Ziņas - Jubelis Pasaules Parku tūres kopvērtējumā 12. vietā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Tenis, Dravis
17.janvāris /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Jubelis Pasaules Parku tūres kopvērtējumā 12. vietā

  03.11.2016

  Aija Pakalna | Nav komentāru

  No 23. – 29. oktobrim Ķīnā norisinājās Pasaules Parku Tūre (Park World Tour) - orientēšanās sacensības, kas sportistus ieved pilsētu parkos. Sacensībās piedalījās arī Latvijas izlases dalībnieks Andris Jubelis. Ķīnā Pasaules Parku tūre norisinājās jau desmito reizi savā 20 gadu ilgajā pastāvēšanas laikā, un šoreiz tā veda uz Pekinas apkārtni sadarbībā ar pirmo reizi rīkoto „Beijing O Week”.

  Tūres ietvaros dalībnieki piedalījās četrās individuālajās sacensībās, no kurām trīs bija sprinta distances un viena - vidējā distance. Divi starti bija arī WRE statusā. Papildu kā iesildīšanās sacensības bija arī jauktā sprinta stafete.

  Augstāko rezultātu A. Jubelis sasniedza pirmajā sprinta distancē, ierindojoties 7. vietā. Otrā sacensību diena bija mazāk veiksmīgaka - tur iegūta 18. vieta. Vidējā distancē tika sasniegta 9. vieta, bet noslēdzošajā sprintā - 11. vieta. Tūres kopvērtējumā sportists ieguva 12. vietu.

  PWT organizētā pasākumā piedalījos pirmo reizi un jāsaka, ka organizācija un viss notiekošais Ķīnā šajā nedēļā bija lieliski," atgriezies Latvijā stāsta A. Jubelis. "Biju pārsteigts, cik lieliski organizēta bija šī „Beijing O Week” pasākumu nedēļa. Organizatori bija parūpējiešies par visu, lai pēc iespējas vairāk popularizētu orientēšanās sportu. Paralēli sacensībām visi tūres dalībnieki piedalījās dažādās aktivitātēs, preses konferecēs. Mediju uzmanība bija ļoti liela, katru dienu bija sižeti lielākajā Ķīnas sporta kanālā. Bija lieliski iekārtotas sacensību arēnas, dažādas uzrunas, lieli baneri un fotogrāfi visās malās."

  Sacensības bija organizētas dažādos Pekinas parkos, un, kā norāda A. Jubelis, distances bijušas ļoti augstas kvalitātes, kā arī dalībnieku sastāvs bijis ļoti spēcīgs. "Savu minimālo mērķi - divas reizes iekļūt labāko desmitniekā - izpildīju, bet, protams, bija iespēja sasniegt arī augstākus rezultātus. Tehniski nebiju savā labākajā līmenī un arī visu nedēļu saskāros ar pietiekami lielām veselības problēmām - alerģija no gaisa piesārņojuma un sliktās gaisa kvalitātes viesnīcā -, kas traucēja normāli sagatavoties startiem," viņš turpina.

  A. Jubelis dalību sacensībās vērtē kā lielisku pieredzi nākotnei, jo viens no organizatoru mērķiem ir iegūt Pasaules čempionāta rīkošanas tiesības 2022. gadā.

  Pieejams arī video no sacensībām.

   

  Pieejamas arī sacensību kartes:

  Pirmā sprinta karte

  Otra sprinta karte

  Vidējās distances karte

Atlikušo zīmju skaits:

0.025439023971558