Ziņas - Divus jaunos orientieristus atbalstīs startam WRE sprinta distancēs ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Tenis, Dravis
17.janvāris /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Divus jaunos orientieristus atbalstīs startam WRE sprinta distancēs

  01.11.2016

  Aija Pakalna | Nav komentāru

  Lai popularizētu sprintu jauniešu un junioru vidū, kā arī motivētu jaunos sportistus mērķtiecīgi gatavoties sprinta distancēm, divi, kuri dzimuši 1997. gadā vai jaunāki, tiks finansiāli atbalstīti startam kādā no 2017. gada WRE sprinta distancēm.

  Sportistiem WRE sacensībās tiks segta dalības maksa, transporta izdevumi un dzīvošana. Kurās sacensībās startēt – to izvēlēsies junioru izlases treneris, saskaņojot gan ar sportistiem pašiem, gan viņu treneriem.

  Lai pieteiktos finansiālajam atbalstam, jauniešiem līdz 2017. gada 6. janvārim jāuzraksta motivācijas vēstule, definējot savus sportiskos mērķus 2017. gada sezonā (arī ar sprintu nesaistītos), un ko plānots darīt, lai mērķus sasniegtu.  Ar citiem noteikumiem atbalsta saņemšanai iespējams iepazīties šeit.

  Kritēriji, kas tiks vērtēti – jauniešu ieinteresētība sprinta distancē, attieksme, iespējamā izaugsme, plānu realizācija un uzrādītie rezultāti. Divi izvēlētie sportisti tiks nosaukti līdz 2017. gada 15. martam. Tie var abi būt gan no S, gan V grupas, gan pa vienam no katras. WRE sacensības, kas tiks finansiāli atbalstītas, tiks saskaņotas, balstoties uz sportistu iespējām. Prioritārākas būs pavasara sacensības.

  “Tā kā sprints pamazām kļūst arvien nozīmīgāka daļa orientēšanās sportā, tad ir pēdējais laiks arī mums domāt, kā to attīstīt," uzsver junioru treneris Valters Āboliņš. "Nav noslēpums, ka vairums pasaules vadošo sprinta orientieristu gatavojas tikai šai disciplīnai. Atšķirībā no Latvijas, citās valstīs to ir vieglāk izdarīt, jo augsta līmeņa sprinta sacensību ir vairāk un iegūt finansiālu atbalstu arī ir vieglāk.”

  Viņš arī norāda, ka šī ir vēl nebijusi iespēja tiem jaunajiem sportistiem, kurus interesē sprinta distances, sakārtot savas domas par sprintu, uzlikt tās uz papīra un, iespējams, iegūt iespēju nostartēt kādās augsta līmeņa sprinta sacensībās. "Ceru, ka šī būs laba motivācija sportistiem un ka būs iespēja šādi vai līdzīgi atbalstīt jaunos sportistus arī turpmāk," viņš turpina un aicina nebaidīties pieteikties ikvienu interesentu, jo, kā minēts kritērijos, tiks vērtēti ne tikai jau esošie sasniegumi, bet arī motivācija, attieksme un citi kritēriji, kuri var tikt labi novērtēti arī tad, ja līdz šim sacensībās nav izdevies iegūt pirmās vietas.

   

  Foto: Lietuvas Orientēšanās federācija

Atlikušo zīmju skaits:

0.025593042373657