Ziņas - Orientēšanās zeltainais Siguldas Rudens 2016. ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Tenis, Dravis
17.janvāris /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Orientēšanās zeltainais Siguldas Rudens 2016.

  04.10.2016

  Aija Pakalna | Nav komentāru

  Nedēļas noslēgumā, 9. oktobrī, starts tiks dots “Siguldas rudenim” – vienām no senākajām un tradīcijām bagātākajām orientēšanās sacensībām Latvijā. Turklāt svētdien dalībnieki cīnīsies ne tikai par uzvaru šajās sacensībās, bet arī par pēdējiem šīs sezonas Latvijas Kausa punktiem un galīgo vietu sadalījumu kausa izcīņas kopvērtējumā.

  “Siguldas Rudens” šogad ir pēdējais jeb 15. posms Latvijas kausa izcīņā. Svētdien, atskanot signālam, dalībnieki distancē dosies ar kopējo startu, turklāt šis “Siguldas rudenim” būs jau 44. starts. Sacensību aizsācēji ir Maruta un Māris Mitrevici, bet pēdējos četrus gadus tās organizē biedrība “A2” un Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar Siguldas novada domi.

  "Siguldas rudens” ir vienas no retajām orientēšanās sacensībām Latvijā, kas notiek ar kopējo startu, un tas sportistiem prasa lielu koncentrēšanos, taktisko cīņu un labu fizisko sagatavotību.

  Šogad dalībniekiem tiks piedāvāts daļēji jauns un daļēji atjaunots apvidus Egļupes abos krastos. Apvidū ir labs stigu un ceļu tīkls, ir vieglāk skrienami rajoni un ir arī grūtāk skrienami. Labs izaicinājums būs Egļupes nogāze ar daudzām upītēm un purviņiem. Skriešana – no ļoti labas līdz grūtai, bet augstumu starpība – 20 m, norāda organizatori.

  Pieteikšanās un reģistrēšanās sacensībām sāksies pulksten 10.00 un ilgs līdz 11:30, lai jau 12:00 dalībnieki varētu doties distancē. Sacensībās laipni gaidīts ikviens orientierists un orientēšanās skrējiena interesents. Dalībnieki var pieteikties un startēt sev atbilstošā vecuma un sportiskās sagatavotības grupā, jo organizatori ir parūpējušies par dažādas sarežģītības un grūtības pakāpes distancēm.

  Iepriekšēja pieteikšanās elektroniski līdz 7. oktobrim internetā. Sacensību dienā varēs pieteikties tikai uz vakantajām vietām katrā grupā 1 dalībnieks vai OPEN grupā.

  Latvijas Kausa uzvarētāja sieviešu elites grupā gan jau ir noskaidrota – Iritu Puķīti neviena dalībniece apsteigt vairs nevar –, taču vīru elites augstāko vietu sadalījums kopvērtējumā vēl var mainīties.

  Latvijas kausa izcīņa ir Latvijas Orientēšanās federācijas organizēts orientēšanās sacensību seriāls, kas 2016. gadā sastāv no 15 posmiem un notiek no aprīļa līdz oktobrim. Sacensību kopvērtējumā tiek noskaidroti Latvijas kausa ieguvēji 34 vecuma un meistarības grupās, tostarp arī vīriešu un sieviešu elites grupās. Atsevišķi tiek organizēta arī Latvijas kausa izcīņa orientēšanās sprintā un stafetēs.

  Vairāk informācijas sacensību mājas lapā.

   

Atlikušo zīmju skaits:

0.02492094039917