Ziņas - Rio aizvadīts 49. Pasaules militārpersonu čempionāts orientēšanās sportā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Tenis, Dravis
17.janvāris /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Rio aizvadīts 49. Pasaules militārpersonu čempionāts orientēšanās sportā

  25.11.2016

  Aija Pakalna | Nav komentāru

  No 18. līdz 22. novembrim Brazīlijā, Riodežaneiroaizvadīts 49. Pasaules militārpersonu čempionāts orientēšanās sportā. Uz Rio pārstāvēt Latviju 25 valstu konkurencē devās septiņi karavīri. Augstākie vērtējumi - garajā distancē vīriešu konkurencē 14. vieta Andrim Jubelim, bet sieviešu konkurencē 17. vieta Elīnai Kārkliņai.

  Pirmajā dienā, 19. novembrī, dalībnieki sacentās piecu kilometru garā vidējā distancē Rio das Ostras apkārtnē, kur daudziem sportistiem problēmas sagādāja džungļu biezoknis.

  "Vismaz puse distances bija pa tādiem kārtīgiem džungļiem. Latvijas tumši zaļais ir salīdzinoši nieks. Arī kartes zīmēšanas tehnika interesanta - izskatījās, ka džungļu taciņās bija iesūtīta kāda karavīru rota pirms sacensībām, kas ar mačeti pastrādā, lai būtu interesantāka tā karte, jo normāli tur tādas taciņas nemaz nav," par sacensībām stāsta Jānis Krūmiņš, kuram no Latvijas pārstāvjiem vidējo distanci izdevās finišēt visātrāk (0:38:16), ierindojoties 21. vietā. Pirmajai vietai viņš zaudēja mazliet mazāk nekā septiņas minūtes.

  Citi Latvijas pārstāvji distanci veica mainīgām sekmēm. Kā savā Facebooprofilā norādīja Artūrs Pauliņš, kaut pašsajūta bijusi lieliska, navigācijas prasmes džungļos viņu pievīlušas. Divas pieļautas kļūdas prasījušas piecas, sešas minūtes, kā rezultātā - 28. vieta (00:39:26). 31. vietā savukārt Andris Jubelis, 66. vietā - Artjoms Rekuņenko, bet 78. vietā Guntis Māliņš un 92. vietā Edgars Bričonoks.

  Vienīgā Latvijas pārstāve sieviešu konkurencē Elīna Kārkliņa vidējā distancē palika bez rezultāta, jo neatzīmējās kontrolpunktā. "Esmu ļoti neapmierināta. Lielas grūtības sagādāja Brazīlijas zaļais apvidus, kur, izvēloties nepareizu variantu, arī paliku. Karstums arī deva savu. Skatoties kartē, pēc distances sapratu, ka biju pie kontrolpunkta, bet neatzīmējos, turklāt gribējās tikt ātrāk prom no džungļiem," tā sportiste pēc finiša.

  Vidējās distances rezultāti pieejami šeit. Sacensību karte - šeit.

   

  Otrajā dienā, 20. novembrī, dalībnieki veica garo distanci arī Rio das Ostras apkārtnē. Distance kopumā bija 14 kilometrus gara. No Latvijas labākais vīriešu konkurencē, ieņemot 14. vietu, - Andris Jubelis, finišējot pēc 1:23:12 un no pirmās vietas atpaliekot mazliet vairāk nekā sešas minūtes.

  "Starptautiskās militārās sporta padomes (CISM) armijas čempionāts bija mans pēdejais lielais starts šajā sezonā. Vidējā distance bija labs treniņš pirms garās distances, kur veicās krietni labāk. Biju salīdzinoši konkurētspējīgs un skrēju uz rezultātu labāko desmitniekā, bet nedaudz risks bija par augstu un divas rupjas kļūdas nobīdija mani nedaudz zemāk," tā par savu sniegumu garajā distancē Andris Jubelis.

  Vīriešu konkurencē 24. vietā Artūrs Pauliņš (1:27:05), 37. vietā Jānis Krūmiņš, 53. vietā Edgars Bričonoks, 57. vietā - Guntis Māliņš, bet Artjoms Rekuņenko palika bez rezultāta. 

  "Garo distanci iesāku ne pārāk ātri, toties diezgan stabili. Tika pielietota četru atzaru izkliedes sistēma, un vienā no atzariem saskrējos ar Krievijas sportistu Andreju Hramovu. Pirmā apļa otro daļu veicām kopā diezgan labā tempā. Aizejot otrajā aplī, sapratu, ka kalni un karstums pamazām mani sāk nokaut. Un tā arī bija - pirmos otrā apļa kontrolpunktus paņēmu, pieļaujot diezgan rupjas kļūdas. Pat tad vēl bija cerība uz diezgan labu rezultātu, pat TOP30, taču karstums jau mani bija tik ļoti piebeidzis, ka īsajā etapā nepaņēmu kontrolpunktu un finišā paliku bez rezultāta," jau atgriezies Latvijā stāsta A. Rekuņenko. Bēdas par rezultātu bijušas lielas divu iemeslu dēļ - pirmkārt, šai distancei bijis labs potenciāls, otrkārt, iegūtais rezultāts nozīmēja iekļūšanu tikai otrajā sprinta komandā, neskatoties uz to, ka sprints ir A. Rekuņenko stiprā puse.

  Sieviešu konkurencē Elīnai Kārkliņai 17. vieta (1:12:17), finišējot deviņas minūtes pēc uzvarētājas. "Garā distance man patika labāk. Lielas kļūdas netaisīju, zaudēju uz variantu izvēli, ko pēc pirmās karšu maiņas tikai sapratu. Ja ir variants pa it kā balto mežu skriet vai apkārt pa ceļu, tad ceļa izvēle bija izdevīgākā,'' tā sportiste.

  Visi rezultāti pieejami šeit. Kartes - M UN W.

   

  22. novembrī sekoja stafešu sacensības sprinta distancē Buzios pussalā - populārā un klusā kūrortā 170 km attālumā no Rio. Sprints pilsētā bija visai neparasts, jo pat ātrākajiem sportistiem, lai tiktu līdz finišam, bija vajadzīgas 45 minūtes. 

  Latvijas pirmajā komandā startēja Andris Jubelis, Jānis Krūmiņš un Artūrs Pauliņš, kuri visos etapos nemainīgi turēja komandu 11. pozīcijā. ''Tas bija tīrs asfalta skrējiens, kurā man pietrūka ātruma, lai pacīnītos par augstākām pozīcijām," pēc sacensībām atzina A. Jubelis. Neapmierināts ar rezultātu arī A. Pauliņš: ''Stafete neatnesa vajadzīgo ciparu, nevienam no komandas neizdevās gaidītais sniegums, galā smieklīgā 11. vieta no 44 komandām".

  Arī Jānis Krūmiņš norādīja, ka būtu gribējies distanci noskriet ātrāk: "Man izdevās ar saviem individuālo distanču startiem atlasīties uz pirmo komandu, kas bija arī viens no maniem mērķiem, tomēr sprints īsti nav mana stiprākā puse. Tehniski izpildījums bija daudz maz labs, bija nelielas kļūdiņas, bet vairāk zaudēju uz skriešanas ātrumu, kam, iespējams, daļēji pie vainas bija aklimatizācija".

  Otra Latvijas komanda no kopumā 44-ām ierindojās 15. vietā, kas otrajai komandai ir augsts rezultāts. Pirmo etapu skrēja Artjoms Rekuņenko, nododot stafeti kā trīspadsmitais Guntim Māliņam, kuram pēc sava etapa izdevās komandu pacelt uz 12. vietu. Taču pēc Edgara Bričonoka finiša komanda tomēr palika 15. vietā. Visi rezultāti pieejami šeit.

  ''Lai gan arī sprintā gan fiziski, gan tehniski nedaudz pietrūka līdz vēlamajam rezultātam, lielām bēdām nav pamata, jo savā etapā uzrādīju divpadsmito laiku. Rezultātos gan tas uzrādīts nekorekts, jo finiša kontrolpunkts bija pēc stafetes maiņas un netika uzsvērts, ka tajā jāatzīmējas pēc iespējas ātrāk. Manā skatījumā otrās komandas sniegums ir diezgan labs,'' vērtē A. Rekuņenko.

  Jāatzīmē, ka konkurence šajās orientēšanās sacensībās bija visai sīva. Tajās piedalījās arī vairākas militārpersonas, kuru uzvārdi atrodami Starptautiskās orientēšanās federācijas pasaules ranga tabulas augšgalā.

  FOTO: No Artūra Pauliņa Facebook profila.

Atlikušo zīmju skaits:

0.025032997131348