uzstādīto rekordu 2003. gadā, kad 1381 norises vietā distancēs devās 207 979 dalībnieku.

  2016. gadā arī Latvija piedalījās Vispasaules orientēšanās dienā, un dalībnieku skaits bija vismaz 3 000. 

  "Vasaras sezonā Latvijā dažādi orientēšanās seriāli notiek katru dienu. Šis notikums iekrita trešdienā, un klubi, kuriem seriāls ierasti notiek ceturtdienās, to pat pārcēla, lai tikai piedalītos šajā lielajā notikumā," atceras Aigars Vārna. "Kaut kopumā dalībnieku skaits nebija mazs, Latvijas klubi šo iespēju izmantojai visa pasīvi. Ceru, ka nākamajā gadā atsaucība būs lielāka un pasākumu - vairāk, piemēram, skolēnu mači, seriāli vai labirinti, lai pierādītu, ka orientēšanās sports Latvijā ir ļoti pieejams un populārs."

  Starptautiskā Orientēšanās federācija sacensību organizatorus visā pasaulē aicina nekavēties un savas sacensības dalībai Vispasaules orientēšanās dienā pieteikt jau tagad. Iepriekš iespējams iepazīties arī ar reģistrācijas kārtībuhttp://worldorienteeringday.com/index.php/auth

   

  Septiņi soļi veiksmīgam Vispasaules orientēšanās dienas pasākumam:

  1.Pasākums jāreģistrē vietnē worldorienteeringday.com;

  2.Jāvairo pasākuma atpazīstamība tuvējā apkārtnē;

  3.Jāsagatavo karte;

  4.Jāsagatavo distances;

  5.Jānodrošina pasākuma veiksmīga un kvalitatīva norise;

  6.Jāapbalvo labākie dalībnieki;

  7.Jāpastāsta par pasākumu vietnē worldorienteeringday.com.

   

Atlikušo zīmju skaits:

0,027687072753906