Ziņas - Sākusies orientēšanās sprinta tūre Latvijas skolās ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Valdis, Voldemārs, Valdemārs
11.decembris /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Sākusies orientēšanās sprinta tūre Latvijas skolās

  10.10.2016

  Aija Pakalna | 2 komentāri

  Lai iepazīstinātu Latvijas jauniešus ar orientēšanās sportu, Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar Latvijas Sporta federāciju padomi rīko Skolu orientēšanās sprinta tūri.

  Tās ietvaros dažādās Latvijas vietās, kuru apkārtnē orientēšanās sports ir mazāk pazīstams un populārs, viena pēcpusdiena tiek veltīta tieši šī sporta veida iepazīšanai. Tūres organizatori sagatavo vienu līdz divus kilometrus garu orientēšanās distanci skolas apkārtnē, bet skolēni - veic to individuāli vai arī nelielās grupās.

  Pirmais posms Skolu orientēšanās sprinta tūrē notika 7. oktobrī Kandavā pie K. Mīlenbaha vidusskolas. Tajā piedalījās vairāk nekā 300 jauniešu ne tikai no Kandavas, bet arī apkārtnes skolām - Cēres pamatskolas, Zantes pamatskolas, Zemītes pamatskolas un Vānes pamatskolas. Paralēli sprinta distancei bija pieejamas arī spēles "Latvija" četras distances. Sakām lielu paldies Sporta klubam "Kandava", kurš nāca talkā gan ar inventāru, gan tiesnešiem.

  Skolu orientēšanās sprinta tūres ietvaros plānots viesoties vismaz septiņās dažādas Latvijas vietās, un jau zināms, ka nākamais posms notiks Ventspils 3. vidusskolā, piedaloties arī citu apkārtnes skolu skolēniem.

  Aicinām iepazīties ar sacensību rezultātiem un fotogrāfijām no pirmā posma.

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos
 • 19.10.2016 07:41
  Jānis Bergs
  Par Latvijas skolu orientēšanās sprinta tūri var lasīt arī šajā lapā:
  https://www.draugiem.lv/blogs/?p=14601147
  Šis raksts ir ieinteresējis vienu no Ventspils muzeja amatpersonām un saņēmu piedāvājumu sarīkot skolēniem orientēšanās tēmas pasākumu rakstnieka H. Dorbes memoriālajā muzejā "Senču putekļi".
  Domāju šo pasākumu sarīkot marta beigās vai aprīļa sākums, tieši pirms tautas orientēšanās seriāla "Azimuts" sezonas uzsākšanas ...
  Kā man tas izdosies - dzīvosim, redzēsim ;)))
 • 13.10.2016 21:43
  Jānis Bergs
  Noderīgas ziņas visiem tiem, kuri interesējas par Latvijas orientēšanās sporta vēsturi:

  Pagājušā gadsimta 80 - 90tajos gados un mazliet arī šī gadsimta sākumā, kad es vēl Jūrmalā strādāju par jaunatnes treneri, līdzīgi šai skolu O'sprinta tūrei, pavasarī un rudenī, bez tautas sacensībām "Liedags", gandrīz katrā Jūrmalas skolā vēl norisinājās pasākums ar skanīgu nosaukumu:
  ORIENTĒŠANĀS DIENA SKOLĀ.
  Pateicoties manu toreizējo kolēģu, brāļu Henrija un Zigfrīda Freimaņu, aktīvāko audzēkņu Edija Šmita, Māra Ruģeļa u.c. sniegtajai praktiskajai palīdzībai, dažādās Jūrmalas pilsētas vietās, kur skolu tuvumā bija OS kartes, dažādas distancēs devā gan lieli, gan mazi skolēni un pat daži skolotāji ...

  Man ir neviltots prieks par to, kad mana, kādreiz ieviestā ideja, tagad norisinās LOF līmenī visā Latvijā :)))

  p.s.
  Šodien, kopā ar Aigaru apstaigājām Čikstiņ ciema apkārtni, kurā atrodas Ventspils 3. vidusskola un tur veicām KP vietu kontroli un neteicām leģendas, lai rītā, 14.oktobrī varam izlikt KP un sekmīgi novadīt šo videi draudzīgo un skolēniem veselīgo pasākumu ...
  Es ļoti ceru, kad turēsiet īkšķus, lai viss izdodas ;)))

  Jūsu JānisB

Atlikušo zīmju skaits:

0.027528047561646