Ziņas - Orientēšanās sports ienāk skolās ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Valdis, Voldemārs, Valdemārs
11.decembris /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Orientēšanās sports ienāk skolās

  28.09.2016

  Aija Pakalna | 1 komentārs

  Lai sporta skolotāji un treneri varētu iepazīstināt savus audzēkņus ar orientēšanās sportu, ir izveidots metodiskais materiāls - "Orientēšanās pamati". Materiālā iekļauta pamatinformācija par orientēšanās sportu un uzdevumu piemēri, ko iespējams izmantot sporta stundu vai treniņu laikā.

  "Zinot ieguldītā laika un darba daudzumu, man ir sajūta, ka paveikts nozīmīgs projekts. Ļoti ceru, ka tas tiks lietots bieži - gan pilnībā, gan atsevišķas tā daļas," novēl viens no materiāla autoriem Aigars Vārna. 

  Metodiskā materiāla sākumā aplūkota orientēšanās sporta vēsture - sākot no pirmajām sacensībām Skandināvijā līdz pat Latvijas orientieristu augstākajiem panākumiem. Aprakstītas arī dažādas sporta disciplīnas un distanču iedalījumi - pēc garuma, diennakts laika, kontrolpunktu apmeklēšanas secības un norises vietas, ko gan dabā, gan telpās izmēģināt varēs arī skolotāji ar skolēniem.

  Kas ir ļoti svarīgi - metodiskajā materiālā skaidroti ne tikai orientēšanās teorētiskie, bet arī praktiskie pamati. Aprakstīti karšu apzīmējumi un kompasa lietošana distancē, kas būs lieliska pirmā iepazīšanās ar orientēšanos tiem, kam iepriekš šis sports bijis svešs. Materiālu aplūkot un izmantot gan iesakām jebkuram, kas grib sākt nodarboties ar orientēšanās sportu. To lejupielādēt var šeit.

  Metodiskā materiāla autori ir Aigars Vārna, Baiba Smila un Ligita Indriksone. Noformējumu veidojis Andris Leja, savukārt valodas konsultante ir Gunta Lebedoka ar palīgiem. Plašāk orientēšanās sports aplūkots Jura Žilko grāmatā "Orientierista ABC" (2005), ko var iegādāties izdevniecībā "Avots".

  Divas lapas no metodiskā materiāla:

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos
 • 29.09.2016 11:43
  Jānis Bergs
  BEIDZOT!!!
  Ir realizējies tas, par ko es sapņoju kopš 1977. gada, kad Ķemeru skolā biju spēris savus pirmos soļus, kā jaunatnes treneris.
  Toreiz, līdzīgas grāmatas tika izdotas tikai krievu valodā un nācās ar daž ne dažādiem paņēmieniem pašam visu ko izgatavot gan nodarbībām, gan treniņiem ...

  PALDIES autoriem par paveikto SVĒTO DARBU!!!

  Vienīgais jautājums, cik Latvijas skolās, cik sporta skolotājiem šai lietai būs nopietna attieksme???

Atlikušo zīmju skaits:

0.026090860366821