Ziņas - Rīgas rudens rogainingā uzvaru izcīna Bībers un Ronimoiss ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Valdis, Voldemārs, Valdemārs
11.decembris /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Rīgas rudens rogainingā uzvaru izcīna Bībers un Ronimoiss

  23.11.2016

  Marta Zumberga | Nav komentāru

  Sestdien, 19.novembrī, pie tirdzniecības centra Spice norisinājās Rīgas rudens rogainings, kas pulcēja vairāk kā tūkstoti rogaininga entuziastu 2, 4 un 6 stundu distancēs, kā arī Rogaininga pastaigā bērniem. Garajā distancē uzvaru izcīnīja komanda “Vajag bik ātrāk”, kas distancē pavadīja 5 stundas, 47 minūtes un 58 sekundes un spēja apmeklēt 48 no 50 kontrolpunktiem, nodrošinot komandas uzvaru gan rudens rogainingā, gan sezonas kopvērtējumā.

  Starts sacensībām tika dots pie tirdzniecības centra “Spice”, kur plkst. 12:00 distancē devās 2 stundu, 4 stundu un 6 stundu distanču komandas. Sacensībās piedalījās dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Šveices, Francijas un Zviedrijas. Tajā pašā laikā bērniem notika 2 stundu Rogaininga pastaiga kopā ar instruktoriem Lāci, Vāveri un Zaķi, kas devās meklēt kontrolpunktus uz Torņakalna un Āgenskalna pusi. 

  Divu stundu rogainingā atkal nepārspēti palika brāļi Oskars un Edgars Cimermaņi no Smiltenes, kuri šogad uzvaru izcīnīja arī Rīgas pavasara rogainingā. 2 stundu laikā brāļi savāca 65 punktus un par vienu punktu tika priekšā tuvākajiem sekotajiem – Mārtiņam Puriņam un Uldim Kļaviņam no komandas “Šodien mežā neskriesim”. Trešie distancē un vīriešu komandu konkurencē – Uģis Inka un Artūrs Topecs (komanda “Tā mēs šaujam”). Jaukto komandu konkurencē trīs labākās komandas bija “ZAJEC”, “Riga Adventure Team MIX” un “ZIBŠŅI”, bet starp sieviešu komandām labākās bija “Drama Queens”, “Tūristi” un “Zāļu sievas”. Starp ģimeņu komandām čaklākie punktu vācēji bija “Saulkrastu SRT” komanda.

  Četru stundu kontrollaikā 171 komandas konkurencē šoreiz nepārspēti palika brāļi Zigmārs un Andris Gaiļi (komanda “Neliels Treniņš”), kuri 121 punktu savāca 3 stundu un 49 minūšu laikā, apsteidzot “Skrien Sigulda” dalībniekus Kasparu Kārkliņu un Kasparu Bruneru, kuri šo pašu punktu summu savāca 3 stundu un nepilnu 53 minūšu laikā. Trešie vīriešu komandu konkurencē šoreiz “adidas adventure team” ar 120 punktiem. Starp jauktajām komandām labāko trijnieks bija “Komandas nosaukums”, “Gentlemen's Club” un “EsiAktivs.lv”, bet sieviešu komandu konkurencē uzvara “SEL Team”, aiz sevis atstājot “Vidzemnieces” un “Taterņiki” komandas, savukārt labākie ģimeņu komandu konkurencē bija viesi no Igaunijas ar komandu “Potsataja”.

  Sešu stundu distancē pārsteigums izpalika un Zigmunda Bībera un Andra Ronimoisa duets sacensību garākajā distancē uzvarēja jau otro reizi pēc kārtas, savācot 48 no 50 iespējamajiem kontrolpunktiem. Vīriešu atklātajā grupā otrajā vietā ierindojās “Slapjie pumpuri”, bet trešie – “Surströmming” komanda. Vīriešu veterānu labākās komandas bija spēcīgā igauņu “KARVAJALAD” komanda ar Armo Hiie un Reigo Lehtla, kuri Rīgas rogainingā spēja uzvarēt pirms gada, otrajā vietā ierindojās pašmāju “Veikals 42km.lv/Saucony”, bet trešā labākā komanda bija “Burkānciems”. Superveterānu konkurencē ar pārliecinošu atrāvienu uzvarēja Vairis Krauklis un Jānis Dainis, savācot par 21 punktu vairāk kā otrā vieta, bet junioru konkurences spēcīgākie bija Dāvis Šolmanis un Fricis Spektors (komanda “Maize”), kas savāca 148 punktus un ierindojās augstajā 10.vietā kopvērtējumā 6 stundu distancē. 

  Jaukto komandu konkurencē absolūti labākie bija veterānu grupas pārstāvji “Where`s The Finish?”, kur startēja Guntars Mankus un Irita Puķīte, ierindojoties augstajā 2.vietā distances kopvērtējumā. Tuvākie sekotāji veterānu grupā bija “AUTOSTARTS.LV-2” komanda, bet trešajā vietā ierindojās “Mona V” komanda. Atklātajā grupā ar 150 punktiem pirmie bija Zelma un Fadejs Precinieki (komanda “Liedagi-35”), otrie – “OK Ogre Meža dīvainīši”, bet trešie – “Mērķi nemainīt!” komanda. Jaukto superveterānu komandu labākie bija “Mona-XA” komandas pārstāvji Pēteris Zariņš un Alīda Ābola, bet junioru jaukto komandu konkurencē šoreiz triumfēja “M&V” komanda ar Matīsu Slikšjāni un Vilmu Alberingu sastāvā. 

  Sieviešu komandu konkurencē absolūtu labākās sešu stundu distancē bija sieviešu atklātās grupas pārstāves no Igaunijas – Anneken Lemberg un Imbi Soome (komanda “Tõttajad”), otrajā vietā latvietes no komandas “VIENĀ RITMĀ”, bet trešā labākā komanda atklātajā grupā bija “Sciurus Vulgaris”. Sieviešu veterānu komandu konkurencē uzvaru izcīnīja Zanda Kārkliņa un Iveta Priedīte (komanda “Zaļās vārnas”), bet attiecīgi otrā un trešā vieta komandām “Piparmētras” un “Mīļmāsiņas”. Sieviešu superveterānu komandu grupā “KĀ 2” komanda svinēja uzvaru ar 92 punktiem, bet sieviešu junioru grupā “MazPisSāņu Modeles” (Arta Renāte Rulle un Elizabete Ločmele) izcīnīja uzvaru ar 110 punktiem.

  Rīgas rogaininga sacensības Rīgā norisinājās jau piekto reizi. Nākamās sacensības notiks svētdien 2017.gada 26.martā. Rogainings ir orientēšanās sacensības, kur komandas no 2 līdz 4 dalībniekiem izvēlētajā kontrollaikā apmeklē pilsētā, parkos un mežā izvietotus kontrolpunktus. Sacensībās nav jāveic noteikta distance - komanda pati izvēlas savu stratēģiju. Piedalīties 2, 4 vai 6 stundu distancēs var jebkurš dalībnieks bez vecuma ierobežojuma. Sacensības piedāvā Rīgas dome un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Atbalsta Isostar, Garmin, Asics, tirdzniecības centrs “Spice”, Baltais, tēja “Apsara”.

Atlikušo zīmju skaits:

0.034090995788574