Ziņas - Rūdolfs Zērnis apsteidz vairākus meistarus Pasaules kausa posmā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Otīlija, Iveta
12.decembris /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Rūdolfs Zērnis apsteidz vairākus meistarus Pasaules kausa posmā

  15.10.2016

  Aija Pakalna | Nav komentāru

  Rūdolfs Zērnis šodien, 15. oktobrī, vēlreiz apliecināja savu piederību pasaules labākajiem orientieristiem, izcīnot augsto 23. vietu Pasaules kausa pēdējā posmā garajā distancē. "Prieks par rezultātu, jo aiz manis tomēr palika daudz meistaru," ar savu sniegumu apmierināts ir sportists no Latvijas.

  "Pēdējās nedēļas gatavojos tieši Pasaules kausam, tāpēc fiziski šodien jutos ļoti labi," pēc finiša atzina R. Zērnis. Sacensības notika Šveices pilsētas Āravas apvidū, un orientieristiem bija jāveic 16,2 kilometrus gara distance. "Apvidus kopumā bija tehniski vienkāršs, taču mežs diezgan briesmīgs - ļoti daudz pameža un uz zemes rožu krūmi. Pat baltais mežs atsevišķās vietās bija grūti skrienams," distanci raksturoja sportists.

  Distancē vienlaicīgi esot devušies divi orientieristi, un pirmais kontrolpunkts abiem bijis vienāds. Tālāk distance dalījusies divos apļos, pēc tiem sekojusi pēdējā distances daļa līdz finišam, kurā vēl bijusi izkliedes sistēma "taurenītis".

  "Es veicu stabilu un ātru skrējienu. Pa ceļiem skrēju normāli, bet apvidū šķita, ka, salīdzinot ar citiem, biju diezgan ātrs. Sākumā dažus punktus paņēmu nepārliecinoši, tāpēc nedaudz zaudēju laiku, tomēr vēlāk izdevās uzņemt labu ritmu. Muļķīgi kļūdījos "taurenītī", kur atstāju kādas divas minūtes. Tad mēģināju uzspiest beigas, cik nu spēka bija palicis; sāku justies saguris un beigās īsti vairs nebija asuma," atzina R. Zērnis, piebilstot, ka finišā esot bijis daudz skatītāju un līdz ar to arī lieliska atmosfēra.

  Ar visiem rezultātiem varat iepazīties šeit.

  2016. gada Pasaules kausa pēdējais posms turpināsies vēl rītdien ar sacensībām sprinta distancē. Līdzi tām varat sekot sacensību mājas lapā.

   

  Foto no Lietuvas Orientēšanās federācijas arhīva. Attēlā - R. Zērnis.

Atlikušo zīmju skaits:

0.032937049865723