Ziņas - Jānis Kūms un Linda Krūmiņa - čempioni orientēšanās maratonā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Tenis, Dravis
17.janvāris /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Jānis Kūms un Linda Krūmiņa - čempioni orientēšanās maratonā

  08.10.2016

  Aija Pakalna | Nav komentāru

  Sestdien, 8. oktobrī, Baldones novadā pie Kausezera noslēdzās pēdējais Latvijas čempionāts orientēšanās sportā šosezon - čempionāts maratonā jeb pagarinātajā distancē. Tāpat kā pagājušajā gadā, arī šogad uzvaru vīriešu elites grupā izcīnīja Jānis Kūms (Alūksne-Ape OK), bet sieviešu elitē līdere - Linda Krūmiņa (Briksnis SK). Ar visiem rezultātiem var iepazīties šeit.

  Šīs sacensības orientieristiem ir īsts izturības pārbaudījums, jo jāmēro garas distances. Vīriešu elitei tie bija 25,5 bet sieviešu elitei - aptuveni 14 kilometri. Šogad distance pamatā veda caur skujkoku mežu, kur meža ezeri un purvi mijās ar kāpu reljefu. Zelta medaļas ieguvējs vīriešu elites grupā Jānis Kūms pēc finiša atzina, ka distance, salīdzinot ar citiem gadiem, bijusi baudāma, pateicoties gan distanču plānojumam, gan relatīvi viegli skrienamajam mežam.

  "Distances plānojums šodien bija ļoti interesants, bet žēl, ka tik maz dalībnieku startēja elites grupā. Izkliede jau pašā sākumā padarīja šīs sacensības par orientēšanās skrējienu vienatnē, jo [manam] lielākajam konkurentam Jānim Krūmiņam bija izkliedes variants, kas nesakrita ar mani," stāsta J. Kūms.

  Labs sniegums J. Kūmam visas distances garumā - uz kontrolpunktiem viņš izvēlējās drošus un pārliecinošus ceļa variantus. Karšu maiņas zonā viņš ieradās ar aptuveni vienas minūtes pārsvaru pār J. Krūmiņu: "Vienā brīdī jau sadzirdēju, ka viņš ir ļoti tuvu, bet noķert viņam mani izdevās tikai pēc tam, kad pieļāvu 2 minūšu kļūdu purvā. Turpmākās 20 minūtes paskrējām kopā, bet man solis bija nedaudz raitāks, tāpēc centos no viņa atrauties, jo negribēju atstāt cīņu uz finišu."

  Distanci J. Kūms veica 2:30:06, sudraba medaļas ieguvēju J. Krūmiņu apsteidzot aptuveni minūti. Uz pjedestāla trešā pakāpiena stājās Alvis Reinsons, finišējot pēc 2:45:21.

  Sieviešu elites grupā uz starta stājās četras dalībnieces. Pārliecinoša līdere viņu vidū - Linda Krūmiņa, kura finišu sasniedza pēc 2:00:17. Otrajā vietā - Inga Mauliņa (Briksnis SK), bet trešajā - Elīna Mankus (Saldus OK). Abas sportistes no uzvarētājas atpalika vairāk nekā pusstundu.

   

  Foto: No Lietuvas Orientēšanās federācijas arhīva. Attēlots - Jānis Kūms.

   

Atlikušo zīmju skaits:

0.025459051132202