Ziņas - Noslēgušās nakts orientēšanās sacensības Grundzālē ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Valdis, Voldemārs, Valdemārs
11.decembris /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Noslēgušās nakts orientēšanās sacensības Grundzālē

  13.11.2016

  Māris Stabiņš, Aija Pakalna | 1 komentārs

  12. novembra vakarā Grundzāle pielija ar orientieristu lukturu gaismiņām. Nakts orientēšanās sacensības "Grundzāles nakts" tika veltītas Lāčplēsa dienai, turklāt sacīkste vienlaicīgi bija arī Latvijas skolu orientēšanās sprinta tūres sestais posms.

  Kopumā Grundzālē tika izvietoti 36 kontrolpunkti. Patīkamu pārsteigumu orientieristiem sagādāja vietējie iedzīvotāji, kuri pie vairākiem kontrolpunktiem nolika iedegtas svecītes. Kuplākais ciemiņu skaits ieradās no Gaujienas. Jāpiebilst, ka ideja rīkot šādas sacensības, tika pārņemta tieši no Gaujienas, kur vairākus gadus atpakaļ tika rīkotas nakts orientēšanās sacensības Latvijas svētku nedēļas laikā.

  Jaunākajām grupām bija jāveic pavēles distances. Par sacensību uzvarētājiem šajās grupās kļuva Marta Morīte S-8 grupā, Elvis Ābeltiņš V-8 grupā, Anete Stabiņa S-10 grupā, Matīss Kalniņš V-10 grupā, Hanna Gabriela Ziemiņa S-12 grupā.

  Pārējie veica izvēles distances. Izvēles distancēs uzvarēja Uvis Sproģis no Gaujienas V-12 grupā, Agnija Caune S-15 grupā, Austris Kalniņš no Gaujienas V-15 grupā, Zanda Stabiņa S-17 grupā, Sanita Sproģe no Gaujienas S-45 grupā, Aldis Lapiņš no Smiltenes V-50 grupā. Tautas grupā  uzvarēja  Dainis Bormanis no Jaunpiebalgas.

  Sacensībās varēja piedalīties arī startējot ģimenes sastāvā. Ģimeņu uzdevums bija stundas laikā atrast pēc iespējas vairāk kontrolpunktu. Ģimeņu sacensībās uzvarēja Ķelpu ģimene no Vidagas, 2. vietā Lagzdiņu ģimene, bet 3. vietā Sarkangalvju ģimene abas no Grundzāles. Sarkangalvju ģimenes mammai šīs bija pirmās orientēšanās sacensības un viņa nenobijās doties interesantajā  piedzīvojumā kopā ar diviem bērniem, kas vēl ir bērnudārza vecumā.

  Īpašs stāsts par vīriešu meistarklases sacensībām. Pirms sacensībām tika izvirzīts jautājums: „Vai kādam izdosies pārspēt Artūru Pauliņu Grundzālē?” Līdz šim tas bija izdevies tikai Jānim Kūmam no Gaujienas. Šoriez to paveica grundzālietis Matīss Slikšjānis. Te gan jāpiebilst dažas nianses. Artūrs uz šīm sacensībām ieradās pa tiešo no rogaininga Tukumā. Otra nianse - ka Artūram pēdējā distances trešdaļā (meistarklasē tā bija ap 7 km) izbeidzās luktura akulumators un, lai varētu saskatīt kautko kartē, viņam nācās izmantot pulsometra gaismiņu. Trešā nianse - tieši Matīss šo lukturi pēc iepriekšējās izmantošanas bija atdevis Artūram līdz galam neuzlādētu.

  Trešais šajā grupā finišēja Ilgvars Caune, ceturtais - grundzālietis Nauris Priedītis no Salaspils.  Ar distanci veiksmīgi galā tika arī Māris Zeiļuks.

  Foto no sacensībām pieejami šeit.

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos

Atlikušo zīmju skaits:

0.025388956069946