Ziņas - Sacensības „Istambul 5 Days 2007” – veiksmīgas latviešiem ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

20.februāris /
Smuidra, Vitauts, Smuidris
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Sacensības „Istambul 5 Days 2007” – veiksmīgas latviešiem

  05.11.2007

  istOktobra beigās, no 23. līdz 28. oktobrim, Turcijā, Stambulas apkārtnē notika orientēšanās sporta daudzdienas „Istambul 5 Days 2007", kurās šogad piedalījās arī kupls latviešu sportistu skaits.

  Šajās sacensībās dažādās vecuma un sagatavotības grupās piedalījās 508 dalībnieki, kas ‘5 dienu garumā sacentās dažādās orientēšanās sporta distancēs - sprintā, vidējā dsitancē un garajā distancē. Piecu dienu kopvērtējumā seši latvieši savās vecuma grupās ieguva pirmās vietas - Kārlis Kosmačevs (V12), Reinis Grende (V14), Katrīna Kosmačeva (S14), Baiba Ozola (S40), Lilija Ždanova (S50) un Ruta Kukka (S55). Savukārt pieciem mūsējiem tika 2. vietas - Andis Janovs (V21A), Ģirts Liniņš (V21E), Sarmīte Lesiņa (S35), Inga Grende (S40) un Velta Zjatkova (S65), bet pie bronzas godalgām tika - Jurģis Krastiņš (V21E), Sandra Žilko (S21A), Tamāra Kosmačeva (S50) un Inese Mauliņa (S55).

  Ar saviem iespaidiem par sacensībām un distancēm Turcijā dalās Andis Janovs, kurš V21A grupā kopvērtējumā ieguva 2. vietu:
  "Pirmajā dienā bija ļoti ātrs apvidus ar vidēji augstiem kalniem, taču nelielu pārsteigumu sagādāja augi ar lieliem dzeloņiem, kas arī turpmākajās dienās pamatīgi saskrāpēja ne vienu vien dalībnieku. Distance nebija gara, taču pilnīgi pietika, lai iepazītos ar Turcijas mežu specifiku. Ja salīdzinām ar kādu no Latvijas apvidiem, tad šī diena ļoti līdzinājās Siguldas apkārtnes mežiem. Otrajā dienā no rīta notika sprints ļoti kalnainā parkā Stambulas apkārtnē. Kalnu dēļ distance šķita ļoti smaga. Ja kārtīgi neizlasīja karti, tad pie dažiem punktiem piekļūt bija problēmas un, protams, arī tika zaudēts laiks. Tās pašas dienas vakarā Stambulas vecpilsētas centrā, slēgtajā tirgū - Grand Bazar - notika sacensību trešais un, manuprāt, arī interesantākais posms. Bija jāveic sprinta distance pa tirgus ieliņām, ejām, balkoniem un vasaras dārziem. Specifisks bija punktu izvietojums divos stāvos, kas arī kartē tika atzīmēts ar sarkanu vai zaļu krāsu. Tumšākajās vietās ļoti noderēja arī galvas lampa. Trešajā dienā ceturtā posma apvidu varētu salīdzināt ar kādu no Cēsu puses mežiem ar ļoti augstiem kalniem. Distances saplānotas ļoti interesanti ar vairākiem ceļu izvēles variantiem. Ar zaļo krāsu zīmētajos apgabalos labāk bija netrāpīties, jo tāpat kā pirmajā dienā, problēmas sagādāja lielie dzeloņi. Pēdējās dienas etaps bija vissmagākais gan distances garuma ziņā, gan arī lielo kalnu dēļ. Ceļa varianti starp punktiem netrūka, tādēļ arī bija svarīgi pieņemt pareizo lēmumu par izvēli. Apvidus līdzīgs kā pirmajā dienā, tikai to papildināja augstāki kalni, vairāk gravas un grūti skrienami zaļie apgabali."
  Starptautiskajās sacensībās „Istambul 5 Days 2007" bija pārstāvētas vairāk kā 10 valstis - Beļģija, Bulgārija, Čehija, Igaunija, Itālija, Krievija, Latvija, Lielbritānija, Lietuva, Nīderlande, Norvēģija, Serbija, Somija, Šveice, Vācija, Zviedrija

  Rezultāti: www.ist5days.com

Atlikušo zīmju skaits:

0,045126914978027