Ziņas - Latvijas orientieristi piedalās Pasaules čempionātā kalnu taku skriešanā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Otīlija, Iveta
12.decembris /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Latvijas orientieristi piedalās Pasaules čempionātā kalnu taku skriešanā

  01.11.2016

  Aija Pakalna | Nav komentāru

  Sestdien, 29. oktobrī, Portugāles nacionālajā dabas parkā "Peneda-Gerês" aizvadīts Pasaules čempionāts kalnu taku skriešanā. 85 kilometru skrējienā ar 4680 kāpuma metriem piedalījās 34 valstu delegācijas, tajā skaitā - arī Latvijas. Mūsu valsti pārstāvēja 13 taku skrējēji, kuru vidū arī vairāki panākumiem bagāti orientieristi. Plašāku aprakstu par Latvijas komandas pārstāvjiem varat lasīt LSM.lv tautas sporta autora Matīsa Vecvagara rakstā.

  Šogad vīriešu izlases sastāvā startēja Andris Ronimoiss, Mārtiņš Puriņš, Jānis Kūms, Oskars Cimermanis, Didzis Glušņevs un Andrejs Jesko. Savukārt sieviešu komandu pārstāvēja Irita Puķīte, Līga Ārniece, Marta Zumberga, Veronika Kirilova, Laura Čakle, Ilze Lapiņa un Linda Beldava. Oficiālie rezultāti publicēti sacensību mājas lapā.

  No Latvijas komandas diviem kopvērtējumā starp vīriešiem un sievietēm izdevās iekļūt labāko simtniekā. Visātrāk finišu sasniedza garo distanču skrējējs no Rēzeknes novada Andrejs Jesko (10:51:32), ierindojoties 75. vietā (vīriešu konkurencē 64. vietā). Savukārt 96. vietā (vīriešu konkurencē 78. vietā) - Latvijas otrs labākais kalnu taku skrējējs un izlases līderis Andris Ronimoiss (11:15:55), kuram līdz pasaules čempionātam Portugālē bija jau vērā ņemama kalnu skriešanas pieredze ārvalstīs.

  Arī citiem Latvijas sportistiem izdevās uzrādīt augstu rezultātu - 122. vietā (vīr. konk. 89. v.) Oskars Cimermanis (11:54:00), 135. vietā (vīr. konk. 97. v.) Jānis Kūms (12:09:43), bet 145. vietā (vīr. konk. 102. v.) - Didzis Glušņevs (12:22:43).

  No Latvijas dāmām visātrākā - Laura Čakle (12:27:47), ierindojoties 148. vietā kopvērtējumā starp vīriešiem un sievietēm, bet 45. vietā sieviešu konkurencē. Šogad L. Čakle piedalījās arī "Cēsis Eco trail" ultramaratonā, kur galvenajā 80 kilometru distancē cīņā par pirmo vietu piekāpās Līgai Ārniecei. Savukārt 172. vietu (siev. konk. 64. v.) ar laiku 13:14:54 izdevās iegūt Latvijas labākajai kalnu taku skrējējai Iritai Puķītei. Viņa ir vienīgā, kura komandas sastāvā Pasaules čempionātā startēs otro gadu pēc kārtas.

  Arī pārējām Latvijas sportistēm lielisks rezultāts. 191. vietā (siev. konk. 77. v.) Līga Ārniece (14:22:50), 193. vietā (siev. konk. 79. v.) Veronika Kirilova (14:45:08), bet 205. vietā Ilze Lapiņa (15:36:20).

  "Pasaules čempionāts taku skriešanā manā kalendārā parādījās jau šī gada sākumā - smagais izaicinājums un fantastiskā daba ļoti vilināja pārbaudīt savus spēkus,'' pāris dienas pēc finiša stāsta orientieriste no Siguldas Līga Ārniece. "Jau sākumā bija skaidrs, ka noskriet kalnos 85 kilometrus ar gandrīz 5 kilometru kāpumu būs ļoti grūti, ja dzīvo un trenējies Latvijā. Mums kalnu nav, ir tikai pauguri, - tad nu es tos ļoti aktīvi cilāju, lai sagatavotos, cik vien labi var."

  Šis L. Ārniecei bija pirmais lielais "treils" un, kā viņa atzina, galvenais mērķis bijis finišēt ar ieskaitītu rezultātu un nepalikt pēdējai. "Zinu, ka fiziski varēju arī noskriet krietni labāk, bet šoreiz veselība nebija manā pusē un katrs solis augšup jau ap 30. kilometru bija ļoti, ļoti smags. Esmu priecīga un gandarīta par paveikto. Tas, kurš nav mēģinājis pieveikt ko līdzīgu, nespēj pat iedomāties, cik ļoti fiziskā un garīgā spēka te vajag," viņa turpina, piebilstot, ka aptuveni viena trešdaļa sportistu līdz finišam nemaz neesot tikuši.

  No sacensībām izstājās Mārtiņš Puriņš, Marta Zumberga un Linda Beldava, jo nepaspēja uz starpfinišu kontrollaiku. L. Beldavai pēdējā punktā pietrūka nieka septiņas minūtes.

  Valstu kopvērtējumā Latvijas dāmas ieņem 15., bet vīri - 18. vietu.

  "Distance bija ļoti smaga," pēc finiša atzina pasaules čempionāta dalībniece Ilze Lapiņa. "Mums pat grūti iztēloties, ka viena nogāze ar nepārtrauktu kāpumu var būt ar kādiem 1000 augstuma metriem, piedevām tas jāveic tiešos saules staros +26 grādu karstumā. Arī citi kāpumi nebija daudz vieglāki. Pat noskrējienos reti kur varēja atpūsties, ja tas tehniski sarežģīts pa akmeņiem," viņa turpina.

  Skaitliskajā ziņā mūsu komandas sastāvs bija līdzvērtīgs mājinieku portugāļu un tuvāko kaimiņu - spāņu - sastāvam. Distance bija tehniski ļoti sarežģīta. Visātrāk - 08:20:26 - to izdevās veikt sportistam Luisam A. Hernando (Luis A. Hernando) no Spānijas.

  Pasaules čempionāts taku skriešanā notiek sesto reizi, bet Latvijas izlase tajā startē otro reizi pēc kārtas. Pērn čempionāts notika Francijas Alpos, un Latvijas komanda tajā startēja minimālajā trīs vīriešu un trīs sieviešu sastāvā. 39 valstu konkurencē vīriešu komanda ieņēma 22. vietu, savukārt sievieties izcīnīja 16. vietu starp 29 nacionālajām izlasēm.

Atlikušo zīmju skaits:

0.024819850921631