Ziņas - Pieci orientieristi saņēmuši LSFP stipendijas ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Otīlija, Iveta
12.decembris /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Pieci orientieristi saņēmuši LSFP stipendijas

  15.11.2016

  Aija Pakalna | Nav komentāru

  7. novembrī Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) valdes sēdē tika apstiprināti LSFP Sporta stipendijas saņēmēji 2016./2017. studiju gadam. Stipendija piešķirta 48 Latvijas izlašu sportistiem, kuri sekmīgi studē kādā no Latvijas augstākās izglītības iestādēm, un viņu vidū stipendijas ieguvuši arī pieci orientieristi.

  Stipendijas piešķirtas Sandrai Grosbergai un Andrim Jubelim (1400 eiro), Endijam Titomeram (800 eiro), Valteram Āboliņam un Naurim Raizem (400 eiro).

  "LSFP sporta stipendija ir patīkams atspaida punkts, īpaši pilna laika klātienes studijās, kad mācības un sportošana arī principā ir viss, ko iespējams kvalitatīvi apvienot," atzīst stipendijas ieguvēja Sandra Grosberga. "Iepriekšējos gados stipendiju esmu izmantojusi, lai aizbrauktu uz treniņnometnēm. Šogad iespējas jau ir nedaudz plašākas, un studentam-sportistam naudas par daudz nevar būt. Ar Andri šoreiz esam nopelnījuši vienus no lielākajiem punktiem starp visiem stipendiātiem, tajā skaitā olimpiešiem, kas arī ir diezgan patīkami."

  Līdzīgās domās ir arī jaunais orientieristis Endijs Titomers: "Uzskatu, ka šī stipendija motivē mācīties paralēli nopietniem treniņiem, jo, lai iegūtu stipendiju, augstskolā visam jābūt nokārtotam! Sportistiem šī stipendija ļauj vairāk koncentrēties gan treniņiem, gan mācībām, jo ar šīs stipendijas palīdzību var iegādāties nepieciešamās lietas, lai šos abus procesus padarītu kvalitatīvākus."

  Šogad LSFP Sporta stipendiju konkursam pieteicās rekordliels pretendentu skaits – 81 studējošo sportistu. LSFP Sporta stipendijas tiek piešķirtas kopš 2007. gada, un lēmumu par stipendiju piešķiršanu pieņem LSFP valde, pamatojoties uz Sporta stipendiju komisijas rekomendāciju, kas balstīta uz sportistu sekmēm un sportiskajiem sasniegumiem pēdējā gada laikā.

  Ik gadu piešķirto stipendiju apmērs atkarīgs no pieejamā stipendiju fonda attiecīgajā gadā, tomēr tas nevar pārsniegt 1500 eiro vienam studentam par vienu studiju gadu. Stipendija paredzēta stipendiātu akadēmiskās un sportiskās izaugsmes sekmēšanai.

Atlikušo zīmju skaits:

0.025706052780151