Ziņas - Mūsu orientieristiem Baltijas Junioru kausā labi panākumi garajā distancē ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Otīlija, Iveta
12.decembris /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Mūsu orientieristiem Baltijas Junioru kausā labi panākumi garajā distancē

  23.10.2016

  Aija Pakalna | 1 komentārs

  No 21. līdz 23. oktobrim Igaunijā, Otepē, aizvadīts Baltijas Junioru kauss. Latvijas jaunajiem orientieristiem augsts sniegums - četriem garajā distancē izdevās ierindoties TOP 6, bet Latvijas komanda kopvērtējumā - 4. vietā.

  Pirmajā sacensību dienā, 22. oktobrī, dalībnieki veica garo distanci. Augsts sniegums četriem sporistiem - Uldim Upītim iegūta pirmā vieta V20 grupā, 2. vieta S16 grupā Signei Sirmajai, 3. vieta V18 grupā Ilgvaram Caunem, no otrās vietas atpaliekot, vien sešas sekundes, bet sestais V16 grupā - Rihards Krūmiņš. Ar visiem rezultātiem var iepazīties sacensību mājas lapā.

  Savukārt otrajā sacensību dienā sportistus sagaidīja jauktā stafete - 6 cilvēki komandā pa vienam no katras grupas. Jauniešu sniegums šajā distancē nebija veiksmīgākais - no piecām komandām viena tika diskvalificēta, bet labākajai izdevās ierindoties vien 12. vietā. Uz goda pjedestāla stājās komandas no Zviedrijas - pirmā un otrā vieta Smolandes komandām, bet trešā - Dienvidziedrijas komandai. Visi rezultāti pieejami šeit.

  "Sniegums bija ļoti labs, īpaši garajā distancē, jo bieži tā nenotiek, ka TOP 6 iekļūst pat četri sportisti," komandas sniegumu individuālajā distancē vērtē trenere Līga Valdmane. Viņa gan atzīst ka stafetēs komandas varējušas sasniegt augstākus rezultātus. Junioru treneris Valters Āboliņš piebilst, ka uz katru neveiksmi jāskatās kā uz lielisku iespēju kaut ko iemācīties.

  "Jauniešu atlašu kritēriji uz Baltijas Junioru kausu (BJK) ir veidoti tā, lai motivētu tikt izlasē arī tos sportistus, kuri attiecīgajā gadā nav tikuši uz lielajiem čempionātiem. BJK ir lieliska iespēja viņiem samēroties spēkiem ar kaimiņu spēcīgākajiem vienaudžiem, kas ikdienā nesanāk," sacensību nozīmīgumu raksturo Āboliņš.

  "Ļoti iepriecināja visi medaļnieki. Par Uldi ir īpaši liels prieks, jo viņš šogad vēl ir M18 grupas pārstāvis, bet spēj jau cīnīties ar citu valstu spēcīgākajiem M20 grupas sportistiem. Skatoties uz nākamo gadu, redzu patīkamu izaugsmi daudzos jauniešos, kas vieš cerību uz augstiem rezultātiem arī starptautiskajā līmenī."

  Sacensībām izvēlētais apvidus - līdzīgs, kāds gaidāms 2017. gada Pasaules čempionātā orientēšanās sportā pieaugušajiem. "Tipisks Igaunijas zaļais mežs. Daudzi jaunieši, iznākot no distances, gan atzina, ka esot bijis jālien gluži kā caur džungļiem. Turklāt laiks abas dienas bija diezgan auksts, un tie, kas startēja no rīta, minēja, ka esot bijis jāskrien cauri purviem, kam virsū vēl ledus kārtiņa," turpina L. Valdmane.

  Valstu kopvērtējumā pēc abām sacensību dienām Latvijai 4. vieta. Priekšā abas Zviedrijas komandas (Smolande un Dienvidzviedrija) un Somija, bet aiz mums - 5. un 6. vietā - Igaunija un Lietuva. Polijai šogad nācies palikt aiz konkurences, jo pietrūcis dalībnieku.

  Ar Latvijas sastāvu Baltijas Junioru kausā var iepazīties šeit.  Foto no Lietuvas Orientēšanās federācijas. Titulbildes centrā - zelta medaļnieks Uldis Upītis.

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos
 • 31.10.2016 23:21
  Indulis Peilāns
  Domāju, ka Ulda Upīša rezultātu M20 grupā tomēr vajadzētu uzteikt spēcīgāk, par pārējiem labajiem rezultātiem, par ko rakstā tā īsti nevarēja just. Ceru, ka viņš nekļūs iedomīgs... Viņš jau tomēr pēc vecuma vēl 18 grupā, bet jauniešiem- junioriem ir tomēr daudz lielāka starpība spēku samērā nekā jaunietēm- juniorēm....
  Katrs jaunietis(te) , (īpaši astoņpadsmitnieki) un juniori(es), -mums(LOF-am) ir ļoti svarīgi, lai viņi paliktu ar pilnu klapi uz rezultātiem pieaugušajos... Īpaši jau vajadzētu veltīt uzmanību meitenēm - juniorēm.... - bet junioriem treneris kā treneris un psihologs man škiet svarīgāks kā pieaugušo izlasei....-ļoti svarīgi motivēt juniorus palikt attīstībā uz pasaules Elites rezultātiem , un protams meklēt arī tam sponsorus... Nepateicu neko jaunu....., - bet tuvojas PČ Latvijā 2018 gadā- un gribētos, lai kopīgi sakoncentrējam spēkus- gan sportisti, gan treneri, gan iespējamie sponsori, un atsevišķu sportistu atbalstītāji. Kur tad vēl citur , ja ne Latvijā- ir jābūt, jābūt rezultātiem...

Atlikušo zīmju skaits:

0.027474880218506